Czy można znaleźć prace opiekunki w Austrii?

17 stycznia 2014 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

No niespodziewałam się,że niemiecki ocet chcesz zamienić na szwajcarską czekoladę xDDDDDDDDDDDDDD

Ależ mnie zaskoczyła:D;D;D;D Ja lubie ocet,naprawde:)
17 stycznia 2014 20:53
mleczko47

Pracowałam w Austrii w opiece zarobki nie sa rewelacyjne,mialam 1400€ + jak zjezdzałam do domu  (400 € od 4 dzieci po 100€) zwrot kosztow podrozy.Nie jest to nic nadzwyczajnego.
 
 
Nie zagladałam,ale jak masz meila w profilu napiszę do Ciebie.

No niestety meila nie masz.Ale jak wstawisz to cykni na forum.
17 stycznia 2014 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

Ależ mnie zaskoczyła:D;D;D;D Ja lubie ocet,naprawde:)

No właśnie czyli wszystkien znaki na niebie i ziemi mówią,że powinnaś pracować dalej w De. Ja nie przeadam za octem,od kiedy musiałam go jeść co kolacja ze wszystkim ,fujjjjjj
17 stycznia 2014 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
dota481

Nie zgadzam się! W Austrii a zwłaszcza w Szwajcarii płace są duże większe.

Bzdura.Siedzę w Austri od roku.1100e na łapę (plus  rodzina robiła opłaty za gewerbę około 160e mc) i pośrednik z AT nie zwraca za dojazd.A z Polski to koszt dojazdu w zależności od miejsca do 350zł za bilet.Ludzie starsi mają takie same choroby i humory  jak inne starsze osoby z DE. Naprawdę żadna różnica.Trzeba znać dobrze język niemiecki, bo pośrednicy z AT nie mówią  po polsku i nie są zbyt wylewni. Ja mam gewerbe austriacką i na niej można pracować tylko w Austrii. Wszędzie dobrze jest tam gdzie nas nie ma.Poza tym rynek austriacki opanowany jest przez rumunki. bulgarki, słowaczki...bo mają tu bliżej i są tańsze. A Milka jest austriacką marką a nie szwajcarską :-P podobnie jak misie Haribo.Kiedyś Austria kojarzyła się ludziom z wysokim poziomem życia...a tak naprawdę mają wysokie podatki, kilka większych miast, Tyrol i góry, swoje drindle i trachty w których chodzą nawet na co dzień i Arnolda Schwarzenegera.Ludzie starsi mieszkają zwykle na zad...ach, choć nie zawsze i trzeba się liczyć z pracą na "końcu świata".  
17 stycznia 2014 21:46
Polneta

Bzdura.Siedzę w Austri od roku.1100e na łapę (plus  rodzina robiła opłaty za gewerbę około 160e mc) i pośrednik z AT nie zwraca za dojazd.A z Polski to koszt dojazdu w zależności od miejsca do 350zł za bilet.Ludzie starsi mają takie same choroby i humory  jak inne starsze osoby z DE. Naprawdę żadna różnica.Trzeba znać dobrze język niemiecki, bo pośrednicy z AT nie mówią  po polsku i nie są zbyt wylewni. Ja mam gewerbe austriacką i na niej można pracować tylko w Austrii. Wszędzie dobrze jest tam gdzie nas nie ma.Poza tym rynek austriacki opanowany jest przez rumunki. bulgarki, słowaczki...bo mają tu bliżej i są tańsze. A Milka jest austriacką marką a nie szwajcarską :-P podobnie jak misie Haribo.Kiedyś Austria kojarzyła się ludziom z wysokim poziomem życia...a tak naprawdę mają wysokie podatki, kilka większych miast, Tyrol i góry, swoje drindle i trachty w których chodzą nawet na co dzień i Arnolda Schwarzenegera.Ludzie starsi mieszkają zwykle na zad...ach, choć nie zawsze i trzeba się liczyć z pracą na "końcu świata".  

Tez OO okolice Gmunden ale mialam fantastyczna rodzinę.Na wsi 6 domow.Ale tam bym wrociła na skrzydełkach sowy gdybym była potrzebna ale niestety.........skonczylo sie praca.
 
Potem jeszcze NO ale tam juz inni ludzie.Ale sa bogatsi od tych z dolnej.Jestem zakochana w Austrii mam ponad 5000 zdjęć.
17 stycznia 2014 21:51 / 2 osobom podoba się ten post
Ja jestem w Steiemark, a wcześniej w OO trafiłam na koszmarną rodzinkę i jeszcze Jehowych co mnie chcieli nawracać. Teraz jest super, ale pośrednik za dużo chce prowizji co rok, no i ten dojazd.A góry cudne i moja babcia też.
17 stycznia 2014 21:54 / 3 osobom podoba się ten post
Polneta

Ja jestem w Steiemark, a wcześniej w OO trafiłam na koszmarną rodzinkę i jeszcze Jehowych co mnie chcieli nawracać. Teraz jest super, ale pośrednik za dużo chce prowizji co rok, no i ten dojazd.A góry cudne i moja babcia też.

