Opiekunka osób starszych i jej stres przed wyjazdem

21 września 2016 17:20 / 9 osobom podoba się ten post
Ja byłam tam w 1977 roku. Tyż byłam piękna i młoda... Pracowałam 20 km od Lipska w cukrowni... Mieszkalismy w hotelu robotniczym, wiec miałam przyzwoite warunki... Z tych czasów pamiętam najbardziej, że po sklepach szukałyśmy czarnej herbaty - daremnie... A chcialo sie jak małpie kitu... Ichnia kawa wychodziła mam bokiem bo my wtedy jeszcze nie byłyśmy takie nawykłe Miałam kalendarz z malarstwem polskim i powiesilam sobie na "Bitwie pod Grunwaldem"... Im to nic nie mówiło... Wiele im nic nie mówiło... A normy były takie jak mówisz...
21 września 2016 20:13 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ja byłam tam w 1977 roku. :-) Tyż byłam piękna i młoda... :lol3: Pracowałam 20 km od Lipska w cukrowni... :-) Mieszkalismy w hotelu robotniczym, wiec miałam przyzwoite warunki... :-) Z tych czasów pamiętam najbardziej, że po sklepach szukałyśmy czarnej herbaty - daremnie... :lol2: A chcialo sie jak małpie kitu... :lol2: Ichnia kawa wychodziła mam bokiem bo my wtedy jeszcze nie byłyśmy takie nawykłe :lol2: Miałam kalendarz z malarstwem polskim i powiesilam sobie na "Bitwie pod Grunwaldem"... Im to nic nie mówiło... :lol3: Wiele im nic nie mówiło... :lol3: A normy były takie jak mówisz... :lol1::lol3:

...a ja wtedy jeszcze nawet nie żyłam - to były czasy
21 września 2016 20:18 / 4 osobom podoba się ten post
kasia14

...a ja wtedy jeszcze nawet nie żyłam - to były czasy :brawo1:

Niby wszystko mieliśmy gorzej.., ale ja moim dzieciom nie zazdroszczę tych czasów, w których im przyszło żyć... Chociaż one pewnie mają odpowiednie do tego zmysły...
21 września 2016 20:20 / 5 osobom podoba się ten post
Danusiu,zapewniam Cię,że nasze dzieci lepiej odnajdują się w tychg czasach niż my same. Nasze dzieci od pierwszej klasy walczą o przetrwanie,nam wystarczylo tylko bywac na lekcjach.
21 września 2016 20:22 / 3 osobom podoba się ten post
kasia14-w większosci na tym forum/tak mi się wydaje/ żyliśmy w tamtych "ciekawych" czasach.I dzieki temu-znowu tak mi sie wydaje-nauczyliśmy się zaradności i pomysłowości.No bo "Polak potrafi" i już.
21 września 2016 20:24 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Danusiu,zapewniam Cię,że nasze dzieci lepiej odnajdują się w tychg czasach niż my same. Nasze dzieci od pierwszej klasy walczą o przetrwanie,nam wystarczylo tylko bywac na lekcjach.

No i ten "wyścig szczurów" ich wykańcza.Mimo wszystko nie żałuje,że wcześniej przyszłam na świat-serio!
21 września 2016 20:29 / 7 osobom podoba się ten post
pytajka

No i ten "wyścig szczurów" ich wykańcza.Mimo wszystko nie żałuje,że wcześniej przyszłam na świat-serio!

Ja się cieszę,że urodziłam się i wychowałam w tamtych czasach i żyję w obecnych bo mam porównanie. Stwierdzam z cała odpowiedzialnością,że odnalazłam się w kapitaliżmie,moja córka także. Znam jednak wiele osob ,ktore siedzą na zasiłkach z MOPS-u i narzekają,ale sami wiecie najlepiej jak to jest,kiedy się wraca z De i widzi sie zazdrosne oko sąsiadki,albo koleżanki dawno nie widzianej.Nasza polska cecha to zazdrość,zazdrość i jeszcze raz zazdrość...W czasach PRL ta zazdrość była mniej widoczna,bo większość miała tyle samo czyli prawie nic .
21 września 2016 20:30
pytajka

No i ten "wyścig szczurów" ich wykańcza.Mimo wszystko nie żałuje,że wcześniej przyszłam na świat-serio!

