Pierwsza opiekunka w niemieckiej rodzinie

19 marca 2013 18:48
Witam dziewczynki:)) Ja tez jestem nowa i szukam pracy na lato (lipiec i sierpień) na razie. Czy któraś z Was mogłaby mi cos poradzić? Pozdrawiam cieplutko!!
19 marca 2013 19:11
Witam ! Kochana, z takim wyprzedzeniem to raczej nic nie zalatwisz ... Nawet jak szukamy zmienniczek, to zwykle na jakies dwa-trzy tygodnie przed planowanym urlopem.
Agencje tez nie sa w stanie tak daleko planowac, tak sie nie da.
19 marca 2013 19:28
Dziękuje za odpowiedź:) Już się bałam, że może nie zdążę i że trzeba szybciej...:))) Czyli na spokojnie. A dziewczynki, Wy same też szukacie zmienniczek?
08 kwietnia 2013 09:17
Cześć dziewczyny!!! Wracam na portal. Tym razem jako opiekunka. Zgłosiłam się przed świętami i już dzisiaj jadę. Nie będę piać co przeżywam bo to chyba znacie. Mój niemiecki słaby a jadę w nowe miejsce. To mój pierwszy raz. Proszę o każdą radę: co ze sobą zabrać, jak negocjować. Nie wiem czy jest tam internet. Jak się można kontaktować z rodziną. Jadę blisko Kassel. Podopieczny nie trzyma kału. Proszę o jakieś praktyczne rady. Pozdrawiam Ewa
08 kwietnia 2013 20:02
ewik

Cześć dziewczyny!!! Wracam na portal. Tym razem jako opiekunka. Zgłosiłam się przed świętami i już dzisiaj jadę. Nie będę piać co przeżywam bo to chyba znacie. Mój niemiecki słaby a jadę w nowe miejsce. To mój pierwszy raz. Proszę o każdą radę: co ze sobą zabrać, jak negocjować. Nie wiem czy jest tam internet. Jak się można kontaktować z rodziną. Jadę blisko Kassel. Podopieczny nie trzyma kału. Proszę o jakieś praktyczne rady. Pozdrawiam Ewa

:)Czesc,nie wiem,czy jestem dosc kompetentna:)bo w sumie w de na wyjazdach przepracowalam rok,czy duzo czy malo to kwestia do dyskusji:)sa tutaj opiekunki z bardzo dlugim stazem:)na poczatku mialam podobnie jak Ty,czyli ze slabym niemieckim puscili mnie na gleboka wode,czyli bylam pierwsza opiekunka z Polski czy jakakolwiek w tej rodzinie:)i powiem Ci,ze bardzo milo wspominam ten kontrakt:)szanowali mnie lepiej niz czlonka rodziny,czyli nie taki diabel straszny:)a tez sie balam:)jesli chodzi o komunikacje to radze Tobie,zebys zaopatrzyla sie w dobry slownik polsko niemiecki,mnie bardzo pomogl,to byla na tamten czas,taka najpotrzebniejsza rzecz,jesli chodzi o kontakt z domem to"domagaj"sie telefonu"darmowego"do Polski albo internetu,to wcale ich tak duzo nie kosztuje,dobrego,normalnego miejsca zycze:):):)

08 kwietnia 2013 20:16 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki. Zaraz wychodzę na autobus i w drogę. Niech mam już to za sobą. Trzymajcie kciuki.
08 kwietnia 2013 21:12
anula123143

Dziękuje za odpowiedź:) Już się bałam, że może nie zdążę i że trzeba szybciej...:))) Czyli na spokojnie. A dziewczynki, Wy same też szukacie zmienniczek?

Większość z nas tutaj jest zatrudniona przez firmy i szukanie zmienniczek to ich sprawa. Jeśli pracuje się inaczej, to szuka się zmienniczki samemu ale na poloniuszu czy mypolacy można się ogłosić i nie jest trudno kogoś znaleźć.

