Co wolno Opiekunowi ?

12 maja 2014 10:24
margolcia

Znam duzo dziewczyn dorabiajacych sobie w czasie wolnym na opiece. To jest Twoj czas i masz prawo robic z nim co chcesz.   Ciekawe czy jakbys tak np "zapomniala" sie z nia "rozliczyc" , upomnialaby sie o kase? Ja bym sprobowala.

Tez mi taka mysl juz przyszla do glowy. Recze ci, ze by sie upomniala. Juz ja troche poznalam. Chyba nie mam ochoty juz tu wiecej przyjechac, a tym bardziej pracowac dla niej  bez posrednictwa agencji, jak sugerowala.  Choc zapewne , jak wynika z relacji kolezanek opiekunek takie zachowanie nie jest przypadkiem odosobnionym,Taka jest poprostu ich mentalnosc, dla nas Polakow kompletnie niezrozumiala, co nie znaczy ze moje poczucie krzywdy jest mniejsze z tego powodu.Cos w tym jest ze Polak z NIemcem nigdy sie tak naprawde nie zrozumieja, Zupelnie przeciwstawne bieguny, ale puki co pracowac mus!!! was machen.Sily zycze i wytrwalosci wszystkim opiekunkom.
12 maja 2014 10:33
mleczko47

Nie czytałam tego wczoraj,poniewaz ten topik omijam szerokim łukiem, ale jakoś zahaczyłam dzisiaj w poszukiwaniu Prowincjusza.Dziewczyno dajesz sie okradać legalnie, w biały dzień, bez rękawiczek.Asertywność to słowo obce dla Ciebie.Ja bym powiedziała sąsiadowi,że mam pośrednika i zrezygnowała z dodatkowej pracy na rzecz odpoczynku.Nie w taki sposob bym pokazała,że Polka ma honor ona smieje sie w kułak a Ty zasuwasz.Kiedy ci ludzie będą mieli dość.I kiedy wreszcie dotrze do nich,że nie są pod wszystko.A Berdi nasza kolezanka zdziwila sie,że zieć bierze pieniądze za kwiaty.

Wierz mi zdaje sobie z tego sprawe, dlatego napisalam ze mam zerowa asertwnosc. Jednak majac do wyboru kiepska atmoswere i byc moze utrudnianie zycia,wybralam poprostu swiety spokoj. Wiem, ze to wyglada na normalne tchorzostwo, nie czuje sie z tym komfortowo uwierz mi.Tez mialam pomysl, zeby powiedziec o wszystkim sasiadowi, ale znow pojawil sie strach przed konfrontacja, chociaz byc moze w tym przypadku bylaby wskazana. Chociaz nie wykluczam ze sprawa jest z gory umowiona miedzy nimi.
12 maja 2014 10:47 / 1 osobie podoba się ten post
moniangela

Wierz mi zdaje sobie z tego sprawe, dlatego napisalam ze mam zerowa asertwnosc. Jednak majac do wyboru kiepska atmoswere i byc moze utrudnianie zycia,wybralam poprostu swiety spokoj. Wiem, ze to wyglada na normalne tchorzostwo, nie czuje sie z tym komfortowo uwierz mi.Tez mialam pomysl, zeby powiedziec o wszystkim sasiadowi, ale znow pojawil sie strach przed konfrontacja, chociaz byc moze w tym przypadku bylaby wskazana. Chociaz nie wykluczam ze sprawa jest z gory umowiona miedzy nimi.

To zrezygnuj z tej dodatkowej pracy,grosz nie za duzy Ci zostaje,a moze sprawa wyjasni sie sama,sasiad zapyta dlaczego.Jak nie masz odwagi sama powiedzieć,zdaj sie na przypadek.
12 maja 2014 10:58 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

To zrezygnuj z tej dodatkowej pracy,grosz nie za duzy Ci zostaje,a moze sprawa wyjasni sie sama,sasiad zapyta dlaczego.Jak nie masz odwagi sama powiedzieć,zdaj sie na przypadek.

