Forum
Szkolenia, kursy, praktyki

Roczny kurs Opiekuna Medycznego

15 października 2013 15:58
Witam wszystkich,
chciałabym się zapytać, gdyż zaczęłam roczną szkołe Opiekuna Medycznego, czy ktoś coś wie, czy jak będzie się miało ten papierek, znajomość języka to jes możliwośc dostania się do pracy do szpitala albo do Domu starców?
Mozna powiedzieć ze teraz bede miała przerwe z powodu szkoły, no i chęci nauczenia się,a el czy będę miała szanśe potem za granicą.
15 października 2013 16:07
Nike27

Witam wszystkich,
chciałabym się zapytać, gdyż zaczęłam roczną szkołe Opiekuna Medycznego, czy ktoś coś wie, czy jak będzie się miało ten papierek, znajomość języka to jes możliwośc dostania się do pracy do szpitala albo do Domu starców?
Mozna powiedzieć ze teraz bede miała przerwe z powodu szkoły, no i chęci nauczenia się,a el czy będę miała szanśe potem za granicą.

Po co Tobie do Twjego wyższego wykształcenia ta szkoła...? Sama możesz jechać bez tego.... Jak bym była piękna i młoda to coś takiego bym sobie chciała.... Niewątpliwie taka szkoła otwiera kilka drzwi....))))
15 października 2013 16:19
Tak sobie myśle że ze szpitalem bedzie raczej ciężko.A czy polski papier będzie otwierał drzwi do domów starców???Nie wiem,ale myśle że może być cieżko.Raczej bardzo dobra znajomość języka i doświadczenie.
15 października 2013 17:42
zenobia

Tak sobie myśle że ze szpitalem bedzie raczej ciężko.A czy polski papier będzie otwierał drzwi do domów starców???Nie wiem,ale myśle że może być cieżko.Raczej bardzo dobra znajomość języka i doświadczenie.

Taka szkoła otwiera kilka drzwi... i język też... Byłam teraz na kursie i gro wykładów prowadzili ratownicy medyczni... chciałabym umieć w swoim fachu to co oni....))))
15 października 2013 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
Nike27

Witam wszystkich,

Witaj
Ja takze chodzę do rocznej szkoły na kierunku opiekuna medycznego. Dyrektor szkoły poinformował nas w niedziele ze prywatna klinika pod Dreznem chce podpisac umowę ze szkołą w celu pozyskiwania absolwentów. Obecnie sprawdzane jest czy nasz dyplom na 100% ma taka samą wazność jak niemiecki. Klinika oferuje 1500 netto , hotel przez pierwsze pół roku nieodpłatnie, zmiany 8 godzinne. Trzeba zaliczyć jezyk niemiecki na B1. Dyrektor dwoi sie i troi bo szkoła w zamian moze liczyc na sponsoring. Jestem zainteresowana wiec będę informować na bierzaco jak sprawy sie mają.
15 października 2013 17:50
Nie powinniśmy lekceważyć tego co robimy... To nie tylko pranie, gotowanie i sprzątanie... Wiedza i przygotowanie psychologiczne też są niezbędne...))))
15 października 2013 18:16
Gosia 1234
o super, fajnie by było, ja specjalnie się ucze bo podoba mi się ten zawód i dobrze czuje się z osobami starszymi, poza tym chciałabym mieszkac i pracować w Niemczech. dziś mam dodatkowo straszny humor bo dzwonili do mnie z ofertą wyjazdu, a ja odmówiłam bo nie chce teraz opuszczać zajęc bo będę miała cały dzień praktyczny tzn. podnoszenie itd.
a ty gosia jak chodzisz do szkoły to masz teraz wolne od wyjazdów?czy jexdzisz
15 października 2013 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
Nike27

