2 dniowe szkolenie dla opiekunów osób starszych - czy warto?

21 stycznia 2014 12:21
mas

Dzien dobry,ja tez mysle o takiej mozliwosci zarobku,prosze powiedzcie czy jezeli pracowalam opiekujac sie starszymi w polsce z PCK to sie liczy?

Wszystko sie liczy a najbardziej praktyka.Jeśli masz poparte zaświadczeniami to jeszcze lepiej.Dlatego pamietaj jak wyjedziesz do pracy nie zapominaj o referencjach od rodziny.Nie zawsze są one nie zbędne ale często przydatne.
 
21 stycznia 2014 12:23
ania37

Podobnie jak NDorota. Czemu odnoszę wrażenie, że zawsze jak wpadnie na forum osoba, która szuka pracy, a której się nie chce przeczytać kilku tematów na forum, to oferujesz pomoc na maila? Moderator

Panie Moderatorze,a jak inaczej można jej pomóc jak sama nie uzupełniła swojego profilu?
21 stycznia 2014 13:30
Przepraszam,nie miałam niczego złego na myśli.
21 stycznia 2014 14:30 / 3 osobom podoba się ten post
Kilka dni temu przyjechałam na nowe miejsce. Myślałam, ze po dwóch latach pracy opiekunki to już co nieco na temat opieki wiem. Ale człowiek uczy się całe życie. Bardzo, bardzo stara babcia i oczywiście wszystko koło niej trzeba zrobić. Przez dwa dni doszkalała mnie Niemka, która wcześniej była dyplomowaną Altenpflegerin w Heimie.

Dziś stwierdziłam, ze mój anioł stróż jednak nade mną czuwa. Pokazała mi kobieta jak pomagać wstawać, jakie chwyty stosować itd., żeby jak najmniej kręgosłup na tym nie cierpiał.........

Jednak kazda z nas powinna mieć ukończony taki kurs. To bardzo przydatne.........
21 stycznia 2014 14:44 / 2 osobom podoba się ten post
zgadzam sie z toba natka .ostanio trafilam do dziadka po udarze i w polowie sparalizowanego i jak go chwycic aby nie narobic sobie klopotu i zarazem jemu przy okazji.a tak w ogole to chodzi mi mysl taka po glowie ....rodziny maja nasze fotki moze my tez powinnysmy urzadzic sobie casting babek i dziadkow.no co wyobrazasz sobie mila staruszke a tu jak przyjezdzasz zonk zakapior straszny hihihi,
21 stycznia 2014 17:18 / 2 osobom podoba się ten post
gosia35

zgadzam sie z toba natka .ostanio trafilam do dziadka po udarze i w polowie sparalizowanego i jak go chwycic aby nie narobic sobie klopotu i zarazem jemu przy okazji.a tak w ogole to chodzi mi mysl taka po glowie ....rodziny maja nasze fotki moze my tez powinnysmy urzadzic sobie casting babek i dziadkow.no co wyobrazasz sobie mila staruszke a tu jak przyjezdzasz zonk zakapior straszny hihihi,

No tylkp żeby nie wyszedł Straszny Film  nie wiem która to juz częś ć
 
11 marca 2014 12:49
dziewczyny, czy ktoras moze mi polecic dobry kurs? ale taki naprawde konkretny z dyplomem, gidze rzeczywiscie mozna sie duzo nauczyc i nie wyrzuce pieniedzy w bloto? moze znacie cos w okolicy grudziadza?
11 marca 2014 14:38 / 1 osobie podoba się ten post
opiekunkaanna

dziewczyny, czy ktoras moze mi polecic dobry kurs? ale taki naprawde konkretny z dyplomem, gidze rzeczywiscie mozna sie duzo nauczyc i nie wyrzuce pieniedzy w bloto? moze znacie cos w okolicy grudziadza?

W Bydgoszczy dobre kursy organizuje Akademia Zdrowia, na ul Curie-Skłoodowskiej, z funduszy unijnych też są dobrze zorganizowane. Trochę daleko.
13 marca 2014 16:45
no za daleko dla mnie wolalabym cos jednak blizej :(
31 marca 2014 12:24 / 1 osobie podoba się ten post
ewelina23

Dzien dobry, znalazłam firmę która oferuje szkolenie dla opiekunek osób starszych,firma daje certyfikat w jęz.polskim i niemieckim, szkolenie trwa 2 dni (sobota niedziela po 7 godzin) koszt szkolenia wynosi 300 zł, czy któraś z pań korzystała z takiego szkolenia i czy cena nie jest zbyt wygórowana? 

