Stopień znajomości języka przed pierwszym wyjazdem

05 października 2017 11:48 / 1 osobie podoba się ten post
Witam opiekunki i opiekunów. Chciałam spytać czy nie wiecie jak jest z pracą dla opiekunek ze słabym językiem. Miałam dłuższy rozbrat z niemieckim. Jeszcze nigdy nie pracowałam jako opiekunka, ale mam doświadczenie w opiece, bo byłam 12 lat temu wolontariuszką w domu opieki. Problemem jest język, który zamierzam podszlifować. Z góry dziękuję za informacje.
05 października 2017 13:02 / 2 osobom podoba się ten post
Martuska

Witam opiekunki i opiekunów. Chciałam spytać czy nie wiecie jak jest z pracą dla opiekunek ze słabym językiem. Miałam dłuższy rozbrat z niemieckim. Jeszcze nigdy nie pracowałam jako opiekunka, ale mam doświadczenie w opiece, bo byłam 12 lat temu wolontariuszką w domu opieki. Problemem jest język, który zamierzam podszlifować. Z góry dziękuję za informacje.

Poszukaj sobie kilka agencji ,wyślij do nich aplikacje ,smsy,zgłoszenia.Nie daj się namówić na żadne ichne kursy językowe.
Pracę zaraz ci zaoferują ,bo opiekunek jest mało ,a roboty dużo .A najlepiej sama się ogłoś ,że szukasz pracy jako opiekunka wtedy firmy same się zgłoszą .Nie przejmuj się z podstawowym językiem łapią do pracy.
05 października 2017 16:10 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Poszukaj sobie kilka agencji ,wyślij do nich aplikacje ,smsy,zgłoszenia.Nie daj się namówić na żadne ichne kursy językowe.
Pracę zaraz ci zaoferują ,bo opiekunek jest mało ,a roboty dużo .A najlepiej sama się ogłoś ,że szukasz pracy jako opiekunka wtedy firmy same się zgłoszą .Nie przejmuj się z podstawowym językiem łapią do pracy.

Dziękuję. Ja właśnie nie jestem pewna czy mój niemiecki jest teraz podstawowy.
05 października 2017 17:00 / 3 osobom podoba się ten post
Martuska

Witam opiekunki i opiekunów. Chciałam spytać czy nie wiecie jak jest z pracą dla opiekunek ze słabym językiem. Miałam dłuższy rozbrat z niemieckim. Jeszcze nigdy nie pracowałam jako opiekunka, ale mam doświadczenie w opiece, bo byłam 12 lat temu wolontariuszką w domu opieki. Problemem jest język, który zamierzam podszlifować. Z góry dziękuję za informacje.

Powiem Ci tylko tyle że jeżdzą dziewczyny nawet z duużo mniejszym stopniem znajomości języka jak podstawowy i dają radę.Grunt że masz  pozytywne nastawienie i chcesz szlifować język,dasz radę!
05 października 2017 17:03 / 3 osobom podoba się ten post
Martuska

Dziękuję. Ja właśnie nie jestem pewna czy mój niemiecki jest teraz podstawowy. :-)

Ktoś z firmy zadzwoni i zada ci parę podstawowych pytań typu jak się nazywasz ,ile masz lat ,dzieci.Oceni powiedzmy język.Próbuj nikt ci w gębę przez telefon nie da.Jak nie spróbujesz ,to się nie dowiesz.Aterima ma dla początkujących osób niemiecki.Wejdż na ich stronę i zobacz co potrafisz.Ruszaj .Do odważnych świat należy.
06 października 2017 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
https://www.opiekunki.aterima.pl/niemiecki-dla-poczatkujacych Teresadd wczoraj wlazłam na tą stronę i pomału przerabiam. Na razie dzwonić nie zamierzam. Wiem że przez telefon nie dostanę po buzi, ale pietra trochę mam. Dziękuję jeszcze raz.
02 grudnia 2017 11:38 / 1 osobie podoba się ten post
Jak powiedzieć po niemiecku takie zdanie
Jak mam się do państwa zwracać ? Pan pani , czy po imieniu ?
Podpowie ktoś ?
Pozdrawiam
02 grudnia 2017 11:42 / 1 osobie podoba się ten post
Wie soll ich Sie bitte ansprechen? Per Się oder per du
02 grudnia 2017 12:47 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Wie soll ich Sie bitte ansprechen? Per Się oder per du

Oder.......
Ich soll duzen oder siezen? 
02 grudnia 2017 12:55
dorotee

Wie soll ich Sie bitte ansprechen? Per Się oder per du

Dziękuję bardzo :)