Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

24 lipca 2018 12:20

Mi się wydaje z doświadczenia, że najlepiej prace opiekuna znaleźć przez agencje. Moja ciocia jeździła już przez (usunięte) dwa razy i za kazdym razem wraca zadowolona, ja też się ostatnio przymierzam do wyjazdu. Z tego co mi mówiła mają stałe i pewne miejsca a i wynagrodzenie jest wysokie. Zalezy mi tez na bezpieczenstwie a skoro to sprawdzona firma to sie nie obawiam :)

24 lipca 2018 15:19 / 1 osobie podoba się ten post
katarzyna.jurk

Mi się wydaje z doświadczenia, że najlepiej prace opiekuna znaleźć przez agencje. Moja ciocia jeździła już przez (usunięte) dwa razy i za kazdym razem wraca zadowolona, ja też się ostatnio przymierzam do wyjazdu. Z tego co mi mówiła mają stałe i pewne miejsca a i wynagrodzenie jest wysokie. Zalezy mi tez na bezpieczenstwie a skoro to sprawdzona firma to sie nie obawiam :)

Doświadczenie to może i masz, ale nie w ukrytej kryptoreklamie. My, doświadczone piekunki mamy duże rozeznanie w agencyjnym rynku opiekunkowym. Uczciwych i dobrych agencji, która traktują opiekunki podmiotowo, a nie perfidnie, jak dojne krowy, jest tak niewiele, że to jest jak szukanie igły w stogu siana.
Ja mam swoje doświadczenie z agencjami, czytam o doświadczeniach innych koleżanek / kolegów i ten obraz maluje się raczej w szaro-burych kolorach. Większość z nas pracuje jednak przez jakieś agencje, ale to my decydujemy z jaką firmą podjąć współpracę. Takie nachalne łowienie opiekunek działa raczej tylko na świeżynki, ale ostrzegam to jest NA RAZ SZTUKA.
24 lipca 2018 18:49 / 1 osobie podoba się ten post
Co to za agencja tak nachalnie się reklamuje?
Na pierwszą literę M....pe ?
24 lipca 2018 20:27
wichurra2

Co to za agencja tak nachalnie się reklamuje?
Na pierwszą literę M....pe ?

To jest dość łatwa zagadka
24 lipca 2018 21:19
Zofija

To jest dość łatwa zagadka:-)

No tak. Ale pytam, czy ten post wyżej, z którego usunięto nazwę agencji, to właśnie M...pe. 
25 lipca 2018 05:16 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Doświadczenie to może i masz, ale nie w ukrytej kryptoreklamie:-). My, doświadczone piekunki mamy duże rozeznanie w agencyjnym rynku opiekunkowym. Uczciwych i dobrych agencji, która traktują opiekunki podmiotowo, a nie perfidnie, jak dojne krowy, jest tak niewiele, że to jest jak szukanie igły w stogu siana.
Ja mam swoje doświadczenie z agencjami, czytam o doświadczeniach innych koleżanek / kolegów i ten obraz maluje się raczej w szaro-burych kolorach. Większość z nas pracuje jednak przez jakieś agencje, ale to my decydujemy z jaką firmą podjąć współpracę. Takie nachalne łowienie opiekunek działa raczej tylko na świeżynki, ale ostrzegam to jest NA RAZ SZTUKA.

Zosia, to brak doświadczenia  dobrze napisałaś" może i masz " . To naiwność  i brak perfekcjonizmu . Dodam jeszcze, że  nie wszystkie ciocie mówia prawdę
25 lipca 2018 10:43

Polecacie prace przez agencje czy szukać raczej na własna rękę? słyszałam o różnych agencjach (usunięte) - mają dobre opinie ale co Wy o nich sądzicie? jak zorganizowac pierwszy wyjazd?

25 lipca 2018 15:27
wichurra2

No tak. Ale pytam, czy ten post wyżej, z którego usunięto nazwę agencji, to właśnie M...pe. 

Och, to ja Ciebie źle zrozumiałam. Co do nazwy agencji , to tez już było usunięte, kiedy ten post przeczytałam
25 lipca 2018 17:45
Stawka często uzależniona jest od znajomości języka i twojego doświadczenia  . Zależy też od stanu pdp . Ja pierwszy raz wyjechałam z słabym niemieckim za 1050 do jednej osoby . Wiadomo od czegoś trzeba zacząć . Nie zrażaj się . Jesteś młody więc nie zawsze rodziny chcą tak młodych opiekunów , wiem po sobie ( jestem starsza 4 lata ) i na pierwszej sztelli żona pdp ciągle warczała do rodziny że jestem za młoda ... 
27 lipca 2018 08:28
nie ma mocno trudności ze znalezieniem pracy w Niemczech jako opiekunka bo podopiecznych tam nie brakuje. Bardziej kwestia jest wyboru z kim się wyjeżdża. Ja z polecenia koleżanki w sumie poszłam do laxo care na rozmowę. I mniej więcej wiedziałam czego mam się spodziewać bo byłam poinformowana. No i tak się zgodziłam na wyjazd.
30 lipca 2018 16:50
Witam. Czy może ktoś ma namiar na agencje rozliczając się tygodniowkami? Kiedyś na fb widziałam takie reklamy,ale nie zglebilam tematu
30 lipca 2018 16:50
Witam. Czy może ktoś ma namiar na agencje rozliczając się tygodniowkami? Kiedyś na fb widziałam takie reklamy,ale nie zglebilam tematu
31 lipca 2018 19:44

Musisz znaleźć rzetelną firmę, która orgniazuje tego typu wyjazdy :) Na samym początku bardzo bałam się wyjechać, wiadomo - nowe środowisko, inny kraj, myśli "czy dam rade?". Teraz wiem, że moje obawy były bezpodstawne. Bardzo ważne jest to, na kogo trafimy na samym początku. Ja trafiłam na (usunięte) i jestem bardzo zadwolona. Czułam ich wsparcie i obiecałam sobie, że będę ich polecać każdemu i tym samym, mogę wpłynąć na to, że ktoś się przełamie i zdecyduje na taką pracę i będzie w końcu godnie żył :)

30 sierpnia 2018 14:17

Ja w sumie swoją przygodę z opieką rozpoczęłam stosunkowo niedawno, ale jestem bardzo zadowolona. Pracowałam przy 78 letniej pani, bardzo sympatyczna i w zasadzie byłam jej bardziej do towarzystwa potrzebna :) Pracę tę znalazłam (usunięte).

07 września 2018 11:40
Polecamy pracę bezpośrednio w angielskich firmach - można dobrze zarobić, mieć życie prywatne dzięki wyjazdom dobranym do swoich potrzeb (od 2 tygodni) . Minus - trzeba poświęcić czas na referencje, wymagania językowe są również wysokie a rekrutacja trwa od 2-nawet 6 tygodni. Mimo wszystko opiekunki które"uciekły" z rynku niemieckiego są usatysfakcjonowane zmianą. Polecamy (również z własnego doświadczenia) oraz oferujemy bezpłatną pomoc w znalezieniu pracy. Pozdrawiam.