Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

25 listopada 2018 06:54 / 1 osobie podoba się ten post
KrystynaK

Bardzo Wam dziekuje. Ciagle probuje, przegladam tez rozne grupy z opiniami, ale zdania sa podzielone. Mowie troche po niemiecku, ale ciagle nie jestem pewna czy sobie poradze. Moze najpierw zrobie jakis kurs w Polsce. Co myslicie o szukaniu ofert na niemieckich stronach na wlasna reke?

Szkoda czasu na kursy. Najlepiej wyjechać z jakąś firmą - teraz na Święta biorą wszystko, ale na początek próbuj znaleźć jakieś "lekkie" choroby, żeby Cię to nie przerosło. Albo czasami są dwie opiekunki na raz, wtedy jedna drugiej pomoże. Jak nie masz doświadczenia to nie radziłabym "na własną rękę".
25 listopada 2018 15:26
Malgi

Szkoda czasu na kursy. Najlepiej wyjechać z jakąś firmą - teraz na Święta biorą wszystko, ale na początek próbuj znaleźć jakieś "lekkie" choroby, żeby Cię to nie przerosło. Albo czasami są dwie opiekunki na raz, wtedy jedna drugiej pomoże. Jak nie masz doświadczenia to nie radziłabym "na własną rękę".

No w sumie jak zrobisz kursy np.z transferu, pieluchowania to nie będziesz mogła odmówić zlecenia przy lezacym- skoro potrafisz.Ja kiedyś pracowałam w Heime to wiem jaka to robota.Naruszylam kręgosłup szyjny i muszę uważać, jeśli transfer to tylko z Pflegedienstem i najlepiej Liftem(wypożycza się go).Można sobie zdrowie zniszczyć bardzo szybko, dlatego biorę mobilne demencje-tylko tak moge oszczędzić zdrowie które zostało..Nie wyobrażam sobie pracować tak do 60
25 listopada 2018 15:36
Aniabeznazwy

ostroznie z ubezpieczeniem w niemieckich tzw"państwowych " kasach chorych i zameldowaniem . Jak po kontrakcie wracasz do Polski i nie masz tutaj ubezpieczenia zdrowotnego - od dnia powrotu do Polski - to AOK najczęściej po pewnym czasie żadą zapłacenia składek za ten okres . I nie ma zmiłuj się a nie sa to małe kwoty + oczywiście odsetki . Można juz przecież u polskich ubezpieczycieli wykupić opcję ubezpieczenie praca za granicą . 

Co trzeba zrobic jak masz przerwe w niemieckim ubezpieczeniu wiesz? Hausengel oferuje umowe na niemieckich warunkach pomoc dobrze platna.
03 czerwca 2019 11:34

Czasem warto poczytać co ludzie polecają. Ja dzięki temu ustrzegłam się oszustów. Obecnie pracuję w (usunięte) i jak do tej pory to bardzo dobrze mi tu jest. Dbaja o pracownika, a przed rozpoczęciem pracy są szkolenia, więc naprawdę nie jedzie sie tam bez wiedzy. Przede wszystkim jest bardzo dobra organizacja. Każda opiekunka ma plan opieki, zanim jeszcze zacznie pracować. No i jest wsparcie koordynatora, który wyjeżdża razem z opikunką.

31 lipca 2019 13:47 / 1 osobie podoba się ten post
Dokładnie tak najlepiej jest czytać na forach co ludzie polecają a czego nie. Sama ostatnio w taki sposób znalazłam dobrą współpracę z Arche procare. Bo poprzednia firma w której pracowałam to nie był najlepszy wybór. Teraz już wiem na przyszłość że najlepiej jest kogoś popytać ale poczytać na internecie żeby nie trafić na oszustów.
10 sierpnia 2019 16:19
Najlepiej to z polecenia znaleźć agencję i z nią wyjechać, ja tak zrobiłam jak wyjechałam z laxo care. Wiedziałam, że to dobra firma, że nie oszukują i dobrze traktują opiekunki.
10 sierpnia 2019 22:24 / 1 osobie podoba się ten post
No no nalepiej pojechc do Niemiec I popytac Niemcow to wam powiedza która agencja dobra
12 sierpnia 2019 09:23
Cześć Kobietki! A ja mam pytanie trochę z innej beczki, ale nie wiedziałam gdzie się podpiąć... Czy orientujecie się jak to jest jak się jest na wypowiedzeniu (oczywiście umowa zlecenie) - czy można wtedy zacząć współpracę z inną firmą?