A moze wstawisz jakieś fotki - niestety tylko przejeżdżałam przez Austrię a Alpy austriackie to bym chętnie pooglądała .
17 stycznia 2014 21:58
ok wstawię,ale za chwilę.Muszę moją omcię teraz zapampersować i ululać
17 stycznia 2014 22:14
Polneta - dostalas skany tego o co prosilas? Nie wiem, czy ja zagubilasm, czy dotarly ...
17 stycznia 2014 23:47 / 4 osobom podoba się ten post
Dostałam emilo, dziękuję a propos Austrii...pracy w Austrii, żeby było w temacie i żeby mnie mod nie wywalił na kopach..parę fotek z widoczkami.Fakt piękne góry,ale najpiękniejszy podobno jest Tyrol.Niestety nie byłam JESZCZE .Góry są uwodzicielskie o każdej porze roku,w mgłach porannch płynących jak mleczna rzeka, w barwach jesiennych i w ośnieżonych szczytach.Kiedy jestem w górach mam dystans do całego świata i problemów z każdym dziadziem czy babcią.Tutaj to wszystko wydaje się takie malutkie przy ich całym majestacie.Piękna jest przyroda budząca się wiosną i krowy na łąkach, których jest tu pełno.Dużo różnych tradycji i świąt, choć wcale nie religijnych.Po prostu Heimat.Mam setki zdjęć i trudno było mi wybrać cokolwiek.Mozah z dedykacją dla Ciebie.Enjoy







i na deser CIĘŻKA praca opiekunki
18 stycznia 2014 08:42 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Pracowałam w Austrii w opiece zarobki nie sa rewelacyjne,mialam 1400€ + jak zjezdzałam do domu  (400 € od 4 dzieci po 100€) zwrot kosztow podrozy.Nie jest to nic nadzwyczajnego.
 
 
Nie zagladałam,ale jak masz meila w profilu napiszę do Ciebie.

1400 netto ? To przeciez dobry zarobek
18 stycznia 2014 09:02 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

Dostałam emilo, dziękuję a propos Austrii...pracy w Austrii, żeby było w temacie i żeby mnie mod nie wywalił na kopach..parę fotek z widoczkami.Fakt piękne góry,ale najpiękniejszy podobno jest Tyrol.Niestety nie byłam JESZCZE :-).Góry są uwodzicielskie o każdej porze roku,w mgłach porannch płynących jak mleczna rzeka, w barwach jesiennych i w ośnieżonych szczytach.Kiedy jestem w górach mam dystans do całego świata i problemów z każdym dziadziem czy babcią.Tutaj to wszystko wydaje się takie malutkie przy ich całym majestacie.Piękna jest przyroda budząca się wiosną i krowy na łąkach, których jest tu pełno.Dużo różnych tradycji i świąt, choć wcale nie religijnych.Po prostu Heimat.Mam setki zdjęć i trudno było mi wybrać cokolwiek.Mozah z dedykacją dla Ciebie.Enjoy :-)







i na deser CIĘŻKA praca opiekunki

Dzięki za sprawioną mi przyjemność - I've enjoyed  it ! A dziś się postanowiłam zmobilizować i napisać wieczorem o moim pobycie na Aletschgletscher - i może parę fotek jakichś wstawić , bo mi się udało Matterhorn nawet zobaczyć choć to spora odległosć . Ale w temacie ,,Nasze podróze , ulubione miejsca ''.
18 stycznia 2014 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
ja znalazlam przypadkiem ogloszenie sztela w Austrii za... 600€ / mies. bez zwrotow kosztow podrozy. z przerwa 2h , pokoj+essen gratis Na zastepstwo . Ale fakt, jezyka nie trzeba wcale znac , bo rodzina polska!
18 stycznia 2014 16:33 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

I zegarki też mają:D;D;D;D;D;D;D I sery też mają-mniam:D;D;D;D;D

no i własnie! trzeba popróbowac wszystkiego :)
 
25 kwietnia 2015 03:14
ivanilia40

No niespodziewałam się,że niemiecki ocet chcesz zamienić na szwajcarską czekoladę xDDDDDDDDDDDDDD

post z roku 2014,co do opieki w austri i gewerbu dużo by tu pisac,autorka postu tak wszystko wycukrowała ze mnie mdli,nie prawda jest zarobek po pierwsze po drugie majac gewerbe po 3 latach automatycznie ubezpieczalnia SVA podnos opłaty ubezpieczenia które składki są tak ze emerytalne,rozliczenie roczne nie pomoże nic jesli nawet bruuto roczne jest tylko 6200eu,pisze nadal o SVA -tak jest w austri jesli masz gewerbe to i masz kase,podatku nie płaci sie do 11tyś eu ale te nieszczesne SVA nie odpusci,miałam gewerbe,miałam brutto roczny dochód 6200eu i w rok mojej działalnosci dostałam pisemko od SVA PROSZE DOPŁACIC DO SVA 1500eu,a z nimi sie nie wygra bo to jest- są zawzieci a szczegunie na opcokrajowcaów  bo my niestety nie znamy przepisów austriackich a nie tylko my bo i austriaczki które maja gewerby tez słono płaca,tak że prosze pisac jasniej i bez mydlenia oczu jak jest super w austri jesli chodzi o gewerbe,ja powie tak zarobki nie róznia sie austria a niemcy ,w austri ostatnio wszystko podrożało a w niemczech żywnosc,chemi itd jest o wiele tania,gdyby miała dzis wybierac wole niemcy.pozdrawiam