Sprawa i tak sie sama rozwiazuje, poniewaz juz w sobote jade do domku, wreszcie po 10 tygodniach. Nawet jesli tu przyjade to wiecej nie bede taka pracowita. Koniec z tym.Bylam rozdarta pomiedzy poczuciem wlasnej krzywdy a strachem przed konfrontacja, wasze post dodaly mi odwagi i pokazaly ze nie wolno dawac sie wykorzystywac. Nic za wszeklka cene. Jestem bardzo wdzieczna za wsparcie, jak i krytyke, na ktora w pelni w swej glupocie zasluzylam.
12 maja 2014 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
moniangela

Podziwiam, naprawde pokazalas klase, wiecej takich ludzi jak ty, i byc moze Niemcy przestaliby nas wykorzystywac. To wielka sztuka umiec upomniec sie o swoje, ja niestety nie opanowalam jej zbyt dobrze, dlatego jest jak jest. Dobrze wiem ze to co robie jest glupie, ale poprostu chyba boje sie konfrontacji. Dlatego bardzon podziwiam osoby, ktore maja odwage w upominaniu sie o swoje elementarne prawa. Czapki z glow.

Wiesz co miałam kiedys szczęście jechać do Polski z opiekunką,która w De pracuje 15lat,do dziś pamiętam jej słowa''żal mi dziewczyn,które jada i mało znają język,chcą za wszelką cene udowodnić że są dobre,więc nadrabiają pracowitością,nadskakują a niemcy utwierdzają się w przekonaniu że są wyjątkowi i że polki to głupie robole,które za miske ryżu będą tyrać od rana do nocy''zapamiętałam,mój język też pozostawia wiele do życzenia,ale jak ognia wystrzegam się wyskakiwania przed orkiestre,czekam aż sami poproszą.Twoja sytuacja jest inna,ale wydaje mi się,że zrezygnowałabym z dodatkowej pracy i poprostu powiedziała''Wie pani co tak sobie licze i nie opłaca mi się tak ciężko pracować,to nie są duże pieniądze,szkoda mojego zdrowia''
12 maja 2014 11:50
moniangela

Sprawa i tak sie sama rozwiazuje, poniewaz juz w sobote jade do domku, wreszcie po 10 tygodniach. Nawet jesli tu przyjade to wiecej nie bede taka pracowita. Koniec z tym.Bylam rozdarta pomiedzy poczuciem wlasnej krzywdy a strachem przed konfrontacja, wasze post dodaly mi odwagi i pokazaly ze nie wolno dawac sie wykorzystywac. Nic za wszeklka cene. Jestem bardzo wdzieczna za wsparcie, jak i krytyke, na ktora w pelni w swej glupocie zasluzylam.

No to jakie Ty w tym rozwiązanie widzisz? bo ja nie widzę,zostawisz ich w przekonaniu ze Cie w bambuko zrobili.Co to duma narodowa nas rozpiera, znieść wszystko w pokorze?Piszesz, a nie działasz.A jak wrocisz to nie wywiniesz sie od tego do czego ich przyzwyczaiłaś.Raz zrobione,przypisane na amen.
 
 
Wiesz co bym zrobiła w takiej sytuacji?skoro zgodziłam sie sprzatac prawie za darmo to ostatni raz za darmo bym zrobiła, jak Twoja pdp bedzie czekała na swoja dolę to bym powiedziala,że to prezent dla sąsiada.Wiesz jaka jest stawka godzinowa za sprzatanie?
12 maja 2014 12:31
mleczko47

No to jakie Ty w tym rozwiązanie widzisz? bo ja nie widzę,zostawisz ich w przekonaniu ze Cie w bambuko zrobili.Co to duma narodowa nas rozpiera, znieść wszystko w pokorze?Piszesz, a nie działasz.A jak wrocisz to nie wywiniesz sie od tego do czego ich przyzwyczaiłaś.Raz zrobione,przypisane na amen.
 
