Opiekunkowe szkło kontaktowe

16 maja 2013 15:57 / 3 osobom podoba się ten post
Pozwolę sobie zacytować jedno zdanie z Twojej , Asik , wypowiedzi.
,,Czlowiek gluchy, ślepy czy kaleka to nie jest normalne. To jest chore. I homoseksualizm tez jest chorobą. Nie jest udowodnione naukowo ze homoseksualizm to sprawa genow.''
W jakim sensie chore ? Określenia : chore, nienormalne w stosunku do niepełnosprawnych razi mnie.
Druga sprawa -nikt nie potwierdził naukowo że homoseksualizm jest chorobą , że istnieją terapie pozwalające zmienić orientację seksualną. A jeśli , jak Ty twierdzisz , to choroba , to co ? Zwalczać ją z urzędu ? A we wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Czy uczniowie , np gimnazjum nie znają wulgarnego słowa ,,pedał''? Czy mowiąc w sposob wyważony , kulturalny , dostosowany do wieku uczniow rozbudzimy ich zainteresowania w tym kierunku? Nie dyskutuje się w końcu o tym z małymi dziećmi.Więc nie obawiajmy się - to na tyle trudny i drażliwy temat że z pewnością będzie rozważany tylko , gdy to będzie niezbędne , gdy zaistnieje sytuacja , gdzie będzie należało się do tego odnieść.
16 maja 2013 16:05 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Asik - albo nie masz nic przeciwko albo nie możesz się zgodzić bo to niezgodne z naturą.Sorry ale sama sobie zaprzeczasz mówiąc w ten sposób.Dlaczego niby homoseksualizm ma byc wg Ciebie niezgodny z naturą?Skoro rodzą się tacy ludzie to widać jest zgodny.Gdyby Matka Natura chciała ,żeby było inaczej homoseksualizm by nie istnial w ogóle. I jeszcze jedno bo dopiero doczytałam- homoseksualizm to nie jest choroba!!!!!!to jest jedna z orientacji seksualnych.Chorobę jak sama nazwa wskazuje sie leczy a homoseksualizm nie wymaga zadnego leczenia!!!!!!

Homoseksualizm tez sie leczy. Mozesz nie wierzyc.Nikt nie rodzi sie homoseksualista. Przyczyn jest wiele i maja one zwiazek z psychika. Orientacja seksualna to tylko definicja. Homoseksualizm jest i nawet wsrod zwierzat ale nie dlatego ze,Jak mowisz Matka Natura tak chciala.
16 maja 2013 16:07 / 4 osobom podoba się ten post
Asik!!!!!!Kto włożył Ci do głowy takie średniowieczne poglądy?????????????????
16 maja 2013 16:18 / 1 osobie podoba się ten post
Kazdy ma prawo do zycia i to jego sprawa co z nim zrobi, czy jest homo, czy hetero!!! To nie jest choroba!!!
Zawsze byly takie przypadki tylko nikt o tym nie mowil na glos!!!!
16 maja 2013 16:20 / 1 osobie podoba się ten post
Kasienia, czy to średniowieczne, czy z epoki kamienia łupanego, nieważne. Ważne ze moje :D Pisze akurat to co mnie zbulwersowalo. To dobrze ze sa ludzie odmiennego zdania. Amoze jednak źle zrobilam poruszajac ten temat. nie wiem czytez zauważylas ale tu w Niemczech tez ostatnio jakas moda na ten temat sie zrobila.
16 maja 2013 16:29 / 2 osobom podoba się ten post
Asik nie tylko w Niemczech,wszędzie na swiecie-i dobrze.To,że ktoś jest odmiennej orientacji seksualnej czy odmienny w jakikolwiek inny sposób nie oznacza ,że jest chory,gorszy,zły.Świat jest dla wszystkich.
A Ty widzisz,zapytana wprost -napisałas nieważne.Może się mylę ale tak mi się widzi ,że chyba byłaś katechetką....A może nie...
16 maja 2013 16:35
MOże na pewno nie :D Byłabym zla katechetką.:)) Katecheta na czarne mowi czarne a na biale biale, ja widze rozne odcienie szarości. przez to czesto nie mozemy sie zgodzic z Manem.
16 maja 2013 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
I wiecie co? Tak mi przyszlo do glowy teraz w trakcie tej dyskusji. "fajnie ci sie Asik gada. na temat, ktory cie wlasciwie nie dotyczy. A gdyby bezposrednio cie dotyczył?" I wiecie co? Zrobilo mi sie głupio. Tylko ta ksiazka mnie dalej denerwuje i tyle.
16 maja 2013 16:56 / 1 osobie podoba się ten post
Asik

Kasienia, czy to średniowieczne, czy z epoki kamienia łupanego, nieważne. Ważne ze moje :D Pisze akurat to co mnie zbulwersowalo. To dobrze ze sa ludzie odmiennego zdania. Amoze jednak źle zrobilam poruszajac ten temat. nie wiem czytez zauważylas ale tu w Niemczech tez ostatnio jakas moda na ten temat sie zrobila.