wydaje mi sie ze cena nie jest wysoka, ale wlasnie czy na pewno warto? myslalam o tym jakis czas temu, ale tak naprawde stwierdzam po czasie, ze liczy sie chyba doswiadczenie w praktyce? ja zawsze jakos mam oferty i nie nazekam, nigdy nie mam dlugich przerw i zawsze dosteje zlecenia , a nie przeszlam zadnego kursu specjalistycznego, chociaz chcialam . liczy sie jednak praktyka, a wiekszosc z nas ja posiada prawda? stwierdzam, ze zaden kurs nie zastapi praktyki, nawet doswiadczenie w rodzinie, ja od tego zaczynalam, opiekowalam sie lezaca babcia ... a pozniej pojechalam do niemiec i to bylo jedyne moje doswiadczenie .... wiec nie ma chyba co wydawac niepotrzebnie pieniedzy ....
31 marca 2014 12:38 / 1 osobie podoba się ten post
W 2 dni zostać opiekunką? Certyfikowaną na UE a przynajmniej DE/PL? No to chyba pokazuja jedynie paru staruszków...
31 marca 2014 12:51 / 1 osobie podoba się ten post
gosia35

zgadzam sie z toba natka .ostanio trafilam do dziadka po udarze i w polowie sparalizowanego i jak go chwycic aby nie narobic sobie klopotu i zarazem jemu przy okazji.a tak w ogole to chodzi mi mysl taka po glowie ....rodziny maja nasze fotki moze my tez powinnysmy urzadzic sobie casting babek i dziadkow.no co wyobrazasz sobie mila staruszke a tu jak przyjezdzasz zonk zakapior straszny hihihi,

:) tak, tez jestem za castingiem :) zdecydowanie by sie przydal, tak jak oni robia nam cstingi. ostanio jedna rodzina dopytywala mnie o dzieci, a czy mam a ile a w jakim wieku, bo bali sie ze bede zjezdzac do domu zaraz, ale powiem szczerze, juz mnie to czasem wkurza, bo my o nich tyle nie wiemy co oni o nas i do tego jezcze wymagania nie wiadomo jakie. CZasem jak tak czlowiec o tym mysli to naprawde ma dosc. NIech mi wysla zdjecia babci czy dziadka i napisza, ile razy sie budzi w nocy, jaki ma charakter , lub charakterek :) a nie glupoty czasem wypisuja, ze nic sie nie zgadza potem, lacznie z waga 80 zamiast 60, no jest roznica ! ahhhh
31 marca 2014 14:34 / 1 osobie podoba się ten post
opiekunkaanna

:) tak, tez jestem za castingiem :) zdecydowanie by sie przydal, tak jak oni robia nam cstingi. ostanio jedna rodzina dopytywala mnie o dzieci, a czy mam a ile a w jakim wieku, bo bali sie ze bede zjezdzac do domu zaraz, ale powiem szczerze, juz mnie to czasem wkurza, bo my o nich tyle nie wiemy co oni o nas i do tego jezcze wymagania nie wiadomo jakie. CZasem jak tak czlowiec o tym mysli to naprawde ma dosc. NIech mi wysla zdjecia babci czy dziadka i napisza, ile razy sie budzi w nocy, jaki ma charakter , lub charakterek :) a nie glupoty czasem wypisuja, ze nic sie nie zgadza potem, lacznie z waga 80 zamiast 60, no jest roznica ! ahhhh

Jak najbardziej powinnyśmy wiedzieć to o podopiecznym,co opisałaś.Bo do tej pory to wszystko trochę jak handel żywym towarem wygląda,a my tym towarem jesteśmy.
31 marca 2014 16:56 / 1 osobie podoba się ten post
Pierwszy raz spotkałam Polki w mieście, w którym wykonywałam zlecenie... Jedna znalazła pod poduszką PDP kartkę (ofoliowaną) z informacją;
- w razie pogorszenia proszę nie powiadamiać lekarza, ani pogotowia a tylko i wyłącznie rodzinę...
Dodam, że podopieczna leżąca... i właściwie bez kontaktu, wygłodzona. Dziewczyna dużo pracy włożyła w poprawienie stanu pdp, ale była doświadczoną opiekunką. Nieraz wydaje mi się, ze rodziny tych podopiecznych wynajmują nas celem ukrytej eutanazji... Z dobrym niemieckim, ale bez doświadczenia można jechać i być damą do towarzystwa. Wybieranie się do tej pracy w charakterze opiekunki powinno być poparte jakimś doświadczeniem... Naprawdę... bo można trafić na minę. Kurs zrobiłam bo doszłam do wniosku, że więcej się ode mnie wymaga niż umiem... I słaby niemiecki utrudnia. Tyle z mojego doświadczenia.)))))
31 marca 2014 19:05 / 1 osobie podoba się ten post
nomka

W 2 dni zostać opiekunką? Certyfikowaną na UE a przynajmniej DE/PL? No to chyba pokazuja jedynie paru staruszków...

Ha ha ha  ja na to:)Były takie "kursy" na necie.....Taki gówniany certyfikat to sobie można na pierwszej lepszej drukarce wydrukowac.Znajoma ten internetowy zrobiła i potem pytała jak pampersa zmieniać....No coments......