Polska agencja nie płaci na czas

13 listopada 2014 20:42 / 2 osobom podoba się ten post
irina

Napiszę napewno,ale stresówki nie lubie,i walczyć też,ale muszę, i chcę prawnie,bo można pomylić

Irina pisz co załatwiłaś. My tu wszystkie będziemy Ciebie wspierać i radzić bo każda swoje już przeszła. Napisz gdzie jesteś. Pozdrawiam
13 listopada 2014 21:06 / 1 osobie podoba się ten post
Irinko! Nie wiem co masz na myśli pisząc prawnie. Jeśli jesteś na umowie-zleceniu tak jak większość z nas to sprawa nie podlega  pod Sąd Pracy, a to oznacza, że będziesz musiała wystąpić z powództwem  cywilnym. Jeśli weźmiesz adwokata to jego wynagrodzenie będzie wyższe niż kwota, o którą będziesz się sądzić. Myślę, że wiele agencji właśnie na to liczy, że mogą oszukiwać bo opiekunce nie opłaca się dochodzić swoich praw przed sądem. Sądziłam się z firmą o wypłacenie należnego wynagrodzenia, adwokat summa summarum kosztował mnie 4300 PLN. Za napisanie jednego pisma biorą od 100 do 150 PLN ( tak jest w Poznaniu). Za to, że Pan pojedzie na rozprawę do sądu trzeba mu zapłacić 600 PLN itd, itp.Jak jeszcze firma będzie miała w poważaniu wyrok to trzeba sprawę skierować do komornika. Komornik może należność rozłożyć na raty. Wszystko trwa i trwa. A może udaj głupią i zapytaj się rodzinie czy zapłacili Twojej agencji bo do tej pory nie dostałaś wynagrodzenia i nie wiesz czym jest to spowodowane. I tak nie będziesz z nimi więcej współpracować. Niech rodzina narobi rabanu.
13 listopada 2014 21:27
ja ich mam gdzieś,na to miejsce niema żadnej zmeniczki,ale mi to wisi,szkoda córki niepewnoletnej ktora czeka że mama zarobi i tych 20 dni.Córka sama i czeka kiedy ja przywioze kase
13 listopada 2014 21:33 / 1 osobie podoba się ten post
irina

ja ich mam gdzieś,na to miejsce niema żadnej zmeniczki,ale mi to wisi,szkoda córki niepewnoletnej ktora czeka że mama zarobi i tych 20 dni.Córka sama i czeka kiedy ja przywioze kase

Fatalnie, że jesteś w tak trudnej sytuacji. Na pewno kasa jest Ci pinie potrzebna. Staraj się jak najszybciej uwolnić od tej firmy i rozejrzyj się za ofertą w której z agencji o dobrej reputacji. Tutaj na forum na pewno dziewczyny doradzą. jest okres świąteczny i ofert jest bardzo dużo. Na pewno zaraz coś znajdziesz i się odkujesz. Tylko zadbaj o umowę w wypłacalnej firmie. Nie warto łaszczyć się na kilkadziesiąt euro więcej w ofercie, a potem za ciężką pracę nie dostać ani centa. Głowa do góry i zrób drugie podejście. Uda Ci się ;)))))
13 listopada 2014 22:05 / 2 osobom podoba się ten post

Przeczytaj regulamin forum. Moderator

14 listopada 2014 19:11
Kasy nie wysłali i już!Dla mnie to oczywiste!Tak oszukują często polskie agencje.
16 listopada 2014 20:20 / 2 osobom podoba się ten post
Ni jednego dnia nie czekam na kase.Taka cieżka praca przy starszych,schorowanych,samotnych.Jak by nie setuacja panstwowa,że ludzi nie mają pracy w kraju.Psychika wykoncząna u wiekszość.I jeszcze za to w czas nie dostawać wynagrodzenia,to skandaliczne dla takich firm jak Career Investment ,wcale nie szanować swojego pracownika,ale to jest podstawa-wyplata w każdym,nawed zacofanym kraju.
16 listopada 2014 20:45
irina

Ni jednego dnia nie czekam na kase.Taka cieżka praca przy starszych,schorowanych,samotnych.Jak by nie setuacja panstwowa,że ludzi nie mają pracy w kraju.Psychika wykoncząna u wiekszość.I jeszcze za to w czas nie dostawać wynagrodzenia,to skandaliczne dla takich firm jak Career Investment ,wcale nie szanować swojego pracownika,ale to jest podstawa-wyplata w każdym,nawed zacofanym kraju.

W profilu masz że pochodzisz ze śląska i dorosła jesteś a dlaczego masz problem z pisaniem po polsku. Robisz sobie jaja? Jestem podejrzliwa.! Ale to moje zdanie i mogę je mieć! ( napewno to nie jest wina klawiatury)( nawet niemieckiej) ? AA i średnie maturalne!? hmm
16 listopada 2014 20:47
moje pomyłki,to moje pomyłki i nie ma co do żeczy,mogę być i mużynką
16 listopada 2014 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
irina

moje pomyłki,to moje pomyłki i nie ma co do żeczy,mogę być i mużynką

A ja Tobie i tak nie wierzę. To moje zdanie.
16 listopada 2014 21:55
a co musisz wedzieć?
16 listopada 2014 21:55
albo weżyć?
16 listopada 2014 21:58
To ty mieszkasz blizko ode mnie Iwona,ja mieszkam w Leszczynach
16 listopada 2014 23:10
Polemizowałabym, Geronimo, ale dam sobie spokój, bo mi się nie chce po nocy ciężkiej artylerii wyciągać.
Czas spać. :)
17 listopada 2014 07:08
Geronimo, Irminka jak ''godo, tak pisze''
To nic innego jak gwara sląska, Ja nie jestem Slązaczka, ale troche umie tej gwary.
A slaskie ''godanie, nie ma nic wspólnego z niemieckim.