...Asik to nie moda... to stan istnienia... ktorego zmienic sie nijak nie da... mialam kolezanke w szkole sredniej o innej orientacji seksualnej... bylo to ponad 40 lat temu... niestety zostala zadziobana przez srodowisko, stoczyla sie na samo dno a zapowiadala sie na niezwykle interesujacego czlowieka...
Jesli cos mnie irytuje to tranwescyci... choc to kolorowe ptaki i bez nich zyc sie w niektorych srodowiskach nie da....
Z innej beczki... ciesze sie... ze moje wnuki maja europejski wyglad... ze nie sa skosnookie lub czekoladowo-czarne... nic przeciw temu nie mam.... byle tylko nie w moim najblizszym otoczeniu....sama na siebie zla jestem za takie wsiowe myslenie...
Asik... Ty sie nie denerwuj... kazdy ma prawo do wypowiedzenia swoich racji i nie nam je oceniac...  za szczere wypowiedzi dziekuje... fajne z nas babki:)))
Asik... wstrzelilas sie z tym topikiem.... idealnie!!!!!!!
TAkie rozmowy wzbogacaja...
16 maja 2013 17:27 / 1 osobie podoba się ten post
Asik

Homoseksualizm tez sie leczy. Mozesz nie wierzyc.Nikt nie rodzi sie homoseksualista. Przyczyn jest wiele i maja one zwiazek z psychika. Orientacja seksualna to tylko definicja. Homoseksualizm jest i nawet wsrod zwierzat ale nie dlatego ze,Jak mowisz Matka Natura tak chciala.

Masakra,kto Ci Asik takich glupot nakladl do glowy?Jakby Twoje dziecko,bylo jak Ty to okreslilas,chore(homoseksualizm),to jak twoim zdaniem powinno sie leczyc ta chorobe?Psychiatrycznie,czy jak?No ro zumiiem ,ze masz swoje zdanie,ale tu zasmierdzialo zasciankiem.Przeciez Ty jestes madra babka,oczytana jak sadze,teraz ,to mnie zastrzelilas.
Moi rodzice sa gluchoniemi,pochodze z rodziny obciazonej genetycznie,toooooooooooo,a i owszem mozna leczyc,ale homoseksualizm????????????Nawet elektrowstrzasy nie pomagaly,to jakim cudem mozna leczyc,no prosze Cie.
16 maja 2013 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
Asik nie gniewaj się , ale nie masz bladego pojęcia o czym piszesz , bo nigdy nie dotknęło cię to osobiście.My przerabialiśmy już ten temat , nie chce mi się szukać , ale było to jakieś ok. 2 miesiące temu musiałabyś się cofnąć w temacie na wyjeżdzie.Chciałabym , żebyś poczytała i może zmienisz zdanie , ale to twoja sprawa.Powiem tylko jedno , nie osądzajmy innych , bo sami możemy być sądzeni.
16 maja 2013 17:52 / 1 osobie podoba się ten post
No tak. jestem Ze swery zaściankowej. I moze nie mam bladego pojecia. Ale powiedzialam wczesniej: fajnie ci sie Asik gada bo nie dotyczy to ciebie osobiscie. Nie wiem jakbym sie zachowala gdyby todotknelo mojej corki, nie wiem co bym zrobila. Ale na pewno by mnie to zabolalo. Czy ktoras z nas bylaby szczesliwa? I powtarzam jeszcze raz NIKOGO NIE OSADZAM. Rzecz dotyczy podrecznika
16 maja 2013 18:18 / 1 osobie podoba się ten post
Myślę,ze matka jest szczęśliwa kiedy jej dziecko też jest szczęśliwe.
16 maja 2013 18:37 / 3 osobom podoba się ten post
Myślę tak samo , Kasiu . Gdyby moje dziecko było innej orientacji martwiłabym się o nie , bo na pewno w tak mało tolerancyjnym kraju cierpiałoby nie raz , ale zaakceptowałabym całkowicie .Bo na kogo miałoby liczyć , jeśli nie na najbliższych , u kogo szukać pocieszenia i wsparcia ?Ważne , żeby było dobrym człowiekiem a co i z kim robiłoby w sypialni to jego bardzo osobiste sprawy.
16 maja 2013 19:16 / 7 osobom podoba się ten post
To jeszcze takie krótkie co nieco na podsumowanie dyskusji o innościach

Ma antenki!!!
Jest zielona!!!
Nie bierz synku jej za żonę!!!!
Jeszcze z pracy Cie wywalą!!!
Palcem będa wytykali!!!!
To nie ona jest lecz ON!!!!
I od dzisiaj to mój ŻON!!!!
Więc się pogódź mamo miła
Razem z nami będziesz żyła!