Kółko miłośników Włoch - bella36

01 lutego 2013 16:24
witajcie,
na ròznych watkach czesto przewija sie kilka slòw od innych o znajomosci jezyka wloskiego...
sama znam ten jezyk dosc dobrze,napisalam post po wlosku i nie przeszedl
pochwalmy sie skad znamy ten jezyk i dlaczego akurat tego jezyka chcecie sie uczyc ?
Ania
01 lutego 2013 20:30
Ja nigdy nie probowalam wloskiego ^^ Jakos mnie srednio ciagnie. ^^ Na studiach mialam hiszpanski ale nic nie umiem :( Teraz zaczelam sie uczyc Francuskiego ♥ Latwiej mi wchodzi jak hiszpanski i jest taki pieeekny ♥ ♥ ♥



P.S. Dostala juz ktoras z Was zwrot podatku ???
01 lutego 2013 20:34
Kaya, ja próbowałam z tym francuskim ale mnie jakoś nie idzie :) co do włoskiego moja teściowa jeździ do opieki do Włoch, w wieku 52 lat zaczęła się uczyć języka teraz 2 lata później niejedna osoba mogłaby jej pozazdrościć swobody porozumiewania się :)
01 lutego 2013 20:46
Jak już wcześniej pisałam pracowałam rok we Włoszech.Według mnie język szybko ,,wchodzi w głowę,, ,jest prosty w wymowie i ładnie brzmi np.Buona Serata(dobrego,miłego wieczoru).

Najbardziej lubię słuchać włoskich piosenek ;Albano,Laura Pausini,Eros Ramazzotti,Nek,Tiziano Ferro itd.

02 lutego 2013 09:15
Kocham włoski! zaczęłam się uczyć ale samej jest ciężko. myślałam o pracy we Włoszech ale tam gorzej płacą, jeśli już w ogóle uda się coś znaleźć. trochę bałam się jechać prywatnie pierwszy raz a moim rejonie nie znalazłam agencji na Włochy. włoski jest bardzo melodyjny, mam znajomych Włochów, uwielbiam słuchać jak mówią. I te włoskie piosenki... ach :)
02 lutego 2013 13:38
Dziewczyny, jest taka sprawa, mianowicie moja Mama uwielbia muzyke Andrei Bocceli. Nie wiecie moze kiedy nowa plyta wyjdzie i bedzie jakis koncert w PL ? Chetnie bym ja zabrala , nigdy nie byla.... .
02 lutego 2013 15:18
a dlaczego nie poszukasz w google ?
02 lutego 2013 15:57
Czy umuzykalnienie pomaga w nauce jezyka... zauwazylam zbieznosc... im lepszy sluch... tym lepsza nauka obcych jezykow.... prawda czy falsz....
02 lutego 2013 16:03
dla wszystkich fanów języka włoskiego :)


jestem ich fanką ;)
02 lutego 2013 16:12
Nie znam zespolu... ale spiewaja porywajaco.... gratuluje gustu... od kiedy sa na rynku... i co to za zespol spiewa... napisz... bede wdzieczna...
02 lutego 2013 16:41
Kika - "Il Volo". nie wiem czy u nas można gdzieś dostać płytę. ja znam tylko z internetu

02 lutego 2013 17:04
W Empiku można nabyć płyty tego zespołu.
02 lutego 2013 17:11
uwazam,ze nie...

nie mam sluchu do muzyki...ale jezykòw ucze sie dosc szybko...
02 lutego 2013 17:12
Bella36,

bo wole was sie spytac :P
02 lutego 2013 17:16
akurat spiewaja piosenke,ktòra wszyscy mieszkancy Neapolu znaja od kolyski,a spiewal ja takze Luciano Pavarotti...