Problemy z pieluchami

22 października 2013 17:24
magdalena_k

seniora,seniorki ? troche dziwne to pytanie bo nie wiem o co dokladnie Ci chodzi?

tak ,wydaje mi sie tez.............ale zajrzalam na profil i ................zdziwienie ......................Myslalam ze, My cos sie dowiemy od " fachowca ":(
22 października 2013 17:31
Nie pracuje w zawodzie:)
I nigdy nie mylam chorego w łóżku w miejscu intymnym, dlatego się pytam, nie chciałabym nikogo zawstydxic. Nie mam doświadczenia w tej kwestii.
22 października 2013 18:01 / 2 osobom podoba się ten post
Mam podopieczna lezaca,no pol lezaca.Myjka-podstawowa sprawa.normalna do tylu (frote)do przodu kupuje w DM ,Einmal Waschlappen(30 szt).odpinamy pampers ,sprawdzamy zawartosc ,.....podwijamy troche (z przodu na tyl)rozsuwam lekko nogi,myje (woda w misce,ciepla,nie goraca ,plyn do mycia,lub woda tylko jak jest uczulona),wycieram do sucha ,najwazniejsze!!.Odwracam na bok i wyciagam pampers i podkladam recznik ...powtarzam czynnosc z druga myjka.Wycieramy do sucha!!,Nakladamy masc,krem/,ja nakladam Sudocrem,cienka warstwa.Przygotowana pieluche podkladamy pod "pupe"zwinieta czesciowo aby lepiej bylo z drugiej strony wyciagnac.Odwracam podopieczna na plecy i Wyciagam druga strone ,smaruje pochwiny i troche ponizej uda .Zapinam pampers i.........gotowe.To moj sposob .Napewno dziewczyny ,Kasia i Tina wiedza lepiej :):)Chyba wszystko napisalam??A tak nie na marginesie a......szczera prawda: Kasia63 i Tina to skarbnica wiedzy.Jaka cos nie tak robie ,prosze o poprawke ,bede wdzieczna.:)
22 października 2013 18:08 / 2 osobom podoba się ten post
monika77

Nie pracuje w zawodzie:)
I nigdy nie mylam chorego w łóżku w miejscu intymnym, dlatego się pytam, nie chciałabym nikogo zawstydxic. Nie mam doświadczenia w tej kwestii.

Tez mam PDP lezaca, co za tym idzie musze dbac o jej higiene, rowniez ta intymna. Jak przyjechalam tutaj pierwszy raz, byla to moja pierwsza PDP, i wiadomo ze jest to sytuacja malo komfortowa jezeli nie ma jeszcze jakiejkolwiek wiezi miedzy PDP a opiekunka, zwlaszcza jak opiekunka jest kobieta a PDP mezczyzna i odwrotnie. Mi z pomoca przyszla siostra z caritasu ktora przy pierwszej wizycie pokazala mi dokladnie jak powinnam dbac o higiene PDP. Pokazala mi to w ten sposob: Kladziemy PDP plasko na plecach, rozbieramy, podkurczamy nogi (pozycja jakby do robienia brzuszkow zeby to jakos obrazowo pokazac) Na te podkurczone nogi po prostu kladziemy duzy kapielowy recznik, tym sposobem PDP ma poczucie intymnosci a i opiekunka moze spokojnie zajac sie higiena intymna PDP. Napewno sobie poradzisz : )
22 października 2013 18:12 / 1 osobie podoba się ten post
zosia_samosia

Mam podopieczna lezaca,no pol lezaca.Myjka-podstawowa sprawa.normalna do tylu (frote)do przodu kupuje w DM ,Einmal Waschlappen(30 szt).odpinamy pampers ,sprawdzamy zawartosc ,.....podwijamy troche (z przodu na tyl)rozsuwam lekko nogi,myje (woda w misce,ciepla,nie goraca ,plyn do mycia,lub woda tylko jak jest uczulona),wycieram do sucha ,najwazniejsze!!.Odwracam na bok i wyciagam pampers i podkladam recznik ...powtarzam czynnosc z druga myjka.Wycieramy do sucha!!,Nakladamy masc,krem/,ja nakladam Sudocrem,cienka warstwa.Przygotowana pieluche podkladamy pod "pupe"zwinieta czesciowo aby lepiej bylo z drugiej strony wyciagnac.Odwracam podopieczna na plecy i Wyciagam druga strone ,smaruje pochwiny i troche ponizej uda .Zapinam pampers i.........gotowe.To moj sposob .Napewno dziewczyny ,Kasia i Tina wiedza lepiej :):)Chyba wszystko napisalam??A tak nie na marginesie a......szczera prawda: Kasia63 i Tina to skarbnica wiedzy.Jaka cos nie tak robie ,prosze o poprawke ,bede wdzieczna.:)

