Za co lubię moją pracę?

31 lipca 2013 14:46 / 3 osobom podoba się ten post
Fajne jest tez to dziewczyny ,ze mozemy poznawac rozne miasta i wioski :)) A takze inne kraje w przypadku Opiekunek znajacych inne jezyki
31 lipca 2013 15:15 / 1 osobie podoba się ten post
Bellanna

No ten wpis powalił mnie na kolana!!!! Klęczę i ryczę ze śmiechu i podpisuję się oboma rekami. Ja też! Ja też!  
Daisy- nie chwal się jak gotujesz, bo się na obiadek wproszę po powrocie - pozdrawiam

O, ja sobie wypraszam gotowanie w Polsce, a co to knajp nie ma?No i zawsze mnie na Leszczynową zaproszą , a ja, zwierzę towarzyskie, zawsze skorzystam:)
31 lipca 2013 16:32 / 4 osobom podoba się ten post
dlaczego lubie pracowaćw wD.ano dlatego że mam kase wiekszą niż w swoim kraju,i nie musze sie tak nadzwigać jak u siebie,ta praca mi odpowiada';;
31 lipca 2013 16:46 / 4 osobom podoba się ten post
daisy_44

Takie forum na przekór narzekaniu , które jest tu dosyć często obecne, dziewczyny, nie pogarszajmy sobie samopoczucia, trochę optymizmu!Jasne ,że nie zawsze jest cacy, ale skoncentrujmy się na pozytywach.
Ja lubię w swojej pracy wolne tempo, nie trzeba się spieszyć,zamiast dzis odkurzę jutro i też bedzie dobrze; a spieszyć się musialam całe życie, 3 dzieci samotnie wychowywanych plus praca zawodowa mnie do tego zmuszały, więc teraz wypoczywam:)
Lubię sobie w kuchni poszaleć i ponieważ dobrze gotuję, to dostaję wolną rekę i naprawdę dogadzam podopiecznym i sobie:D
Reszta w następnym odcinku, dobranoc :)

Dlaczego lubie pracowac za granica-dla pieniedzy,bo kto ich nie lubi miec.Jest mi obojetnie gdzie pracuje w Niemczech.Austrii czy Szwajcarii liczy sie kasa.Oczywiscie,ze wole byc w domu, ale wtedy tylko wydaje pieniadze a jak wyjade zarabiam i to sporo.Lubilam jezdzic a teraz nie lubie, ale jezdze, z wiekiem przestalam wierzyc,ze podroze ksztalca.Mnie podroze mecza.Nie lubie tez ograniczen jakie mam w obcym domu,musze sie dostosowac do zwyczajow,menu i akceptowac osoby powierzone mojej opiece,a nie raz mam z tym trudnosci.Oczywiscie,ze poznaje inna kulture,obyczaje czy kuchnie jest mi niezbedna gdy jestem w robocie, bo za nic w swiecie nie przeflancuje austryjackich knedli, szwajcarskiego racclet czy niemieckiej salatki kartoflanej do domowego menu.Lubie tez powroty do domu (z wiadomych powodow) czekaja wszyscy.A na powaznie to tak jak wiekszosc z nas pieniadze,pieniadze,pieniadze.
31 lipca 2013 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kasę.;)
31 lipca 2013 17:25 / 2 osobom podoba się ten post
Mnie też najbardziej w mojej pracy w DE podoba się to, że w 3 miesiące zarabiam tyle co w rok w Polsce. I lubię to, że już nie muszę patrzeć na moją kierowniczkę :) W Polsce też opiekowałam się starszymi ludźmi i sprawiało mi to dużo radości. A skoro w DE płacą więcej a w Polsce nie czekają dzieci i mąż to czemu nie ...
31 lipca 2013 17:52
W naszej pracy fajne jest też to, że oddalenie pokazuje nam, jak ważna jest dla nas nasza rodzina i przyjaciele. Tutaj widzi się to z całą wyrazistością.
31 lipca 2013 17:52
judora

Mnie też najbardziej w mojej pracy w DE podoba się to, że w 3 miesiące zarabiam tyle co w rok w Polsce. I lubię to, że już nie muszę patrzeć na moją kierowniczkę :) W Polsce też opiekowałam się starszymi ludźmi i sprawiało mi to dużo radości. A skoro w DE płacą więcej a w Polsce nie czekają dzieci i mąż to czemu nie ...

