Co mnie najbardziej wkurza w Niemczech

01 sierpnia 2013 22:06 / 3 osobom podoba się ten post
Obrzydliwe jest wykładanie na stół wędlin, serów w opakowaniach. Wszyscy to otwierają, dotykają wąchają a może nawet plują.
Wstrętne są ich gumowe obrusy na stołach w ogrodzie.
Nie cierpię ich zachwytu nad nowo otwieraną paczką sera. Czytają, wąchają i podziwiają.
Nie cierpię przekładanie ciastek z paczki do metalowych starych puszek. Brzydzę się tym.
Nie lubię chodzenia całymi rodzinami na obiad do lokalu. (kilkakrotnie kelner mi podawał rachunek)
I ciągłe przypominanie o myciu zębów. Jeszcze nie odejdą od stołu a już słychać „myć zęby”
Nie myją rąk przed posiłkami.
Grzebanie w lodówce, przekładanie, podgryzanie.
Smród i przed i potem. Niby takie łazienki a potem zajeżdża.
I wmawianie, że swetrów z wełny prać nie można tylko bród wykruszać, pluć, rozcierać.
Powinnam wracać do domu, bardzo dużo nie podoba mi się. :)
01 sierpnia 2013 22:10
Kurczę, z tego co tu wymieniacie, ja podczas 2 lat pracy miałam może z 10%, nie więcej. Czy ja na pewno pracuję w Niemczech?????
01 sierpnia 2013 22:19 / 1 osobie podoba się ten post
Szkoda, że nie widziałyście miny zięcia mojego dziadka jak lapka "odkurzałam". Przegrzewa mi się szybko, myszka się zawieszała i jedyne co mogę tu na miejscu zrobić, to delikatnie go odkurzyć. Taką radę otrzymałam od kogoś, kto się zna na komputerach. Ale jego mina !!! Lapek żyje i na razie pracuje. Może się nie zawiesi.
01 sierpnia 2013 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
Mam tego długą listę - ale to i tak na końcu da jedno przewrotność ....)))
01 sierpnia 2013 22:39 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Szkoda, że nie widziałyście miny zięcia mojego dziadka jak lapka "odkurzałam". Przegrzewa mi się szybko, myszka się zawieszała i jedyne co mogę tu na miejscu zrobić, to delikatnie go odkurzyć. Taką radę otrzymałam od kogoś, kto się zna na komputerach. Ale jego mina !!! Lapek żyje i na razie pracuje. Może się nie zawiesi.

No widzisz, Myszko, Polak to i Niemca potrafi zadziwić. Fajne musieli mieć miny, gdy  im dzieciaki  butelki z benzyną na te wypasione czołgi rzucały! Unmoglich!!!
01 sierpnia 2013 22:42 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Mam tego długą listę - ale to i tak na końcu da jedno przewrotność ....)))

Gorycz wymieszana z wielką ilością smutku z wyznania Twego, Pani, przemawia! Życzę cieplejszych wzruszen na germańskiej ziemi, choć obawiam się, znając Pani wyłącznie mroczne dotychczasowe doświadczenie, że jest to niemożliwe...
01 sierpnia 2013 22:45 / 3 osobom podoba się ten post
mnie to wszystko dzis wkurza u nich, za długo gadasz przez telefon, za duzo wody uzywsz najlepiej siki nie zbieraj i kwitki podlewaja   trawe i na cherbatke zioła zbieraja,nie to przekracza moja wyobraznie!!!
01 sierpnia 2013 23:03
To fakt ale moze musza opokutowac krzywdy zadane innym narodom!!!!
01 sierpnia 2013 23:03 / 1 osobie podoba się ten post
A pomyslalyscie jak my ich wkurzamy??????????????Co kraj ,to obyczaj,my tu w DE pracujemy na chleb,wiec moze przymruzmy oko na pewne Ich dziwactwa:)
Pewnikiem jakbysmy byly w Italii ,tez by nas wkurzali swoim krzykliwym gadaniem,okruchami na stole i pod stolem itd....
Ciut samokrytyki nam sie przyda,my jako narod Polski ,tez nie jestesmy bez skazy,to tyle w temacie.No ale pomarudzic ludzka rzecz:)
01 sierpnia 2013 23:06 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

mnie to wszystko dzis wkurza u nich, za długo gadasz przez telefon, za duzo wody uzywsz najlepiej siki nie zbieraj i kwitki podlewaja   trawe i na cherbatke zioła zbieraja,nie to przekracza moja wyobraznie!!!

A gdybyś tak powiedziała głośno - odpierdulta się ode mnie- to (z dużym prawdopodobieństwem) zaczęliby Cię  szanować...Cokolwiek się o Niemcach nie powie, to jest to naród twardzieli, a na takich działa goła siła, siła, i jeszcze raz siła! No!
01 sierpnia 2013 23:10 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

A pomyslalyscie jak my ich wkurzamy??????????????Co kraj ,to obyczaj,my tu w DE pracujemy na chleb,wiec moze przymruzmy oko na pewne Ich dziwactwa:)
Pewnikiem jakbysmy byly w Italii ,tez by nas wkurzali swoim krzykliwym gadaniem,okruchami na stole i pod stolem itd....
Ciut samokrytyki nam sie przyda,my jako narod Polski ,tez nie jestesmy bez skazy,to tyle w temacie.No ale pomarudzic ludzka rzecz:)

Hogata ja naprwde od smego poczatku staram sie zrozumiec, ale nie rozumie jak chca mnie zmienic, ja nikogo nie zmienam a chce jesc w czystych talerzach no i powiesz ze mam sie w łyzce wody umyc!!! jestem miła i cierpliwa ale jestem dla pacjent nie dla rodzinki,!! A oni chca słuzaca to niech niemke wezma zobacza ile zapłaca ja sie na opiekunke pisałam!!!!!
01 sierpnia 2013 23:12 / 1 osobie podoba się ten post
romana

A gdybyś tak powiedziała głośno - odpierdulta się ode mnie- to (z dużym prawdopodobieństwem) zaczęliby Cię  szanować...Cokolwiek się o Niemcach nie powie, to jest to naród twardzieli, a na takich działa goła siła, siła, i jeszcze raz siła! No!

hi hi i własnie to zrobiłam ciekawe co jutro bedzie bo trzasnełam drzwiami i poszłam do pokoju zobacze jutro hehe:)))
01 sierpnia 2013 23:17
Hogatka, ja ostatnio wkurzylam dziadka tym, ze na szafce nocnej zostawilam UWAGA :
piec, a nie szesc listkow papieru toaletowego.
Matko jedyna, zdebialam !!!
01 sierpnia 2013 23:20 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

mnie to wszystko dzis wkurza u nich, za długo gadasz przez telefon, za duzo wody uzywsz najlepiej siki nie zbieraj i kwitki podlewaja   trawe i na cherbatke zioła zbieraja,nie to przekracza moja wyobraznie!!!

Nie rozumiem kompletnie co miałaś na myśli-siki zbierają czy nie zbierają ,kwitkami trawę podlewają.....no nic nie kumam,wyjaśnisz?
01 sierpnia 2013 23:30 / 1 osobie podoba się ten post
Kasia 63,ale mnie rozbawilas hahahahahah:D:D:D:DD:D:DPrzepraszam Mamuela52,ale ja tez nic nie zakumalam z Twojego posta:)Rozumiem,ze jest upal i jest pozny wieczor i sie zmeczylas i pisalas jakims skrutem:)