Ja też nie... też serio ! Nic nie mam z tego "Polak potrafi" - zginęłabym jak Antka buty ...
21 września 2016 20:32 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Ja się cieszę,że urodziłam się i wychowałam w tamtych czasach i żyję w obecnych bo mam porównanie. Stwierdzam z cała odpowiedzialnością,że odnalazłam się w kapitaliżmie,moja córka także. Znam jednak wiele osob ,ktore siedzą na zasiłkach z MOPS-u i narzekają,ale sami wiecie najlepiej jak to jest,kiedy się wraca z De i widzi sie zazdrosne oko sąsiadki,albo koleżanki dawno nie widzianej.Nasza polska cecha to zazdrość,zazdrość i jeszcze raz zazdrość...W czasach PRL ta zazdrość była mniej widoczna,bo większość miała tyle samo czyli prawie nic .

- i jeszcze bezinteresowna zazdrość! Ale wierzę,że nie wszyscy tacy są!!! I tego sie trzymam-amen.
21 września 2016 20:37
pytajka

kasia14-w większosci na tym forum/tak mi się wydaje/ żyliśmy w tamtych "ciekawych" czasach.I dzieki temu-znowu tak mi sie wydaje-nauczyliśmy się zaradności i pomysłowości.No bo "Polak potrafi" i już.

Zaradności i pomysłowości do tego sprytu i przebiegłości uczyliśmy/ście się wtedy, uczymy się dzisiaj, i będziemy się uczyć w przyszłości tak mi się wydaje. Czasy są zgoła inne, ale czy tak naprawdę łatwiejsze???
21 września 2016 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Ja też nie... też serio ! Nic nie mam z tego "Polak potrafi" - zginęłabym jak Antka buty ... :-)

Dana nie wierzę! Kto jak nie my Polki potrafimy np.ugotować zupę "na gwoździu",z takiego sobie ciuszka zrobić "wow" itp itd! Dlatego nie mam kompleksów,że jestem Polką.Przez wrodzoną skromność/hi,hi,hi/ nie wspomnę o naszej urodzie.
21 września 2016 20:43 / 3 osobom podoba się ten post
A ja przeczytalam,ze ...fioletowe
21 września 2016 20:44 / 6 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Niby wszystko mieliśmy gorzej.., ale ja moim dzieciom nie zazdroszczę tych czasów, w których im przyszło żyć... Chociaż one pewnie mają odpowiednie do tego zmysły... :yo:

Za to pamiętam czarnobiały telewizor z jednym programem, kartki i wyliczane cukierki przez Mamę, stanie w kolejkach wszelkiej maści a najbardziej w aptece po watę. Dla mojego dziecka  to jakaś prehistoria jest. Kiedyś się zapytał, czy ja w czasach dinozaurów się urodziłam.
21 września 2016 20:45 / 3 osobom podoba się ten post
kasia14

Zaradności i pomysłowości do tego sprytu i przebiegłości uczyliśmy/ście się wtedy, uczymy się dzisiaj, i będziemy się uczyć w przyszłości tak mi się wydaje. Czasy są zgoła inne, ale czy tak naprawdę łatwiejsze???

kasiu -"w życiu Karola"nie są łatwiejsze-może nawet trudniejsze bo:trzeba mieć twardą ....skórę na pośladkach i łokciach!
21 września 2016 20:47 / 1 osobie podoba się ten post
pytajka

kasiu -"w życiu Karola"nie są łatwiejsze-może nawet trudniejsze bo:trzeba mieć twardą ....skórę na pośladkach i łokciach!

Co prawda to prawda!!!