 
Wiesz co bym zrobiła w takiej sytuacji?skoro zgodziłam sie sprzatac prawie za darmo to ostatni raz za darmo bym zrobiła, jak Twoja pdp bedzie czekała na swoja dolę to bym powiedziala,że to prezent dla sąsiada.Wiesz jaka jest stawka godzinowa za sprzatanie?

No wlasnie nie, bo nigdy tego nie robilam, w sensie zarobkowo oczywiscie. Wiec nie mam pojecia. Moja pdp stwierdzila ze 8,5 euro to bardzo duzo, a ja z nia nie dyskutowalam, bo nie mam wiedzy w tym temacie. Ale chetnie sie dowiem
12 maja 2014 12:41 / 2 osobom podoba się ten post
moniangela

No wlasnie nie, bo nigdy tego nie robilam, w sensie zarobkowo oczywiscie. Wiec nie mam pojecia. Moja pdp stwierdzila ze 8,5 euro to bardzo duzo, a ja z nia nie dyskutowalam, bo nie mam wiedzy w tym temacie. Ale chetnie sie dowiem

Poniekąd nauczka.Zamiast najpierw na forum wejśc i zapytac, to Ty szybko szybko i sama sobie bubu zrobiłaś!Ja bym poszła do sąsiada ,przeprosiła i powiedziała ,ze sie rozmysliłam i sie jednak nie podejmę i mocno bym sie nad powrotem do PDP zastanowiła.Bo juz jej pokazałas ,że można Cie wykorzystać i nic nie powiesz....Po powrocie moga Cie czekać inne niemiłe niespodzianki tego typu.....
12 maja 2014 13:19
Tak,wiem. Dlatego mocno sie zastanawiam nad powrotem w to miejsce. A nauka w las nie poszla, wiecej nie bede taka pracowita. Chyba ze za odpowiednie pieniadze. A odnosnie wlasnie tych odpowiednich pieniedzy to czy ktos z was wie jakie sa stawki za sprzatanie ???
12 maja 2014 13:22
moniangela

Tak,wiem. Dlatego mocno sie zastanawiam nad powrotem w to miejsce. A nauka w las nie poszla, wiecej nie bede taka pracowita. Chyba ze za odpowiednie pieniadze. A odnosnie wlasnie tych odpowiednich pieniedzy to czy ktos z was wie jakie sa stawki za sprzatanie ???

Do nas przychodzi Polka  sprzatac i pytalam ile ma na godzine u nas po starej znajomosci bierze od dziadka 11 euro za godzine ,na innych pracach ma  12 eu 
12 maja 2014 13:25
Do jednego z domow gdzie byłam przychodziła Ukrainka raz w tyg. Za sprzątanie domu plus prasowanie poscieli inkasowała 50 eu. Zajmowało jej to ok.4-5 godzin.Czyli Niemcy chyba liczą ok. 10 eu za godzinę?
12 maja 2014 13:34
Zależy od rejonu, ale myślę, że 10 za godzinę to minimum.
Koleżanka dorabiała w ten sposób w dwóch miejscach (Monachium) i miała w jednym 11 e za godzinę, a w drugim 12,5.
12 maja 2014 15:01
U nas sprząta, Portugalka i za trzy godziny,cztery dostaje 50 E mówi że dobrze.
12 maja 2014 15:38
Nasza putzfrau dostaje 11 e za godzinę.
12 maja 2014 15:47
Dzieki wszystkim za informacje, nastepnym razem,jesli takowy sie trafi bede bogatsza o te wiedze i wiecej sie nie dam zrobic w bambuko. szkoda jednak ze nie weszlam wczesniej na to forum, to zrodlo bezcennych informacjii dla opiekunek.