Opiekunka i własna działalność

18 stycznia 2015 17:15 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Zakładam ten temat ponieważ zastanawiam się nad pracą w oparciu o własną działalność gospodarczą. Jakie są koszty ? ZUS podatek ? Co trzeba wziąć pod uwagę przy kalkulacji ceny dla klienta. Jaką cenę podać klientowi aby było to opłacalne ? Chciałabym netto zarobić 1300 euro. Jakie musiałoby być przy tym brutto ? Czy ktoś może mi coś niecoś podpowiedzieć. 

I co Alinko, nieco czasu upłynęło. 
Próba udana?
18 stycznia 2015 18:32
ewa.p

A ja w tym tygodniu założyłam gewerbe korzystając z niemieckiej agencji, jestem dopiero na 2 wyjeździe i bałam się, że będę miała trudność ze znalezieniem zleceń, ze względu na mój niemiecki, taki sobie, albo jeszcze słaby, nieważne. Ta agencja nie zabiera mi połowy kasy, płaci ubezpieczenie zdrowotne, prowadzi księgowość, melduje firme i daje zlecenia. Nie trzeba płacić składek na emeryture, ale mozna. Zastanawiam się tylko czy płacić w PL na konto IKE lub IKZE, czy w niemczech składkę emerytalną. Może ktoś z Was już miał ten dylemat?

Się wypowiem na temat IKE, bo będąc teraz w Polsce zainteresowałam się dogłębnie :)))))))))))
Otóż, Indywidualne Konto Emerytalne w kontekscie odkładania co miesiąc pewnej kwoty na przyszłą emeryturę ( jest limit ustanowiony przez nasze PAństwo)
w formie oszczednosci jest mozliwe tylko w banku polskim, a jak wiadomo polskim bankiem to jest chyba tylko  Bank Spółdzielczy :))))))))
Pozostałe banki są zagraniczne i wtedy oczywiscie tez możemy sobie takie konto uruchomić, ale..... pieniądze nasze będą w ruchu za pomocą inwestycji w fundusze inwestycyjne. Dla mnie to wielka lipa, bo fundusz może zarabiac, ale może również splajtować i może się okazać, że po przekroczeniu 60-tki ( wtedy mozna z tych pieniędzy korzystać ) otrzymamy mniej, dużo mniej niż zainwestowaliśmy! Pytałam w moim banku, w którym mam konto i tak to własnie działa, więc podziękowałam za ten miód! IKE są wolne od podatku Belki, ale ryzyko w bankach z kapitałem zagranicznym wielkie, nie wspomnę o śmiesznym oprocentowaniu, zdaje się, że 1,2 % rocznie :))))))))))))))
18 stycznia 2015 21:21
jezeli moge ci cos doradzic to dowiedz sie jak wyglada przyszla emerytura w niemczech i jakie skladki i czy jest mozliwosc placic soboie skladki imndywidualnie jakies wieksze i czy wtedy mozesz po kakims czasie przejsc a wczesna emeryture.w angli moja corka placi sobie sama skladki ubezpieczeniowe i po 5 latach moze isc na emeryture nie bedzie to wysoka ale okolo 100funtow tygodniowo niema przymusu mozesz zrobic jak chcesz jest tylko takie ubezpieczenie jak w polsce zebys mogla korzystac ze suzby zdrowia ale skladki tez sa rozne niskie i wysokie masz wybor jak maqsz nie wysokie ubezpieczenie to pewnych uslug nie bedziesz miala tylko podstawowa opieke no ale ile razy masz pobyt w szpitalu zaiazany z powazna operacja
18 stycznia 2015 21:52 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

I co Alinko, nieco czasu upłynęło. 
Próba udana?

Oj Scherlocku Holmesie ! Wszystko znajdziesz i wypunktujesz. Trochę czasu minęło, a ja cały czas w tej samej agencji....hmmm.
19 stycznia 2015 08:48
doda1961

Się wypowiem na temat IKE, bo będąc teraz w Polsce zainteresowałam się dogłębnie :)))))))))))
Otóż, Indywidualne Konto Emerytalne w kontekscie odkładania co miesiąc pewnej kwoty na przyszłą emeryturę ( jest limit ustanowiony przez nasze PAństwo)
w formie oszczednosci jest mozliwe tylko w banku polskim, a jak wiadomo polskim bankiem to jest chyba tylko  Bank Spółdzielczy :))))))))
Pozostałe banki są zagraniczne i wtedy oczywiscie tez możemy sobie takie konto uruchomić, ale..... pieniądze nasze będą w ruchu za pomocą inwestycji w fundusze inwestycyjne. Dla mnie to wielka lipa, bo fundusz może zarabiac, ale może również splajtować i może się okazać, że po przekroczeniu 60-tki ( wtedy mozna z tych pieniędzy korzystać ) otrzymamy mniej, dużo mniej niż zainwestowaliśmy! Pytałam w moim banku, w którym mam konto i tak to własnie działa, więc podziękowałam za ten miód! IKE są wolne od podatku Belki, ale ryzyko w bankach z kapitałem zagranicznym wielkie, nie wspomnę o śmiesznym oprocentowaniu, zdaje się, że 1,2 % rocznie :))))))))))))))

Doda, jeszcze NBP jest polski. I na tym kończy się lista banków urzedujących w Pl z wyłącznie polskim kapitałem... :(
19 stycznia 2015 14:23
ivanilia40

Dzięki Emilia za ifno,choć nie do mnie to było,ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad gewerbą,bo trafiają mi się ciekawe sztele ale na działalnośc. Właśnie zmuszona byłam drugą odrzucić w ciągu dwóch miesięcy i obie były z Ch. z braku własnie działalności.
Pomyśle od marca i niewykluczone ,że założe. Najgorzej jednak jest ze znalezieniem odpowiedzialnego biura rachunkowego w De,ale myśle że to też jest do załatwienia.

