Na wyjeździe #3

13 listopada 2013 13:55
Haneczka47

Kochani a na koniec dnia zrobimy bilans na opiekunkowie i albo obalimy mit o pechowej 13 albo zrobimy szczesliwa 13 zreszta "ja jestem za a nawet przeciw"...

To ja zacznę, 13go czyli dziś wróciłam do domku, a wziąwszy pod uwagę to co wyprawiał kierowca busa, to trzynastka jest naprawdę szczęśliwa:)
13 listopada 2013 14:10 / 2 osobom podoba się ten post
Jakoś dziwnie bo to samo ogłoszenie jest na portalu pajęczyna i nie czekają na polecenie od żadnej Pani Barbary=emili z forum.
A tu link,żeby nie być gołosłowną:
http://www.pajeczyna.pl/niemcy/Oferty_Pracy,opiekunki_pomoc_domowa/772485,pilnie-poszukujemy-opiekunki-althengstett-niemcy.html
13 listopada 2013 14:37
Zastanawiam się czy nie warto zaproponawać Moderatorowi o utworzenie nowego tematu na temat Kindla.
Jest tyle opini rozrzuconych po róznych miejscach, a widze ,ze temat Kindla wzbudza duze zainteresowanie, moje też.
Moze warto przenieść wszysko w jedno miejsce?
 
Pomału Kindla w naszym opiekunkowym zyciu robi sie tak wazny jak laptop.
13 listopada 2013 14:42
Benita

Polneta - mam wlaśnie taki juz ponad rok. Jestem baaaardzo zadowolona. Żadne inne bajery nie są potrzebne. To ma być "książka".
Życzę Ci miłego użytkowania.

Benitka, a jak to jest z tym podswietleniem , nie przekadza jego brak ?
  W jakich warunkach można czytać?
 
Właśnie kusi mnie ta wersja , bo ma przyciski,
ja jakos nie mam przekonania do ekranów dotykowych.
13 listopada 2013 14:52 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

Witam Wszystkich porannie :-) Nie wiem czy w dobrym miejscu kontynuuje temat, ale wczoraj kupiłam na Amazonie niemieckim Kindle http://www.amazon.de/gp/product/B007HCCOD0/ref=ox_ya_os_product jest przeceniony 20 euro.To jest ten model wcześniejszy bez światełka.Jak dla mnie jednak wystarczy, bo różnica w cenie jest ogromna 125 vs 49!! Wysyłka oczywiście bezpłatna. Jednak mieszkanie w Laponii i list do Mikołaja na coś się przydał :)Przy kupnie proponują Ci ładowarkę, okładeczki...ale to zbędne bajery.Kindle ładuje się na zwykłym usb podłaczonym to laptopa. Tu jeszcze macie tabelke porównań poszczególnych modeli.Jak widać to tylko bajery,które słono kosztują. http://swiatczytnikow.pl/porownanie-wersji-amazon-kindle-classic-touch-keyboard-i-paperwhite/

Polneta,
i płaciłaś tylko te 49 E? Nic więcej?
Przyślą Ci na niemiecki adres?
 
Płaciłas z polskiego konta czy Eur?
 
Menu ma też po polsku?
 
Sorki, ale zielona jestem.
13 listopada 2013 15:00
Agencja nie jest obca, ma tu profil, zreszsta, wylaczam sie z tego, zeby nastepnej awantury nie prowokowac, napisze do Moda, zeby usunal wpis, skoro wadzi. Nie ma sprawy.
Milego popoludnia !
13 listopada 2013 15:01 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem,ale moje osobiste zdanie jest takie,że niektóre Panie opiekunki dorabiają sobie niepotrzebnie korony na głowę.
Skoro Agencja Zatrudnienia jest rzetelna i ma dobrą opinię,to chyba nie musi swoich pracowników prosić o polecanie osób do pracy? A wszystkie wiemy,że za polecenie nowej osoby,opiekunka dostaje 100 € premi,tak czy nie?
13 listopada 2013 15:06
emilia

Agencja nie jest obca, ma tu profil, zreszsta, wylaczam sie z tego, zeby nastepnej awantury nie prowokowac, napisze do Moda, zeby usunal wpis, skoro wadzi. Nie ma sprawy.
Milego popoludnia !