09 kwietnia 2013 14:38
Witam koleżanki
własnie rodzina dzisiaj sie dowiedziałm ze jade do pracy na 3,5 ms bo tak tez chciałm moja kordynatorka pani Monika świetna osoba pomaga mi z całego serdeuszka , ale tez chciałm Was poprosic jak możecie napiszcie porady pierwszego wyjazdu , poniewaz jade do dziadka i bede tam jako pierwsza nikt tam jeszcze nie był , czy macie jakies dobre rady co i jak mam zrobic , co najwazniejszego mam zabrac ze soba, co jest potrzebne jak z lekami, i jakie macie ubezpieczenie , bardzo bede wdzieczna za pomoc i na pewno napisze jak bede juz w niemczech, pozdrawiam i dzieki wielkie za porady z góry
09 kwietnia 2013 15:06
Andrea dziekuje juz weszłam czytam , cenne sa te informacjie , bardzo dziekuje , nerwy ummmm straszne stres i chyba nie bede spła a w czwartek rano jade do dziadka , boze jak sie boje co mnie zastanie i jak dam rade 3,5 ms wytrzymac , ale z drugiej striony przyjade i mam wakcjie na 1 ms , pozdrawiam Was kochane dziewczynki
09 kwietnia 2013 15:13
Beruska bedzie dobrze, zobacz moja droga my tez tak mamy , nawet te opiekunki, ktore od lat jezdza, bardzo sie denerwujemy - ale potem jest praca i oki. :)) wytrzymasz, napewno sobie super poradzisz
09 kwietnia 2013 15:23 / 1 osobie podoba się ten post

Beruska, wszystkie się denerwujemy. Tak na prawdę to wszystko zależy od rodziny do której trafimy. Bo choroby (nie wliczając chorób psychicznych) tak nam nie dają popalić jak charaktery. A wiem, co piszę. Opiekowałam sie już kobietą w ostatnim stadium raka, włączącznie z tym, że trzymałam ją za rękę, gdy umierała, ale to byli tak super ludzie, jeszcze nie starzy, bo koło 70-tki, a z dziadkiem do dziś mam kontakt. Dziś mam sztelę z osobnym malutkim mieszkaniem...I co? Ci ludzie są zimnii, zdystansowani.............Bądź dobrej myśli, nie daj się od samego początku, musisz zaskarbić sobie i sympatię dziadka i szacunek do ciebie....... Trudne, ale i wykonalne.Powodzenia!!!


 


P.S  Mamy tutaj takie fajne forum pt. Poskarżyjki.  Pomaga na smutki....................

09 kwietnia 2013 15:44
moje kochane dziewczynki , wiecie tyle otuchy tu dostaje odwas , az łezka mi sie kreci w oczku, dziekuje wam,
Jade do dziadka który ma 78 lat mieszka sam ma dom o powierzchni 130 m2 wiec dos duzo i jego syn mieszka daleko od mniego , mam swoj pokoik ale nie mam internetu , wiec trudno musze zarobic kupic laptopa i bede go zabierała kupie sobie tam na miejscu jakis internet doladuje i bede z wami pisac , martwie sie nie mam jak zabrac tego co mam w domu bo moj Przeulka musi załatwiac tu sprawy a nie mamty=y kasy na kupno kolejnegop , wiec 3,5 ms moge nie pisac do Was jade w czwartek o 6 rano wiec wstane wczesnie jesli wogle bede spac i napisze na pozegnanie zostawie numer do dzidka gdybyście chiały sie odezwac do mnie , a teraz to mam tylko jedno podstawowe pytanie prosze napiszcie mi jak z telefonem komurkowym poniewaz tu gdzie jestem w Zgorzelcu jest w miescie siec niemiecka bo to granica i jakiej firmy kupowac w niemczech karte jaka sie opłaca zeby dzwonic , napiszcie mi bardzo was prosze , czy ten vodafon czy t- mobile ,
09 kwietnia 2013 15:45
romana

Większość z nas tutaj jest zatrudniona przez firmy i szukanie zmienniczek to ich sprawa. Jeśli pracuje się inaczej, to szuka się zmienniczki samemu ale na poloniuszu czy mypolacy można się ogłosić i nie jest trudno kogoś znaleźć.

ewik i jak tam dajesz sobie radę? masz internet? 

09 kwietnia 2013 15:50

Dzieweczyny bardzo was prosze napiszcie mi o telefonach , kartach, jak to jest

09 kwietnia 2013 16:48
Zajrzyj do tematow Tanie prefixy, Internet w Niemczech sa w dziale Informacje ulatwiajace zycie za granica :)