Kółko miłośników Włoch - bella36

03 lutego 2013 21:26
Grazie :)
04 lutego 2013 17:05


04 lutego 2013 17:53 / 1 osobie podoba się ten post



tego nie powinno tu zabraknąć ;)





i jeszcze to :)
uwielbiam musicale (choć francuskojęzyczna wersja jest fajniejsza)
05 lutego 2013 08:47
Witam! Drogie Panie,potrzebuję informacji,jak tanio dzwonić z Włoch?! Pisałam do belli36,nie wiem dlaczego,ale poczta wraca. Pozdrawiam serdecznie! Osobiście od lat jestem fanką duetu Albano&Romina,szkoda,że się rozeszli... i
05 lutego 2013 10:36
hej!

to tylko taka info,poczta dochodzi do mnie...

jak tanio dzwonic-na pewno przez skype....sa na terenie Wloch takie punkty,gdzie zamawiasz rozmowe z danym krajem i tez malo sie placi...
05 lutego 2013 10:53
Witam! Skoro poczta dochodzi to wiesz już z jakim problemem zmaga się moja kuzynka,ma daleko do "wielkiego miasta" i stąd utrudnienia w komunikacji Włochy-Polska.Nadto nie dysponuje Ona komputerem,gdyż z uporem maniaka twierdzi,że jest za stara. Ma za to stacjonarny telefon,może tu dałoby się coś wykombinować?! Bella możesz pisać na mego maila,bo może komuś nie odpowiada ten temat.
05 lutego 2013 11:37
Jak byłam kilka lat temu w pracy we Włoszech kupowałałam w Tabacchi kartę Edicard za 5 e. Mogłam z niej dzwonić na stacjonarne.Ta karta to tak jak nasz Tele grosik.

05 lutego 2013 12:52
haha..ale numer..watek włoski na forum opiekunke w niemczech!!!super..witam wszytskich i sie podlacze pod was :).wloski jako tako..oczywiscie poznany w trakcie pracy w Itali..pozdrawiam wszytskie fanki j,wloskiego...buona giornata a tutti..

05 lutego 2013 12:56
witaj :)

jak zakladalam ten watek to mialam obawy,ale jest ok

buona giornata a tutti :)
05 lutego 2013 14:15 / 1 osobie podoba się ten post
wiecie jak mi sie marzy praca tu w niemczech ale u rodziny z j.wloskim:d..o ile bylo by prosciej.szkoda ze we wloszech sa takie zarobki jakie sa.brakuje mi tamego klimatu.na gorze prawdopodobnie zarobki nieczym nie roznia sie od tych w niemczech.ale tam znalesc prace graniczy niemal z cudem..a szkoda:(
05 lutego 2013 15:22
myślę tak o Twoim marzeniu i jedyne co mi przychodzi do głowy, to żebyś ogłosiła się w jakiejś niemieckiej, dużej, lokalnej gazecie, że szukasz pracy u rodziny z włoskim. Ja mieszkam teraz w małym miasteczku na południu D. i jest tu sporo Włochów, więc w większych ośrodkach na pewno ich nie brakuje i może jakaś zapracowana rodzina, mająca na przykład restaurację, potrzebuje kogoś do opieki nad babcią czy dziadkiem albo pomocy domowej...
06 lutego 2013 16:44
a tu ani jednej włoskiej rodziny w okolicy :(

wszyscy uciekli przed moją babcią ;)

choć teraz to ja już pewnie wszystko zapomniałam....
06 lutego 2013 16:47
Wlosi.... wola sami opiekowac sie rodzicami /tak mysle/ inna mentalnosc... stad mniej propozycji pracy...
06 lutego 2013 17:00
Z tego co słyszałam od pracujących jeszcze we Włoszech Polek Włochy ogarneły Rumunki,Rosjanki Ukrainki.Pracują za mniejsze pieniądze niż Polki.Przez to płaca stanęła w miejscu.Koleżanka od kilkunastu lat zarabia 600e.
06 lutego 2013 17:10
bo dokladnie tak jest..a juz poludnie wloch to jedna wielka masakra.ostatni moj pobyt w e wloszech to bylo 2 lata temu,ale na przestrzeni 3 lat z 50 polek w miescie gdzie pracowalam zrobilo sie 10..za to rumnek do zatrzesienia.a najgorsze ze zanizaly ceny niesamowicie.ja mialam 800 a rumunka brala 500.i tak nas wygryzly.malo tego.bardzo duzo rumunek podawalo sie za polki.ale jak juz pisalalm polnoc ma bardzo zblizone zarobki do niemieckich.