Gosia 1234
o super, fajnie by było, ja specjalnie się ucze bo podoba mi się ten zawód i dobrze czuje się z osobami starszymi, poza tym chciałabym mieszkac i pracować w Niemczech. dziś mam dodatkowo straszny humor bo dzwonili do mnie z ofertą wyjazdu, a ja odmówiłam bo nie chce teraz opuszczać zajęc bo będę miała cały dzień praktyczny tzn. podnoszenie itd.
a ty gosia jak chodzisz do szkoły to masz teraz wolne od wyjazdów?czy jexdzisz

Ja teraz siedze w domu, uczę sie pilnie jezyka, chodzę do szkoły, za chwile praktyka w Hospicjum. Chciałam zawagarować na miesiac, ale lekcje mam tak poukładane ze nie da rady, a praktyczne zajecia tez bardzo mnie interesują.Zostałam ze względu na syna 16 lat ale warto ten rok poświecic na rozwój.Szukam starszej osoby do opieki w Polsce i jakos to przeskoczę.
15 października 2013 19:58 / 2 osobom podoba się ten post
Ja też jestem w trakcie nauki na opiekuna medycznego na II sem. Mam wykształcenie wyższe licencjackie w zakresie administracji. Przez ostatnie 15 lat pracowałam w dużych korporacjach budowlanych. Niestety z powodu kryzysu w tej branży na początku tego roku straciłam pracę. Obawiając sie o dalszą przyszłość zawodową i szukając pracy "przypadkowo" natrafiłam na ofertę nauki na opiekuna medycznego. Z myślą o ew. pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech postanowiłam najpierw podjąć naukę i zdobyć kwalifikacje fachowe w zakresie opieki nad osobami chorymi.
Póki co jestem zadowolona z decyzji. Wiedza obszerna, aczkolwiek należy dużo materiału przyswajać samodzielnie. Jednak dla osoby, która interesuje sie tym obszarem (bynajmniej dla mnie) jest to bardzo ciekawe, a nawet fascynujące. A uczyć się trzeba, ponieważ na koniec szkoły zdaje się egzaminy państwowe i uzyskuje się pełnowartościowe świadectwo wykwalifikowanego opiekuna medycznego. Wiem, że końcowy egzamin praktyczny jest bardzo trudny do zdania.
Jest to nowy zawód na rynku pracy w Polsce. Na razie w PL absolwenci są zatrudniani przede wszystkim w ZOL i DPS. Tylko niektóre szpitale mają takie etaty. To jednak niedługo ma się zmienić, bo są już przygotowywane przepisy o wymogu zatrudniania opiekunów medycznych w szpitalach.
W mojej grupie uczy się kilkoro młodych ludzi, którzy mają plany podjąć pracę w Anglii, gdzie ponoć te kwalifikacje są honorowane. Z tego co wiem, to w Niemczech na razie niestety  nie ma możliwości formalnego uznania tego dyplomu.
16 października 2013 09:22 / 1 osobie podoba się ten post
No właśnie, ja też mam zajęcia co 2 tygodnie a nawet co tydzień i też nie chce ich opuszczać, bo tak jak mówicie wiedzy jest dużo i zajęcia praktyczne tez są ważne, bo notatki możesz sobie przepisac ale praktyki już nie. I właśnie miałam taki dylemat bo ja wyjezdzam z firm i zaproponowali mi wyjazd no ....ale odmówiłam, ze względu na szkołe. oj mam nadzieje ze jakos to mi się zwroci, ale faktycznie, lepiej może poswiięcic sobie ten czas na pilną nauke jezyka i materiału ze szkoły.
16 października 2013 10:27 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Ja też jestem w trakcie nauki na opiekuna medycznego na II sem. Mam wykształcenie wyższe licencjackie w zakresie administracji. Przez ostatnie 15 lat pracowałam w dużych korporacjach budowlanych. Niestety z powodu kryzysu w tej branży na początku tego roku straciłam pracę. Obawiając sie o dalszą przyszłość zawodową i szukając pracy "przypadkowo" natrafiłam na ofertę nauki na opiekuna medycznego. Z myślą o ew. pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech postanowiłam najpierw podjąć naukę i zdobyć kwalifikacje fachowe w zakresie opieki nad osobami chorymi.
Póki co jestem zadowolona z decyzji. Wiedza obszerna, aczkolwiek należy dużo materiału przyswajać samodzielnie. Jednak dla osoby, która interesuje sie tym obszarem (bynajmniej dla mnie) jest to bardzo ciekawe, a nawet fascynujące. A uczyć się trzeba, ponieważ na koniec szkoły zdaje się egzaminy państwowe i uzyskuje się pełnowartościowe świadectwo wykwalifikowanego opiekuna medycznego. Wiem, że końcowy egzamin praktyczny jest bardzo trudny do zdania.
Jest to nowy zawód na rynku pracy w Polsce. Na razie w PL absolwenci są zatrudniani przede wszystkim w ZOL i DPS. Tylko niektóre szpitale mają takie etaty. To jednak niedługo ma się zmienić, bo są już przygotowywane przepisy o wymogu zatrudniania opiekunów medycznych w szpitalach.
W mojej grupie uczy się kilkoro młodych ludzi, którzy mają plany podjąć pracę w Anglii, gdzie ponoć te kwalifikacje są honorowane. Z tego co wiem, to w Niemczech na razie niestety  nie ma możliwości formalnego uznania tego dyplomu.

