Opiekunka i własna działalność

26 sierpnia 2014 23:23
Kornelius

Czy któraś z Was(chyba same dziewczyny?)pracuje na zasadzie samozatrudnienia ?Jak sie sprawdza ta forma pracy?

Moja znajoma na DG 2lata z obniuonym ZUSem
26 sierpnia 2014 23:37
i co znajoma zadowolona?czy były jakies problemy?
26 sierpnia 2014 23:38
i co znajoma zadowolona?czy były jakies problemy?
26 sierpnia 2014 23:45
Ja mam działalnosc w DE, Gewerbe.I jestem na wpół zadowolona.
26 sierpnia 2014 23:50
Jakie masz koszty miesieczne utrzymania tej Gewerby?
29 sierpnia 2014 18:18
przy zakłądaniu działalnosci gospodarczej jaki profil podałyście(kod )
JAki rodzaj opodatkowania ?
Czy ktos wie?
Czy ktos otwierał taką działąlność?
29 sierpnia 2014 18:44
Moja znajoma była zadowolona,najpierw rok jezdziła na czarno,potem 2 lata na DG,opłaty 400pln/miesiąc przez te 2lata,sztele znajdywała sama na mypolacy itp,jak była w Polsce to pracowała czasami w klubie znajomej
A sztelki miała przewaznie za 1500euro, czyli 1400euro+podróz do rączki przy 1pdp wg mnie ok stawka, nie wiem jakich zarobków Ty oczekujesz?
29 sierpnia 2014 18:50
zarobki mam wieksze ,a i tak uwazam ,ze zaniżyłem tym razem cene.Ale takie sa początki.chodzi mi o to czy.sa tu osoby ktore zakładały działalnosc ,jaki nr działalnosci wpisywały i jaki rodzaj opodatkowania maja
29 sierpnia 2014 18:53
Kornelius,a na jakiej formie teraz pracujesz?Przez agencje?
29 sierpnia 2014 19:00
!Juz z agencjami nie współpracuje -szkoda zdrowia .Teraz juz tylko na własny rachunek
29 sierpnia 2014 19:13
Nie przesadzaj tak , a próbowałes z niemieckimi agencjami?
29 sierpnia 2014 19:30
oczywiscie ,oczywiscie ,jedna zarządała otwarcia Gewerby,wiec otworzyłem ,nastepna firma niemiecka zatrudniła mnie ,na szemranych warunkach ,jedno co rozniło niemieckie firmy od polskich to odrobine wieksze wynagrodzenie i pieniądze na czas,zawsze! Na dzien dzisiejszy podziekowałem wszystkim tym rodzimym i niemieckim firmom i posrednikom.
29 sierpnia 2014 19:47
Jak tj majac niemiecka gewerbe to czy tez trzeba rozliczac sie w polskim urzedzie skarbowym
29 sierpnia 2014 19:54
Haneczka47

Jak tj majac niemiecka gewerbe to czy tez trzeba rozliczac sie w polskim urzedzie skarbowym

A masz dochody w Polsce?
29 sierpnia 2014 20:06
Haneczka47

Jak tj majac niemiecka gewerbe to czy tez trzeba rozliczac sie w polskim urzedzie skarbowym

To,gdzie sie rozliczasz,zależy od ciebie.Mozesz w De a mozesz w Pl-sama wybierasz,co jest dla ciebie korzystniejsze.
Ja rozliczam sie w DE.Żeby to zrobić najpierw składam w urzędzie skarbowym PIT 36 i dodatek o dochodach zagranicznych.W kraju mam zerowe dochody.Następnie składam wniosek do urzędu skarbowego(17 złkosztuje-czeka sie do 2 tygodni) o wydanie zaświadczenia o wysokości dochodów(to sie robi na specjalnych drukach-z internetu sciagałam).I jak to zaswiadczenie mam,to wysyłam to,kopie wystawionych przeze mnie rachunków i ewentualnie paragony i rachunki jak mam cos do odliczenia-wysyłam do mojego Steueberatera.I nic mnie wiecej nie obchodzi.Potem dostaje od niego do podpisania gotowe rozliczenie-podpisuję,odyłam i czekam na rachumek za wykonaną usługę.I tyle.
W kraju gdybyś sie rozliczała,musiałabyś udokumentować dochody osiagniete w Niemczech.Jak skomplikowane to jest nie wiem,bo tego nie robie.