Ależ wszystko robisz perfekt:)Sowa również ten sam sposób opisuje.
22 października 2013 18:14 / 1 osobie podoba się ten post
Dziekuje ślicznie no jak się uda to będzie mój pierwszy raz. Dziekuje Sowo:)
08 listopada 2013 13:08
Pytanie do dziewczyn ,ktore maja lub mialy lezacych podopiecznych ,ile pampersow na recepte jest przez kase chorych i jaka ilosc? (czy to jest uzaleznione od ,kasy (nazwa)czy grupy ?).Na Czerwony Krzyz ,nie mam co liczyc bo , to........wielka pomylka.Niby nie moja sprawa ale , potem ja zostaje z problemem .
08 listopada 2013 13:12
zosia_samosia

Pytanie do dziewczyn ,ktore maja lub mialy lezacych podopiecznych ,ile pampersow na recepte jest przez kase chorych i jaka ilosc? (czy to jest uzaleznione od ,kasy (nazwa)czy grupy ?).Na Czerwony Krzyz ,nie mam co liczyc bo , to........wielka pomylka.Niby nie moja sprawa ale , potem ja zostaje z problemem .

Kochanie moja PDP ma 3 sztufe,z kasy chorych przysluguja 3 paczki pieluchomajtek po 30 szt.Informuje pflegedinst,oni zamawiaja i po 3-4 tyg.dostaje kurierem na adres domu.
08 listopada 2013 13:23
I te pieluchomajtki zdaja egzamin z lezaca? (moze z glupia pytam)i te 90 sztuk starcza na miesiac? ,tzn.3szt na dzien ,dwie w ciagu dnia i jedna na noc?. Jaka maja chlonnosc (ile maja zarysowanych kuleczek-kropelek :):) )
08 listopada 2013 13:43
A jak jest PFLEGE STUFE 2 to też przysługują?I musi je lekarz przepisywać? Moja babcia ma noc, ale czasem i w ciągu dnia jej zakładam.Rodzina kupuje w ROSSMANIE.
08 listopada 2013 13:55
zosia_samosia

I te pieluchomajtki zdaja egzamin z lezaca? (moze z glupia pytam)i te 90 sztuk starcza na miesiac? ,tzn.3szt na dzien ,dwie w ciagu dnia i jedna na noc?. Jaka maja chlonnosc (ile maja zarysowanych kuleczek-kropelek :):) )

Moja podopieczna ma zakładane na noc pieluchomajtki,nie pampersy,jest jeszcze chodząca,ale juz popuszcza.W nocy wstaje sisi zrobić,ale rano pielucha jest tak nasiąknięta ,że można konia ogłuszyć.Ma pflegestuffe 1,ale ma zniżkę na pieluchomajtki.
08 listopada 2013 13:59
zosia_samosia

I te pieluchomajtki zdaja egzamin z lezaca? (moze z glupia pytam)i te 90 sztuk starcza na miesiac? ,tzn.3szt na dzien ,dwie w ciagu dnia i jedna na noc?. Jaka maja chlonnosc (ile maja zarysowanych kuleczek-kropelek :):) )

Przepraszm ,zle sie wyrazilam,Pdp ma pampersy,jest cewnik.Pampers jest zmieniany 2 razy dziennie-stolec,jesli nie ma tez jest zmieniane.Dla swiezosci.
08 listopada 2013 14:02
aniananowo

A jak jest PFLEGE STUFE 2 to też przysługują?I musi je lekarz przepisywać? Moja babcia ma noc, ale czasem i w ciągu dnia jej zakładam.Rodzina kupuje w ROSSMANIE.

Prz Plege Stufe 2 tez przysluguja.Nie wiem jak to jest z recepta,ale mnie sie wydaje,lekarz wydal recepte.Jest to w dokumentacji pacjenta,wiec nie musze prosic ciagle o recepte,tylko informuje pflegedinst.Odpowiednio wczesnie,bo duzo czasu mija zanim sa przyslane.Najczesciej zamawiam w polowie miesiaca,wtedy nie zostaje bez niczego:)
08 listopada 2013 15:58
hogata76

Prz Plege Stufe 2 tez przysluguja.Nie wiem jak to jest z recepta,ale mnie sie wydaje,lekarz wydal recepte.Jest to w dokumentacji pacjenta,wiec nie musze prosic ciagle o recepte,tylko informuje pflegedinst.Odpowiednio wczesnie,bo duzo czasu mija zanim sa przyslane.Najczesciej zamawiam w polowie miesiaca,wtedy nie zostaje bez niczego:)

Tutaj nie przychodzi PFLEGE. Ale dziękuję za informację , poinfromuję rodzinę o tym. 
08 listopada 2013 16:11
Ja się zastanawiam, czy Niemcy mają jakiś inny system miar.
Zostały zamówione pampersy dla mojego G. Sam mówiłem jakiejś nieszczęsnej kobiecie, że potrzebne są duże, na 120 cm w pasie. I otóż przysłali cały karton, 120 sztuk - rozmiar Medium. Jakoś dopinam i przynajmniej żadna szczelina nie zostaje.