Problemy z pieluchami

22 stycznia 2013 14:14
Poradźcie mi koleżanki, proszę w problemie. Opiekuję się osobą starszą (86lat), po udarze. Babcia siedzi lub leży, ma zaniki pamięci, ale pozostałe funkcje umysłowe są sprawne. Problem polega na tym, że uparcie zdejmuje sobie pieluchomajtki. Rozmowa nie pomaga, babcia udaje wtedy, że nie słyszy. Nie mogę sobie pozwolić na każdorazowe przebieranie pościeli, ani całodobowe czuwanie. Pomóżcie mi proszę, bo opadam już z sił.
22 stycznia 2013 14:25 / 2 osobom podoba się ten post
Pogoda współczuje ci bo to trudna sytuacja . Jak babcia ma zaniki pamieci to pewnie do niej nie przemowisz w zaden sposob . Chyba jest potrzebne dla niej specjalne leczenie . Jesli juz jest leczona to na pewno powinnas porozmawiac z jej rodzina zeby zasygnalizowali lekarzowi jak ma sie sprawa . prawdopodobnie beda musieli jej podac jakies silniejsze leki . Skoro jest po wylewie i czesciowo jest sprawna umyslowo to na pewno nie jest to latwy przypadek do leczenia dla samych lekarzy .
22 stycznia 2013 14:26
bylam na takim miejscu co prawda krotko na wymanie ale Pani ta zamiast pizamki(bo byly wlasnie takie przypadki w nocy tylko) miala takiego pajacyka jak male dzieci z dlugimi nogawkami zapinanymi od srodka na zamek ze w zaden sposob nie mogla sie dostac do srodka
22 stycznia 2013 14:27
http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/663/post_id/0/page/7

http://www.pflegeoverall24.de/fixierbody/index.php


Mysle, ze to Ci pomoze.
22 stycznia 2013 18:37
Dziękuję Wam za wsparcie :) Wypróbuję Wasze porady, mam nadzieję że uda mi się to rozwiązać.
22 stycznia 2013 20:03
Ja też miałam dziadka,który pielucho majtki w nocy zdejmował i pokruszył w nocy na drobne kulki.Rano spał jak Go Pan Bóg stworzył z gołą d.... i gołymi j... , a nieraz było i coś więcej ,więc zanim wstał trzeba było go gruntownie wymyć.Córka załatwiła te pajacyki z zamkiem od środka zamykanym.Wszystko na nic dwie nocki spokój na trzecią potargał pajacyka wyrywając zamek z materiałem i pampersa też pokruszył !!! a swoją drogą jakąż to siłę mają ci chorzy na Alzheimera.Tak ,że na nich praktycznie nie ma konkretnego sposobu,chyba,że kaftan bezpieczeństwa??????
22 stycznia 2013 20:12 / 1 osobie podoba się ten post
mojej kolezanki podopieczna miala ze tak powiem ,,mala rewolucje,, w nocy,nad ranem kolezanka schodzi do niej do mycia a ona stoi w lazience jak ja Pan Bog stworzyl i pierze w zlewie.......pampersa



oja maja sile masz racje moja prababcia (chora wlasnie na ta chorobe) wyrywala paznokciami plytki pcv z podlogi i kontakty ze scian......eh maja Ci oni slie.....
24 stycznia 2013 23:13
Bardzo Wam dziękuję za wskazówkę;pajacyk z zamkiem do wewnątrz!

Człowiek do końca życia się uczy ;)



Czy możecie podać linkę,gdzie kupić,jak wygląda taki pajacyk dla dorosłej osoby?

Moja babcia ściąga pampersa tylko przy pełni i nowiu księżyca!

Poprzednia opiekunka zwróciła na to uwagę rodzinie,ale ją wyśmiano.

Teraz ja potwierdziłam obserwacje i.....zaakceptowano,że faza księżyca ma wpływ na zachowanie i kondycję,szczególnie psychiczną,babci.
24 stycznia 2013 23:17 / 1 osobie podoba się ten post
Kilka pięter wyżej w poście od Emilii jest ten link i jeszcze gdzieś wcześniej. Tylko nie pamiętam gdzie go wpisałam?

http://www.pflegeoverall24.de/fixierbody/index.php

25 stycznia 2013 00:22
Ja znalazłam polską firmę tu daję linkę http://patilati.pl/

Jeszcze raz wielkie dzięki za wskazówkę.

13 kwietnia 2013 18:07
To teraz juz wiem po co one sa.... dzis w nocy moj pacjent sciagnal kondona, a rano cala posciel do zmiany...
No ale od dzis bede zakladac pajacyka:)
29 września 2013 21:27
Mam prosbe ,raczej prosze o rade.Moja podopieczna nosi pampersy ." Pupe " po szpitalu juz "zagoilam" ale ponizej pachwin na wysokosci + -6-8cm w dol ma w kolko czerwone miejsca.Probuje wszystkiego (mam Penaten ,Mirfulan),dolewam oliwke do wody ,mleko ,nie kleje mocno ,myje przy kazdej zmianie i co ???....nico,dalej zaczerwienienia.Jakies rady???? W aptece zamowilam juz Sudocrem ,bede miala jutro.
29 września 2013 21:41
zosia_samosia

Mam prosbe ,raczej prosze o rade.Moja podopieczna nosi pampersy ." Pupe " po szpitalu juz "zagoilam" ale ponizej pachwin na wysokosci + -6-8cm w dol ma w kolko czerwone miejsca.Probuje wszystkiego (mam Penaten ,Mirfulan),dolewam oliwke do wody ,mleko ,nie kleje mocno ,myje przy kazdej zmianie i co ???....nico,dalej zaczerwienienia.Jakies rady???? W aptece zamowilam juz Sudocrem ,bede miala jutro.

A próbowałaś Panthenol-Lichtenstein 5%,maśc -bez recepty ,40g ,3euro.kosztuje.Albo może ,bo to czerwone to od srodka  jest na nogach,znaczy pomiedzy, ponizej pachwin,tak? - moze spróbuj zasypką czy maką ziemniaczaną ,bo może jak PDP lezy to sie ociera po skórze pampers.Jak przychodzi dr czy Pflegedienst to pokaz tę zmianę.
29 września 2013 21:59 / 1 osobie podoba się ten post
zosia_samosia

Mam prosbe ,raczej prosze o rade.Moja podopieczna nosi pampersy ." Pupe " po szpitalu juz "zagoilam" ale ponizej pachwin na wysokosci + -6-8cm w dol ma w kolko czerwone miejsca.Probuje wszystkiego (mam Penaten ,Mirfulan),dolewam oliwke do wody ,mleko ,nie kleje mocno ,myje przy kazdej zmianie i co ???....nico,dalej zaczerwienienia.Jakies rady???? W aptece zamowilam juz Sudocrem ,bede miala jutro.

To mi wyglada na grzybicę, ale spokojnie, nie zarazisz się, kup Clotrimazol, chyba , ze masz cos w domu, pare razy posmarujesz i bedzie po klopocie, w roznych dziwnych miejscach to potrafi wyleźć ,pod piersiami np, (obfitymi:) )
29 września 2013 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
Clotrimazol bez recepty mozna w aptece dostac , za ok 6 euro za tubke, wszelkie czerwone plamy na ciele, ktore nie chca sie poddac innym masciom, podpadaja pod grzybice, niestety.