Lekka przesada !!! W 3 miesiące zarobię tyce co cały rok w Polsce ;) coś trochę to naciągane :)
31 lipca 2013 17:55 / 3 osobom podoba się ten post
Aniu na prawdę nie przesadzam, płacono mi 1230 pln za miesiąc pracy, za skończenie studiów dostałam dodatek 50 pln. To był cały etat w jednostce MOPS-u.
31 lipca 2013 17:55 / 3 osobom podoba się ten post
Nie sądzę, że Judora przesadza, bo jeśli ktoś zarabia w Polsce 1000zł miesięcznie, to daje przez rok 12.000zł . Zarabiając w D tylko 1000 euro, po 3miesiącach ma się roczna pensję z kraju (3 razy 4000zł, licząc 1 euro za 4zł, daje 12.000)
31 lipca 2013 18:11
no,niby tak tylko ,że GUS podaje średnią krajową ponad 3700 zł,tak więc sobie o tej średniej krajowej pomyślałam ;),ale większość to w Polsce zarabia w granicach 2 tys zł,mało jest ludzi co maja 1 tys zł miesięcznie na cały etat,tyle :)
31 lipca 2013 18:20 / 2 osobom podoba się ten post
ania37

no,niby tak tylko ,że GUS podaje średnią krajową ponad 3700 zł,tak więc sobie o tej średniej krajowej pomyślałam ;),ale większość to w Polsce zarabia w granicach 2 tys zł,mało jest ludzi co maja 1 tys zł miesięcznie na cały etat,tyle :)

Ania, to jeszcze zależy gdzie mieszkasz. W moim mieście cieszysz się jak masz chociażby jakiś staz zUrzędu Pracy, albo umowe zlecenie czy częśc etatu, ale legalnie. Najczęściej jeśli znajdziesz pracę to na czarno. I masz wybór iść do opieki po 200 zł albo [pracować na czarno..
31 lipca 2013 18:23 / 4 osobom podoba się ten post
romana

W naszej pracy fajne jest też to, że oddalenie pokazuje nam, jak ważna jest dla nas nasza rodzina i przyjaciele. Tutaj widzi się to z całą wyrazistością.

Ja bym raczej napisała-jak my jesteśmy ważni dla rodziny i przyjaciół.......................to tez bardzo predko widać z całą
wyrazistością....

Ania 37-zapraszam w region koszalinski -tu jeżeli ktoś w ogóle zarabia to ma najczęściej netto - 1100-1300zł i jeszcze się piętami w du..bije ,że pracę ma ...... tu nie ma przemyslu i nie ma motoru do napędzania gospodarki tego regionu,niewielkim ratunkiem jest sezon letni-raptem 2 mce w roku i to pod warunkiem ,że pogoda dopisuje.....Pielegniarka z takim stażem jak mój, 25lat,ma o około 1000zł mniej niz we Wroclawiu gdzie wcześniej pracowałam......Mieszkania sa tansze fakt ,ale media i utrzymanie kosztuje tak samo....Więc rzeczywiscie w ciągu 3 mcy w D zarabia się tyle co w rok tutaj.A takich regionów jak mój jestw Polsce bardzo wiele.
31 lipca 2013 18:36
ania37

Nie bierzesz pod uwagę, że do średniej krajowej wpadaja zarobki baaardzo wysokie o jakich przeciętny Polak nawet nie marzy. A poza tym "telewizja kłamie" - hahaha. 
31 lipca 2013 18:41 / 2 osobom podoba się ten post
ania37

Aniu ,po studiach mlody informatyk,elektronik może tyle zarobić,a z czasem i wiecej,ale to są zawody na które jest zapotrzebowanie.Jest tak jak Mycha napisała,ze wiekszości zarobków,które skladają się na srednia krajową przeciętny Polak nie widział.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.