Ciekawostki z języka niemieckiego

12 października 2014 22:45
kruszynka1964

Dzieki wiewiórka,od dwóch tygodni zastanawiam sie,co to znaczy,już kombinowałam-geld,gern,ale nie pasowało do wypowiedzi.Stokrotne dzięki!

Tez kombinowałam tak jak Ty,w końcu się dopytałam-)
13 października 2014 00:46
A u mnie często jest 'blut'... Do wszystkiego właściwie...
13 października 2014 07:26
kruszynka1964

Dzieki wiewiórka,od dwóch tygodni zastanawiam sie,co to znaczy,już kombinowałam-geld,gern,ale nie pasowało do wypowiedzi.Stokrotne dzięki!

Ja tez się pierwszy raz spotkałam z tym słowem w Limurgu , ze dwa dni wertowałam słownik poszukując coś " na podób " aż się przysluchałam kiedy Frau używa tego słowa i sama do tego wniosku doszłam , że tak jakby czekała na moją aprobatę .... niestety internetu tam nie miałam ....-:)))))))))
13 października 2014 08:14 / 1 osobie podoba się ten post

Magdzie i Arabrab - zastanówcie się trochę przed kolejnymi wpisami tutaj.

13 października 2014 08:48 / 1 osobie podoba się ten post
nianta

A u mnie często jest 'blut'... Do wszystkiego właściwie...

Może blöd - głupi?
Bo Blut to krew - tak dziwnie, żeby tego słowa nadużywali. 
 
 
13 października 2014 09:05
wichurra

Może blöd - głupi?
Bo Blut to krew - tak dziwnie, żeby tego słowa nadużywali. 
 
 

No byłoby ciekawie jakby "blöd" nadużywali ??? :))))))
13 października 2014 09:13
Tez nie fajnie, ale jeżeli są marudni i rozkapryszeni, to może być wszystko głupie:)
13 października 2014 09:15
wichurra

Może blöd - głupi?
Bo Blut to krew - tak dziwnie, żeby tego słowa nadużywali. 
 
 

Być może, fonetyczne brzmi właśnie 'blut'(z przedłużonym u) , popatrz, a myślałam , że głupi to 'dumm' ;) 
Marudni właśnie nie są, nawet wczoraj pielęgniarka użyła parę razy tego słowa, a nijak miało się to do krwi. Traktują to jakiś przerywnik,chyba;)
13 października 2014 09:54
Bo dumm to też głupi:)

Tylko oni jak coś jest głupie, nie idzie po ich myśli, to używają blöd.
13 października 2014 09:56
Może to tajemnicze słowo to bloss?
13 października 2014 10:57 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum1

Magdzie i Arabrab - zastanówcie się trochę przed kolejnymi wpisami tutaj.

Wiem , już się zastanowiłam , sorki -:))))
22 października 2014 23:34
Mądre głowki forumowe, potrzebuję info jak powiedzieć niemcom, że potrzebuję urządzenie dostraszające myszy, emitujące dźwięki słyszalne tylko dla gryzoni, a które nie zaszkodzi ludziom ani kotu;) nie wiem też jak się to fachowo nazywa , czy odstraszacz dla gryzoni, czy jakoś inaczej:)
23 października 2014 08:53 / 1 osobie podoba się ten post
Rzecz jasna nie wiem, jak takie urządzenie nazywa się po niemiecku:) Nawet po polsku o tym nie słyszałam.
Ale znalazłam w necie taki opis urządzenia odstraszającego -

"Die 'Piep' Lösung. Es gibt elektronische Geräte, die einen Piepton im Ultraschallbereich aussenden, welchen die Mäuse hassen, für Hunde und Katzen aber keine Gefahr darstellt. Diese Geräte gibt es im Baumarkt und Elektrohandel. Sie sind für den Innenbereich gut geeignet und decken eine gesamte Wohnung oder Etage ab."

Urządzenie "piszczące". Istnieją elektroniczne urządzenia, które wysyłają ultradźwięki nienawidzone przez myszy, lecz dla kotów i psów nie stanowiące zagrożenia. Takie urządzenia można znaleźć w marketach budowlanych i sklepach elektrycznych. Są dostosowane do działania wewnątrz i obejmują działaniem całe mieszkanie lub piętro.
23 października 2014 11:01
wichurra

Rzecz jasna nie wiem, jak takie urządzenie nazywa się po niemiecku:) Nawet po polsku o tym nie słyszałam.
Ale znalazłam w necie taki opis urządzenia odstraszającego -

"Die 'Piep' Lösung. Es gibt elektronische Geräte, die einen Piepton im Ultraschallbereich aussenden, welchen die Mäuse hassen, für Hunde und Katzen aber keine Gefahr darstellt. Diese Geräte gibt es im Baumarkt und Elektrohandel. Sie sind für den Innenbereich gut geeignet und decken eine gesamte Wohnung oder Etage ab."

Urządzenie "piszczące". Istnieją elektroniczne urządzenia, które wysyłają ultradźwięki nienawidzone przez myszy, lecz dla kotów i psów nie stanowiące zagrożenia. Takie urządzenia można znaleźć w marketach budowlanych i sklepach elektrycznych. Są dostosowane do działania wewnątrz i obejmują działaniem całe mieszkanie lub piętro.

Och, wiedziałam, że na Ciebie można liczyć:) już się dzisiaj nagadałam do jednego syna -po swojemu na ten temat, jeszcze jednemu muszę to przekazać, ale skorzystam z Twojej notki:) 
Dziękuję :] 
24 listopada 2014 17:20 / 1 osobie podoba się ten post
Bardzo proszę,co dokładnie tu pisze-przetłumaczyłam,ale chcę się upewnić:Sprachliche Schwierigkeiten ,die sie noch hat,bemucht sie sich,zu beheben...