Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

17 kwietnia 2013 23:14 / 1 osobie podoba się ten post
Witam serdecznie.Chciałbym rozpocząc dyskusje na ten temat.Może ktoś z koleżanek i kolegów ma pomysł,ewentualnie wie gdzie opiekunowie mają szanse znaleść prace.Zachęcam do dyskusji.Pozdrawiam serdecznie:)
17 kwietnia 2013 23:46
Witam!
Na początku pozwolę sobie wyrazić uznanie dla Twoich fotografii.

Być może nie przejrzałeś dokładnie forum, ale jest tu kilka tematów ściśle związanych z poszukiwaniem pracy. Są tematy, gdzie prezentują się firmy wysyłające pracowników do opieki, są tematy, gdzie pracownicy komentują pracę tych firm.
Niestety, pisanie o szczegółach na forum jest niemożliwe ze względu na zapisy Regulaminu.
Myślę jednak, że powoli zdołasz przejrzeć interesujące Cię tematy i znajdziesz coś ciekawego.
18 kwietnia 2013 00:18
JA nie wiem, o co chodziło. Może i o to chodziło.
Znalezienie pracy dla mężczyzny w tym zawodzie nie jest łatwe, ale nie niemożliwe.
 
Przecież więcej na forum podpowiedzieć nie mogę.
18 kwietnia 2013 08:26
A dlaczego nie możesz powiedzieć Misiek? Janusz chyba kiedyś opisywał jak szukał pracy. Ale z tego co pamiętam, to też łatwo nie miał.
18 kwietnia 2013 08:44 / 1 osobie podoba się ten post
Paula

A dlaczego nie możesz powiedzieć Misiek? Janusz chyba kiedyś opisywał jak szukał pracy. Ale z tego co pamiętam, to też łatwo nie miał.

No właśnie. Tak więc dobrze chyba radzę, żeby przejrzeć forum, bo po co powtarzać po raz kolejny to samo. A gdybym chciał podać więcej szczegółów, to wyglądałoby tak:   "Pierwszą pracę podjąłem za pośrednictwem Pani (usunięto ze względów bezpieczeństwa), która mieszka w (usunięto ze względów bezpieczeństwa) i ma telefon nr (usunięto ze względów bezpieczeństwa). Potem już było łatwiej. Obecnie pracuję w firmie (usunięto ze względów bezpieczeństwa), na pełnym etacie, jako opiekun osób starszych.   Przepraszam, ale po co jeszcze dalsza dyskusja?    


 


Misiek czy imię, nazwisk, nazwa firmy i miejscowość są adresami e-mail? Tylko takie są usuwane ze względów bezpieczeństwa. Więc po co ta szopka, że sam piszesz posty, w których sugerujesz cenzurę? Moderator

18 kwietnia 2013 10:12
Przecież jak znaleźc pracę opiekuna nie musi się zamykac w podawaniu namiarów.
18 kwietnia 2013 10:35
Paula

Przecież jak znaleźc pracę opiekuna nie musi się zamykac w podawaniu namiarów.

Paula, dziecko drogie! Własnie przeczytałem w Twoim profilu, że niedawno skończyłaś 13 lat. To bardzo młody wiek, jak na opiekunkę i na udział w tym forum. Jak masz problem ze zrozumieniem treści postów, to poproś kogoś starszego, żeby Ci  wytłumaczył.   A jak jesteś "małą kłamczuszką", to nieładnie.


 


A nie przyszło Ci do głowy, że wypełnianie profilu na forum nie jest obowiązkowe? Domyślnie jest ustawiony 2000 rok urodzenia i wiele osób tutaj tak ma.

18 kwietnia 2013 10:47
Dziękuje za rozpoczęcie rozmowy na ten temat.Znalezienie pracy dla opiekuna to jednak nie to samo co znalzienie pracy dla opiekunki.Po rozmowach z wieloma opiekunkami dochodze do wniosku ze jest to bardzo duży problem.Agencje nie chcą zatrudniać opiekunów,nie ma tam praktycznie ofert i nikomu nie zależy żeby takie oferty pozyskiwać.To co jest to kropla w morzu.
Nie wiem czy się wyświetli mój mail ale jeśli tak to prosze w tej formie zwyczajnie mi doradzić co zrobić.Dziękuje z góry:)
(usunięto ze względów bezpieczeństwa)
18 kwietnia 2013 10:47
Jednak nie ma maila:(szkoda
18 kwietnia 2013 10:51
weber75

Jednak nie ma maila:(szkoda

Swój adres e-mail podaj po prostu w profilu.
18 kwietnia 2013 11:05
No tak zrobiłem:)
18 kwietnia 2013 11:57
Mój znajomy też zaczyna szukać pracy dla opiekuna w Niemczech.
Ma studium, doświadczenie, tylko uczy się dopiero języka.
Od firm ciężko mu colwiek wyciągnąć. Mówią, żeby złożyć aplikację i wtedy zaczną szukać dla niego pracy.
 
18 kwietnia 2013 12:06
W moim przypadku język jest też główną przeszkodą.Ku mojemu zaskoczeniu dziś pojawiła się oferta pracy dla opiekuna,lecz nie spełniam językowych warunków.Ale cieszy że coś się jednak pojawia.
18 kwietnia 2013 12:12
Mój znajomy też dopiero się uczy języka.
Dobrze wiedzieć, ze jednak oferty są.
A uczysz sie sam czy przechodzisz jakis kurs w firmie?
Podobno można się nieraz na bezpłatny załapać
18 kwietnia 2013 12:13

No właśnie. Tak więc dobrze chyba radzę, żeby przejrzeć forum, bo po co powtarzać po raz kolejny to samo. A gdybym chciał podać więcej szczegółów, to wyglądałoby tak:   "Pierwszą pracę podjąłem za pośrednictwem Pani (usunięto ze względów bezpieczeństwa), która mieszka w (usunięto ze względów bezpieczeństwa) i ma telefon nr (usunięto ze względów bezpieczeństwa). Potem już było łatwiej. Obecnie pracuję w firmie (usunięto ze względów bezpieczeństwa), na pełnym etacie, jako opiekun osób starszych.   Przepraszam, ale po co jeszcze dalsza dyskusja?    


 


Misiek czy imię, nazwisk, nazwa firmy i miejscowość są adresami e-mail? Tylko takie są usuwane ze względów bezpieczeństwa. Więc po co ta szopka, że sam piszesz posty, w których sugerujesz cenzurę? Moderator

Przepraszam.
Napisałem ten post z przesadą, a i z przymrużeniem oka /;-)/, tylko po to, żeby dać do zrozumienia, że już raczej wszystko w zakresie porad, "jak szukać pracy", zostało powiedziane. Dalej to będzie tylko wyważanie otwartych juz dawno drzwi.
 
Nieporozumienie.
Bije się w pierś cherlawą .