Ivanilia, i co nadal myślisz?
19 stycznia 2015 14:25 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Ivanilia, i co nadal myślisz?

Moje myślenie przyspieszył mocno ostatni kurs franka. Narazie jednak jestem do marca w De,potem zobaczymy.
19 stycznia 2015 14:30 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Doda, jeszcze NBP jest polski. I na tym kończy się lista banków urzedujących w Pl z wyłącznie polskim kapitałem... :(

NBP omijam szerokim łukiem, od czasu, kiedy za przelew w wysokosci 7,30 zł pobrali ode mnie 25 zł. Chwilowo w sensie oszcvzedzania , zadowalam sie słoikiem, zakopanym pod czeresnią :)))))))))))Ani Belka, ani zaden inny krwiopijca nie dostanie ode mnie nawet 5 groszy. Jak zapomnę gdzie zakopałam, to trudno :))))))))))))Bedzie mi juz wtedy wszystko jedno :)))))))))))
19 stycznia 2015 14:35 / 5 osobom podoba się ten post
NBP również omijam od czasu jak naliczyli mi opłaty za prowadzenie konta które kilka lat wstecz zlikwidowalam.
Odpuścili po długiej batalii,nerwów zjadłam jednak wiele.
Doda,gdzie ta czereśnia.
Lubię szukać skarbów:)
19 stycznia 2015 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

NBP omijam szerokim łukiem, od czasu, kiedy za przelew w wysokosci 7,30 zł pobrali ode mnie 25 zł. Chwilowo w sensie oszcvzedzania , zadowalam sie słoikiem, zakopanym pod czeresnią :)))))))))))Ani Belka, ani zaden inny krwiopijca nie dostanie ode mnie nawet 5 groszy. Jak zapomnę gdzie zakopałam, to trudno :))))))))))))Bedzie mi juz wtedy wszystko jedno :)))))))))))

Ale pracujesz za pośrednictwem polskiej agencji? Niczym pies ogrodnika, sam nie weźmie  ale też i wziąć nie da. Krwiopijca dostanie, ale Tobie też coś "skapnie". A tak w słoiku to i zamoknąć może"-)) A to już nie wszystko jedno, bo nawet jak np. ja znajdę, to co z takim szlamem zrobię? Nawet w banku nie wymienią.
19 stycznia 2015 14:44 / 1 osobie podoba się ten post
Nie Amelko, pracuje na własnej DG, jak słoik znajdziesz to pojedziesz na Kube, o ktorej marze od dziecka i na która słoik zapełniam. Jak zapomne na co zbieram, to niech inni maja chociaz korzysc :))))))))))Z tym ogrodnikiem, to udzieliło mi sie od mojego ex meza. :))))))))))))))) LEpiej zeby się zmarnowało, niż byłej zonie przysługe zrobic :))))))))))))
19 stycznia 2015 14:44
doda1961

NBP omijam szerokim łukiem, od czasu, kiedy za przelew w wysokosci 7,30 zł pobrali ode mnie 25 zł. Chwilowo w sensie oszcvzedzania , zadowalam sie słoikiem, zakopanym pod czeresnią :)))))))))))Ani Belka, ani zaden inny krwiopijca nie dostanie ode mnie nawet 5 groszy. Jak zapomnę gdzie zakopałam, to trudno :))))))))))))Bedzie mi juz wtedy wszystko jedno :)))))))))))

Swego czasu na Obligacjach NBP niezłą sumkę zarobiłam.
15% od wartości zakupu, naturalnie w stosunku rocznym "-))
19 stycznia 2015 14:47 / 2 osobom podoba się ten post
Ja nie jestem az taka kaskaderką. Nie znam sie, nie orientuję się, zarobiona jestem :)))))))))))) Słoik jednak jest najbezpieczniejszy:))))))))
19 stycznia 2015 14:47
doda1961

Nie Amelko, pracuje na własnej DG, jak słoik znajdziesz to pojedziesz na Kube, o ktorej marze od dziecka i na która słoik zapełniam. Jak zapomne na co zbieram, to niech inni maja chociaz korzysc :))))))))))Z tym ogrodnikiem, to udzieliło mi sie od mojego ex meza. :))))))))))))))) LEpiej zeby się zmarnowało, niż byłej zonie przysługe zrobic :))))))))))))

Pojadę zobaczyć Wielki Kanion w Ameryce. Bo to jest moje marzenie.
A Kuba to dla mnie wyspa zbyt gorąca "-))
19 stycznia 2015 14:50
Patrzcie jakie to rózne marzenia ludzie maja. Ameryke zobaczę sobie w drugiej kolejnosci, ale najpierw zatancze salsę na Kubie :))))))))))Aktualnie marze o tym, zeby dzis nie przyszła, wyjatkowo namolna sasiadka z wizyta. Niestety, jest to marzenie scietej głowy :((((((((