Demencja a współpraca z rodzina

09 czerwca 2018 08:12
Contado

Witam wszystkich na Forum :welcome: 
Jestem tu nowa. Trochę Was czytałam, aż przyszedł czas samej się udzielić.
Mam do Was pytanie branżowe. A mianowicie... Czy zdarzyło Wam się, żeby rodzina pdp, powtarzała jej słowo w słowo, każde zdanie wypowiedziane przez opiekunkę? Jestem właśnie w takiej sytuacji, dlatego zdecydowałam się napisać w tym temacie. Opiekuję się od roku osobą chorą na demencję i bardzo ważne jest dla mnie jej zaufanie do mnie. W sytuacji, kiedy córka pdp powtarza jej moją relację z jej stanu, zaczynając od słów : opiekunka powiedziała, że... czuję się conajmniej niezręcznie. Wydaje mi się, że na moją relację z pdp, też nie pozostaje to bez znaczenia.

Mnie się to nie zdarzyło. W tej sytuacji, powiedziałabym rodzinie, to, co piszesz tu. Czyli, że czujesz się niezręcznie, gdy rodzina słowo w słowo powtarza podopiecznej, to co ty powiedziałaś i przez to wpływa to niekorzystnie na Twoją relację z podopieczną. I tu możesz podać przykład. No właśnie, a jak wyczuwasz, że przez takie postępowanie rodziny, nie pozostaje to bez znaczenia? Jak po rozmowie z rodziną zachowuje się Twoja podopieczna? Pozdrawiam
09 czerwca 2018 09:11 / 1 osobie podoba się ten post
Bardzo głupiutka rodzina. Osoby z demencją nie obarcza się takimi sprawami i nie pprusza ważnych tematów. Nie wyjaśnia się spraw. Chyba, że oni nie zdają sobie sprawy z tego, że ich matka ma demencję. To budzi tylko niepotrzebne konflikty.
26 lipca 2018 20:58
Demencja to straszna choroba, zabiera wszystko. Opieka nad taką osobą jest bardzo wymagająca. My sobie sami nie daliśmy rady. Babcia ma demencje starczą i przebywa w domu opieki w Nowym Dworze Mazowieckim w ZOL Dom Rodzinny. Ma tam fachową opiekę.
27 lipca 2018 07:21
Karolina22

Demencja to straszna choroba, zabiera wszystko. Opieka nad taką osobą jest bardzo wymagająca. My sobie sami nie daliśmy rady. Babcia ma demencje starczą i przebywa w domu opieki w Nowym Dworze Mazowieckim w ZOL Dom Rodzinny. Ma tam fachową opiekę.

Jak to mówią " reklama dzwignią handlu " a babcia lepiej by sie czuła w domu .