Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

08 września 2018 12:36
Ja jeżdżę przez agencje juz cztery lata i jestem bardzo zadowolona, a wiadomo oferty sa rozne tak jak piszą dziewczyny - wszystko zalezy od znajomosci jezyka i w ogóle oferty z niemiec. Zaczynalam od stawki 1100 euro cztery lata temu bo i moj jezyk nie byl az taki dobry, ale.mialam premie jak moj wyjazd zahaczał o urodziny, za prawo jazdy, nawet polecilam pozniej kolezanke to tez dostalam jakis tam bonus. Ogolnie kase mam na czysto, wszystko legalnie, transport tez mnie nie obchodzi takze ja jestem zadowolona. Jak ktos by chcial wiecej informacji to mam nr dwa dwa szesc trzy jeden jeden jeden piec piec , to do agencji z warszay . pozdrawiam opiekunki!
10 września 2018 08:44
zgadzam się z polecenia najlepiej gdyby mi koleżanka laxo nie poleciłą to bym pewnie szukała innej agencji a różnie z nimi bywa, same wiecie zresztą.
20 września 2018 14:11
Ja znalazłam przez agencję. Mam umowę. Nie wyobrażam sobie samemu szukać wyjazdu. To tzreba znać język perfekt, umieć poruszać się po DE i co wtedy z ubezpieczniem?
11 października 2018 12:42 / 1 osobie podoba się ten post

Ja znalazłam pracę przez portal - (usunięte). Wśród wielu ofert wybrałam raz pracę w Berlinie, a raz w Hamburgu. We wszystkim mi pomogli i szczerze mówiąc, to zgadam się z tym co piszecie powyżej - nie wyobrażam sobie poszukiwania wyjazdu samemu...

13 listopada 2018 13:43
Witajcie, myśle że obecnie na rynku pracy jest wiele ofert pracy dla opiekunek i nie powinno być z tym problemów. Wiele firm oglasza się na grupach na facebooku i przedstawia oferty. Zawsze chetnie moge polecić wam firme z którą aktulnie pracuje 
22 listopada 2018 12:07
Dziewczyny, podpowiedzcie proszę na jakich stronach szukacie sprawdzonych ogłoszeń o pracę opiekunki?
22 listopada 2018 16:03
GooWork, Pflege mit Hertzen, Senivita
22 listopada 2018 16:12
KrystynaK

Dziewczyny, podpowiedzcie proszę na jakich stronach szukacie sprawdzonych ogłoszeń o pracę opiekunki?

Czy sprawdzone to nigdy nie wiadomo, należy zadać opisu zlecenia na pismie.Wtedy większa szansa na pewno.
22 listopada 2018 17:16
KrystynaK

Dziewczyny, podpowiedzcie proszę na jakich stronach szukacie sprawdzonych ogłoszeń o pracę opiekunki?

Jak szukam to melduję się we wszystkich sprawdzonych firmach i czekam na pierwszą fajną ofertę. Wtedy dopytuję o szczegóły i podejmuję decyzję o wyjeździe lub nie.
22 listopada 2018 17:19
Malgi

Jak szukam to melduję się we wszystkich sprawdzonych firmach i czekam na pierwszą fajną ofertę. Wtedy dopytuję o szczegóły i podejmuję decyzję o wyjeździe lub nie.

I zawsze wszystko było zgodne z opisem?
23 listopada 2018 05:40
Elka40

I zawsze wszystko było zgodne z opisem?

Nie zawsze. Raz trafiłam do "obozu pracy" z wydzielanym jedzeniem, to na drugi dzień wracałam do Polski. Wcześniej nie dostałam telefonu do zmienniczki, więc nie mogłam o wszystko wypytać. Ale z tamtą firmą już nie chcę współpracować, a te z którymi teraz wyjeżdżam nie wrzucają mnie na "miny".
24 listopada 2018 22:25
Bardzo Wam dziekuje. Ciagle probuje, przegladam tez rozne grupy z opiniami, ale zdania sa podzielone. Mowie troche po niemiecku, ale ciagle nie jestem pewna czy sobie poradze. Moze najpierw zrobie jakis kurs w Polsce. Co myslicie o szukaniu ofert na niemieckich stronach na wlasna reke?
24 listopada 2018 22:44
KrystynaK

Bardzo Wam dziekuje. Ciagle probuje, przegladam tez rozne grupy z opiniami, ale zdania sa podzielone. Mowie troche po niemiecku, ale ciagle nie jestem pewna czy sobie poradze. Moze najpierw zrobie jakis kurs w Polsce. Co myslicie o szukaniu ofert na niemieckich stronach na wlasna reke?

Jeśli na własną rękę to na dzień dobry zaliczka i tygodniówki, jeśli na czarno to na początek odwypadkowe plac sobie a po mc, 2 + z 300e.do zarobku na co miesięczne ubezpieczenia.w AOK a później czasowy meldunek.Tak musi być z 1400na początek jeśli prywatnie?
24 listopada 2018 23:51 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Jeśli na własną rękę to na dzień dobry zaliczka i tygodniówki, jeśli na czarno to na początek odwypadkowe plac sobie a po mc, 2 + z 300e.do zarobku na co miesięczne ubezpieczenia.w AOK a później czasowy meldunek.Tak musi być z 1400na początek jeśli prywatnie?

ostroznie z ubezpieczeniem w niemieckich tzw"państwowych " kasach chorych i zameldowaniem . Jak po kontrakcie wracasz do Polski i nie masz tutaj ubezpieczenia zdrowotnego - od dnia powrotu do Polski - to AOK najczęściej po pewnym czasie żadą zapłacenia składek za ten okres . I nie ma zmiłuj się a nie sa to małe kwoty + oczywiście odsetki . Można juz przecież u polskich ubezpieczycieli wykupić opcję ubezpieczenie praca za granicą . 
24 listopada 2018 23:53
Aniabeznazwy

ostroznie z ubezpieczeniem w niemieckich tzw"państwowych " kasach chorych i zameldowaniem . Jak po kontrakcie wracasz do Polski i nie masz tutaj ubezpieczenia zdrowotnego - od dnia powrotu do Polski - to AOK najczęściej po pewnym czasie żadą zapłacenia składek za ten okres . I nie ma zmiłuj się a nie sa to małe kwoty + oczywiście odsetki . Można juz przecież u polskich ubezpieczycieli wykupić opcję ubezpieczenie praca za granicą . 

A też prawda, no tak.Choc jak się leczyć to lepiej w de.dla młodszych tych do 60tki.przynajmniej, bo Seniorzy...same wiemy!