Zofija tutaj w De jest tak duże zapotrzebowanie na opiekunki że formalne uznanie to tylko kwestia czasu. Mam koleżanki pracujące w domach opieki i na ambulante pflege które nie mają pokończonych nawet kursów na opiekuna. Oczywiście wiąże się to z niższą pensją i pracą prawie na każde zawołanie.
Fajnie że poszłaś do szkoły, mi też się marzy ale na razie potrzeby duże więc muszę jeżdzić do De pracować. Życzę przyjemnej dalszej nauki a na koniec łatwych egzaminów.
16 października 2013 17:01
Szczerze.... pochodziłabym sobie do takiej szkoły... Dużo dał mi kurs.., ale roczna szkoła to co innego... ))))
16 października 2013 17:09
ja to mam nadzieje że egzamin będzie do zdania:)
16 października 2013 19:31
anetta

Zofija tutaj w De jest tak duże zapotrzebowanie na opiekunki że formalne uznanie to tylko kwestia czasu. Mam koleżanki pracujące w domach opieki i na ambulante pflege które nie mają pokończonych nawet kursów na opiekuna. Oczywiście wiąże się to z niższą pensją i pracą prawie na każde zawołanie.
Fajnie że poszłaś do szkoły, mi też się marzy ale na razie potrzeby duże więc muszę jeżdzić do De pracować. Życzę przyjemnej dalszej nauki a na koniec łatwych egzaminów.

Taką mam też nadzieję i myślę, że to moje szkolenie przyda mi sie też jako formalne świadectwo kwalifikacyjne w moim życiu zawodowym ..... być może i w DE, zobaczymy. Dzięki za życzenia i ja też życzę Ci aby twoje marzenia sie spełniły.
16 października 2013 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Ja też skończyłam roczną szkołę opiekuna medycznego,muszę powiedzieć że to nic strasznego uczyć się trzeba ale potem satysfakcja z wykonywanej pracy jest duża szczególnie gdy widzi się wdzięczność podopiecznego za pracę jaką przy nim wykonujemy.Pracując w szpitalu nie ma takiej więzi ale ja pracuję w polskim domu opieki gdzie starsi ludzie trafiają na dłużej,traktują nas/opiekunów/ jak swoją najbliższą rodzinę a nie jednokrotnie to my wiemy o nich więcej niż własna rodzina.Szkoła jest przydatna bo uczy wielu technik pomocnych w pracy z chorymi starszymi ludzmi.A co do egzaminu jest trudny ale do przejścia jeśli uczęszcza się na zajęcia praktyczne.POWODZENIA DLA WSZYSTKICH UCZĄCYCH SIĘ
Napisz odpowiedź
Portal używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.