Emilia, wiem że ma profil - bo czytałam ich ogłoszenia. 
 
Jestem tylko wkurzona, że stałym uczestnikom forum zabrania się za posrednictwem forum dobrania/polecenia zmienniczki na swoje miejsce (żadna rekrutacja, ani zatrudnienie - bo i tak decyduje agencja a nie opiekunka) .........a tutaj jest typowa rekrutacja!
13 listopada 2013 15:14
ania37

Nie wiem,ale moje osobiste zdanie jest takie,że niektóre Panie opiekunki dorabiają sobie niepotrzebnie korony na głowę.
Skoro Agencja Zatrudnienia jest rzetelna i ma dobrą opinię,to chyba nie musi swoich pracowników prosić o polecanie osób do pracy? A wszystkie wiemy,że za polecenie nowej osoby,opiekunka dostaje 100 € premi,tak czy nie?

Nooo...niby dostaje :) Moja znajoma która mnie poleciła czekała na te 100 euro rok. Ja zdązyłam sie z firmy wypisać. I nagle odbieram telefon:" Pani Joanno, prosze nam powiedziec która z pan miała dostać te 100 euro? Pani czy koleżanka?" Ło matko! Normalnie mnie zatkało :)). 
13 listopada 2013 15:15
Juz napisalam do Moda o usuniecie postu i podaniu sie dobrowolnej karze, nie wiem, ile jeszcze razy mam pisac, ze nie zarabiam na tym, zreszta, wszystko jedno.
13 listopada 2013 15:22 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Juz napisalam do Moda o usuniecie postu i podaniu sie dobrowolnej karze, nie wiem, ile jeszcze razy mam pisac, ze nie zarabiam na tym, zreszta, wszystko jedno.

Emilia...jestes tu dłużej ode mnie, jestes kopalnią wiedzy tak dot. pracy jak i spraw dot. działanosci. Kto jak kto ale Moderator juz dawno by wywietrzył że rekrutujesz...gdyby tak było. Więc jesli zdecydowałas sie na usunięcie postu to masz prawo ale nie mow o jakis dobrowolnych karach bo sie złościc zaczynam. A ja nie lubie sie złościc :)
13 listopada 2013 15:22
ania37

Nie wiem,ale moje osobiste zdanie jest takie,że niektóre Panie opiekunki dorabiają sobie niepotrzebnie korony na głowę.
Skoro Agencja Zatrudnienia jest rzetelna i ma dobrą opinię,to chyba nie musi swoich pracowników prosić o polecanie osób do pracy? A wszystkie wiemy,że za polecenie nowej osoby,opiekunka dostaje 100 € premi,tak czy nie?

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak??????????????????????????????
To ja juz powinnam conajmniej pol wyjazdu sobie odliczyc.
Chyba przesadzilas z tym 100e:(Pierwsze slysze,ja mam w umowie takie cosik wpisane,ze moge polecic lub zrekrutowac,ale napewn nie dostaje za to 100e.Firama jakos to rozlicza,ale to nie sa pieniadze tego rzedu.
13 listopada 2013 15:27
hogata76

Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak??????????????????????????????
To ja juz powinnam conajmniej pol wyjazdu sobie odliczyc.
Chyba przesadzilas z tym 100e:(Pierwsze slysze,ja mam w umowie takie cosik wpisane,ze moge polecic lub zrekrutowac,ale napewn nie dostaje za to 100e.Firama jakos to rozlicza,ale to nie sa pieniadze tego rzedu.

jest tak jak pisze ania, moze nie we wszystkich ale jest...:)ale ania sie przejezyczyla moze, bo w mojej firmie jest 100 ale zl:)
13 listopada 2013 15:30 / 4 osobom podoba się ten post
:)
13 listopada 2013 15:31 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Juz napisalam do Moda o usuniecie postu i podaniu sie dobrowolnej karze, nie wiem, ile jeszcze razy mam pisac, ze nie zarabiam na tym, zreszta, wszystko jedno.

Emilia, ja Cię nie posądzam o zarabianie :)
 
Tu chodzi o zasady. Jeżeli my nie możemy polecić dobrze znanego (swojego) miejsca, a agencja za Twoim pośrednictwem ogłasza się na forum - to chyba coś nie tak.