Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

25 lipca 2018 10:43

Polecacie prace przez agencje czy szukać raczej na własna rękę? słyszałam o różnych agencjach (usunięte) - mają dobre opinie ale co Wy o nich sądzicie? jak zorganizowac pierwszy wyjazd?

25 lipca 2018 15:27
wichurra2

No tak. Ale pytam, czy ten post wyżej, z którego usunięto nazwę agencji, to właśnie M...pe. 

Och, to ja Ciebie źle zrozumiałam. Co do nazwy agencji , to tez już było usunięte, kiedy ten post przeczytałam
25 lipca 2018 17:45
Stawka często uzależniona jest od znajomości języka i twojego doświadczenia  . Zależy też od stanu pdp . Ja pierwszy raz wyjechałam z słabym niemieckim za 1050 do jednej osoby . Wiadomo od czegoś trzeba zacząć . Nie zrażaj się . Jesteś młody więc nie zawsze rodziny chcą tak młodych opiekunów , wiem po sobie ( jestem starsza 4 lata ) i na pierwszej sztelli żona pdp ciągle warczała do rodziny że jestem za młoda ... 
27 lipca 2018 08:28
nie ma mocno trudności ze znalezieniem pracy w Niemczech jako opiekunka bo podopiecznych tam nie brakuje. Bardziej kwestia jest wyboru z kim się wyjeżdża. Ja z polecenia koleżanki w sumie poszłam do laxo care na rozmowę. I mniej więcej wiedziałam czego mam się spodziewać bo byłam poinformowana. No i tak się zgodziłam na wyjazd.
30 lipca 2018 16:50
Witam. Czy może ktoś ma namiar na agencje rozliczając się tygodniowkami? Kiedyś na fb widziałam takie reklamy,ale nie zglebilam tematu
30 lipca 2018 16:50
Witam. Czy może ktoś ma namiar na agencje rozliczając się tygodniowkami? Kiedyś na fb widziałam takie reklamy,ale nie zglebilam tematu
31 lipca 2018 19:44

Musisz znaleźć rzetelną firmę, która orgniazuje tego typu wyjazdy :) Na samym początku bardzo bałam się wyjechać, wiadomo - nowe środowisko, inny kraj, myśli "czy dam rade?". Teraz wiem, że moje obawy były bezpodstawne. Bardzo ważne jest to, na kogo trafimy na samym początku. Ja trafiłam na (usunięte) i jestem bardzo zadwolona. Czułam ich wsparcie i obiecałam sobie, że będę ich polecać każdemu i tym samym, mogę wpłynąć na to, że ktoś się przełamie i zdecyduje na taką pracę i będzie w końcu godnie żył :)

30 sierpnia 2018 14:17

Ja w sumie swoją przygodę z opieką rozpoczęłam stosunkowo niedawno, ale jestem bardzo zadowolona. Pracowałam przy 78 letniej pani, bardzo sympatyczna i w zasadzie byłam jej bardziej do towarzystwa potrzebna :) Pracę tę znalazłam (usunięte).

31 sierpnia 2018 11:45
Najlepiej z polecenia. Druga opcja to agencja.
07 września 2018 11:40
Polecamy pracę bezpośrednio w angielskich firmach - można dobrze zarobić, mieć życie prywatne dzięki wyjazdom dobranym do swoich potrzeb (od 2 tygodni) . Minus - trzeba poświęcić czas na referencje, wymagania językowe są również wysokie a rekrutacja trwa od 2-nawet 6 tygodni. Mimo wszystko opiekunki które"uciekły" z rynku niemieckiego są usatysfakcjonowane zmianą. Polecamy (również z własnego doświadczenia) oraz oferujemy bezpłatną pomoc w znalezieniu pracy. Pozdrawiam.
08 września 2018 12:36
Ja jeżdżę przez agencje juz cztery lata i jestem bardzo zadowolona, a wiadomo oferty sa rozne tak jak piszą dziewczyny - wszystko zalezy od znajomosci jezyka i w ogóle oferty z niemiec. Zaczynalam od stawki 1100 euro cztery lata temu bo i moj jezyk nie byl az taki dobry, ale.mialam premie jak moj wyjazd zahaczał o urodziny, za prawo jazdy, nawet polecilam pozniej kolezanke to tez dostalam jakis tam bonus. Ogolnie kase mam na czysto, wszystko legalnie, transport tez mnie nie obchodzi takze ja jestem zadowolona. Jak ktos by chcial wiecej informacji to mam nr dwa dwa szesc trzy jeden jeden jeden piec piec , to do agencji z warszay . pozdrawiam opiekunki!
10 września 2018 08:44
zgadzam się z polecenia najlepiej gdyby mi koleżanka laxo nie poleciłą to bym pewnie szukała innej agencji a różnie z nimi bywa, same wiecie zresztą.
20 września 2018 14:11
Ja znalazłam przez agencję. Mam umowę. Nie wyobrażam sobie samemu szukać wyjazdu. To tzreba znać język perfekt, umieć poruszać się po DE i co wtedy z ubezpieczniem?
11 października 2018 12:42 / 1 osobie podoba się ten post

Ja znalazłam pracę przez portal - (usunięte). Wśród wielu ofert wybrałam raz pracę w Berlinie, a raz w Hamburgu. We wszystkim mi pomogli i szczerze mówiąc, to zgadam się z tym co piszecie powyżej - nie wyobrażam sobie poszukiwania wyjazdu samemu...

15 października 2018 14:01
Możliwości jest co najmniej kilka. Moim zdaniem, jedną z lepszych opcji jest mimo wszystko załatwienie sobie pracy przez pośrednictwo - może trochę mniej się zarobi, ale przynajmniej jest względnie pewnie i stabilnie.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.