Ogrodnictwo

03 maja 2018 16:48 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Dziękuję Mleczko. Kupiłam 40 cebulek mieczyków. Wsadzę je w puste miejsca. W głębi działki mam takie kwiaty, część przeniosę pod siatkę.

To żagwin, tak .Nie sadzę cebulek i bulw, które należy wykopać jesienią. Jesień to częste deszcze, szarugi i jeszcze trzeba to przecież przesuszyć. Ja wole jesienią grzyby zbierac i podziwiac kolorowe otoczenie. 
04 maja 2018 13:25 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Cytuję swoj wpis z 2013 roku . He,he,he dawno to było . Ogród to dopiero zaczynam robić . Po moich wyjzdach zostały tylko wspomnienia po starym ogrodzie . Robimy teraz nowy ....

Ja ciebie podziwiam ! Skąd ty masz tyle krzepy ?
04 maja 2018 14:30 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Mam całą działkę w dzikiej trawie, walczę z tym od początku. W tym roku zostało mało, liczę, że posadzę kwiaty i trawa zginie.

Przy domu mamy cały plac w perzu. Po remoncie mąż ma przekopać ziemię.
Posiejemy trawę i zasadzimy drzewa owocowe. Mamy plany ale na wszystko trzeba zarobić.
04 maja 2018 21:16 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Cytuję swoj wpis z 2013 roku . He,he,he dawno to było . Ogród to dopiero zaczynam robić . Po moich wyjzdach zostały tylko wspomnienia po starym ogrodzie . Robimy teraz nowy ....

Tys powinna zalozyc se strone i pisac o ogrodnictwie!!!  dawac tam zdjecia i porady,no cieszy oko,ja lubie czytac o ogrodach i ogladac zdjecia,przepiekne,moja bardzo dobra kolezanka ma ogrod,ma tam piekne roze. Wysyla mi zdjecia,w tym roku tyz dostane,no az kce sie zyc takie piekne widoki kwiatow,pewnie lubisz tam siedziec i podziwiac widoki Jeszcze dopisze,ze lubie ogladac Maje w ogrodzie,jest na tvn.
06 maja 2018 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
Babeczka

Ja ciebie podziwiam ! Skąd ty masz tyle krzepy ?:-)

Po opiece juz nic nie jest  straszne.
08 maja 2018 11:41
Mariakwiecien

Dostałam lawendę od mojej pannicy.

Lawenda od córki nie dała rady. Po tygodniu zwiędła, zostało mi tylko zdjęcie.
08 maja 2018 11:43 / 1 osobie podoba się ten post
Mariakwiecien

Lawenda od córki nie dała rady. Po tygodniu zwiędła, zostało mi tylko zdjęcie.

Witam Marysiu. Jestes w PL czy znowu w DE? Nic sie odzywasz. Odpoczelas troche? Pozdrawiam. 
09 maja 2018 11:32
Dusia1978

Witam Marysiu. Jestes w PL czy znowu w DE? Nic sie odzywasz. Odpoczelas troche? Pozdrawiam. 

Już w Niemczech, pisałam w podziękowajkach. Odpoczęłam, niestety muszę się przestawić. Rozglądam się za pracą w Polsce, nie popracuję tutaj długo. Rodzina chce bym wracała, może zrobię przerwę na 6 miesięcy, może na rok, zobaczymy. Wyjechałaś w dobre miejsce?
15 maja 2018 14:36 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

To żagwin, tak .Nie sadzę cebulek i bulw, które należy wykopać jesienią. Jesień to częste deszcze, szarugi i jeszcze trzeba to przecież przesuszyć. Ja wole jesienią grzyby zbierac i podziwiac kolorowe otoczenie. 

Sąsiadka z działki obok poleciła mi te kwiaty. Niestety zajmują dużo miejsca i wymagają dużego rozstawu, 40 cm cebulka od cebulki. Dam wam znać jak się przyjęły.
04 lipca 2018 08:53
ogródka nie mam ale moje ulubione kwiaty to storczyki. Pięknie kwitną szczególnie fioletowe ładne są tylko dbanie o nie jest trudne bo potrzebują odpowiednich warunków
04 lipca 2018 12:40
GrazynaM55

ogródka nie mam ale moje ulubione kwiaty to storczyki. Pięknie kwitną szczególnie fioletowe ładne są tylko dbanie o nie jest trudne bo potrzebują odpowiednich warunków

Storczyki kiedyś nalezały do moich ulubionych, obecnie preferuję więcej zieleni a mniej kwiatów. Skrzydłokwiaty mnie zaatakowały ostatnio  wszelkie zielsko lubię .
05 lipca 2018 08:42
Mleczko

Storczyki kiedyś nalezały do moich ulubionych, obecnie preferuję więcej zieleni a mniej kwiatów. Skrzydłokwiaty mnie zaatakowały ostatnio :-) wszelkie zielsko lubię .

ładne kwiaty to są tylko one w zupełnie innych warunkach naturalnie występują... U mnie to bardzie w liście rosną niż w same kwiaty... nie wiem w kwiaciarniach one zawsze są bardzo ładne, a jak ja kupię to trochę postają i zaraz kwiaty opadają i stoją same kikiuty na parapecie :(
05 lipca 2018 11:45
GrazynaM55

ładne kwiaty to są tylko one w zupełnie innych warunkach naturalnie występują... U mnie to bardzie w liście rosną niż w same kwiaty... nie wiem w kwiaciarniach one zawsze są bardzo ładne, a jak ja kupię to trochę postają i zaraz kwiaty opadają i stoją same kikiuty na parapecie :(

Napiszę poźniej jak je pielegnuję, kwitną miesiącami . Obiad za chwilkę mamy .
05 lipca 2018 13:50
W czasie gdy jestem w domu to pitolę sie z nimi, gdy mnie nie ma, mąz zanurza je na godzinę w wodzie. Tzn. wstawia do miski z wodą i ten substrat nasiaknie wodą . Wystarczy raz w mcu . Raz w mcy tez je zasilam w trakcie moczenia . Stoją w plastikowych doniczkach umieszczonych w szklanych kulach . Korzenie lubią mieć światło wtedy rosną zdrowsze, co ma wpływ na całą roslinę .
05 lipca 2018 13:50
W czasie gdy jestem w domu to pitolę sie z nimi, gdy mnie nie ma, mąz zanurza je na godzinę w wodzie. Tzn. wstawia do miski z wodą i ten substrat nasiaknie wodą . Wystarczy raz w mcu . Raz w mcy tez je zasilam w trakcie moczenia . Stoją w plastikowych doniczkach umieszczonych w szklanych kulach . Korzenie lubią mieć światło wtedy rosną zdrowsze, co ma wpływ na całą roslinę .