Polska vs niemiecka jakość

23 października 2013 23:27
To wlasnie jest nasza narodowa wada-dore widziec u innych,u siebie niekoniecznie.Szkoda.
23 października 2013 23:31 / 4 osobom podoba się ten post
opiekunDE

Po wypowiedziach cos czuje ze juz jestes niemka, wiec chyba niemiecki .....:P
Niemcow mozna chwalic owszem ale podniecac sie nimi to juz moga tylko zgermanizowani.....
Ja nigdy zgermanizowany nie bede i nigdy nie bede sie nimi podniecal ....:)
Szanowac tak bo kazdy na to zasluguje bez znaczenia na przeszlosc .....
 

Bardzo się mylisz, co do zaklasyfikowania mnie jako zgermanizowanej.
Tak widzę, że jak Twoje argumenty nie trafiają, to najlepiej obrócić kota ogonem i przypisac komuś zgermanizowanie.
 
Nie muszę być zgermanizowana, żeby widzieć oczywiste rzeczy, żeby móc porównać dorobki kultury polskiej i niemieckiej, porównac polskie i niemieckie firmy. I tu nie chodzi o żadne podniecanie się, tylko o fakty.
Ty natomiast to wszystko kwestionujesz.Według Ciebie Niemcy są bogaci, bo nadal ciągną na złocie zrabowanym Żydom, że to właściwie nie oni stworzyli wszystkie te niemieckie koncerny - to zasługa obcokrajowców, że nie są pracowici (no bo pewnie nadal ta żydowska kasa). Ale oczywiście bardzo ich szanujesz i nie przeszkadza Ci teraz z tej żydowskiej mamony też się bogacić...  
23 października 2013 23:37 / 3 osobom podoba się ten post
natka

Wichurra, ty się postaraj o niemieckie obywatelstwo......Pardon, ale gdzie Twój duch patriotyzmu. Nie umiemy moze się tak wypromować jak Niemcy, nie mamy tyle kasy, a jeśli by dokładnie przemysleć historię, to kto już od czasów średniowiecznych miał  coś w Europie do powiedzenia? Anglia, Hiszpania, Francja...............Od kiedy Niemcy?  Wiesz coś o rozbiorach?

Obrażacie mnie przypisując mi germanizację. 
Patriotyzm to nie jest fanatyczne zaślepienie.
Mam zaprzeczać oczywistym faktom?
 
Nie wydaje mi się, żebym tutaj cokolwiek o średniowieczu napisała - o co Ci z nim chodzi? Nie analizujemy tutaj, kto miał największe wpływy poczynając od śreniowiecza, tylko porównujemy dorobek dwóch narodów w dziedzinie kultury, nauki i biznesu. 
 
Co mają rozbiory do tego?
23 października 2013 23:39
wichurra

Bardzo się mylisz, co do zaklasyfikowania mnie jako zgermanizowanej.
Tak widzę, że jak Twoje argumenty nie trafiają, to najlepiej obrócić kota ogonem i przypisac komuś zgermanizowanie.
 
Nie muszę być zgermanizowana, żeby widzieć oczywiste rzeczy, żeby móc porównać dorobki kultury polskiej i niemieckiej, porównac polskie i niemieckie firmy. I tu nie chodzi o żadne podniecanie się, tylko o fakty.
Ty natomiast to wszystko kwestionujesz.Według Ciebie Niemcy są bogaci, bo nadal ciągną na złocie zrabowanym Żydom, że to właściwie nie oni stworzyli wszystkie te niemieckie koncerny - to zasługa obcokrajowców, że nie są pracowici (no bo pewnie nadal ta żydowska kasa). Ale oczywiście bardzo ich szanujesz i nie przeszkadza Ci teraz z tej żydowskiej mamony też się bogacić...  

Nie badz zla, ale popadasz w skrajnosci..... i chyba cie wzielo na ten temat, co? Nie klocmy sie, zakonczmy grzecznie temat, bo jak sama dobrze wiesz to on sensu najmniejszego nie ma....:)
23 października 2013 23:43 / 4 osobom podoba się ten post
wiewiorka

To wlasnie jest nasza narodowa wada-dore widziec u innych,u siebie niekoniecznie.Szkoda.

No jeżeli Ty widzisz te tłumy słynnych na cały świat polskich naukowców, pisarzy, muzyków, filozofów, znasz masę polskich firm, które przodują na światowych rynkach, to super. Ja mało ich widzę, a jakoś tak mam, że jestem z każdej strony atakowana firmą niemiecką (i to nie tylko w Niemczech). 
Chciałabym sobie kupić fajny polski samochód.  Może mi jakiś polecisz?
Chciałabym kupić sprzety AGD do kuchni - ale takie wiesz - z wyższej półki, żeby w rankingach przodowała - jaką polską firmę możesz mi polecić? 
itd. 
23 października 2013 23:48 / 4 osobom podoba się ten post
opiekunDE

Nie badz zla, ale popadasz w skrajnosci..... i chyba cie wzielo na ten temat, co? Nie klocmy sie, zakonczmy grzecznie temat, bo jak sama dobrze wiesz to on sensu najmniejszego nie ma....:)

Dla mnie ma sens. Nie rozmawiamy o dupie marynie, tylko o czymś ciekawym, gdzie można wysilić sobie trochę mózgownicę, poprzypominać znane osoby, firmy - dlaczego by taka dyskusja nie miała mieć sensu. 
Aczkolwiek teraz, to już rzeczywiście temat zdaje się wyczerpywać - no chyba, ze zechcesz jeszcze jakimś newsem mnie oświecić:)
23 października 2013 23:50 / 4 osobom podoba się ten post
Wichurra: zaraz sie dowiesz, ze to wszystko nie tak, ze my umiemy, tylko .... sto tysiecy roznych wyimaginowanych przyczyn sie na to sklada. Albo haselko: "dobre, bo polskie" - jedna, wielka, nacjonalistyczna bzdura, nie majaca nic wspolnego z patriotyzmem.
23 października 2013 23:52 / 2 osobom podoba się ten post
Chodzi o to,ze Niemcy sami wiedza,ze sa naj...Po co jeszcze im w tym kibicowac.
23 października 2013 23:53
wiewiorka

Chodzi o to,ze Niemcy sami wiedza,ze sa naj...Po co jeszcze im w tym kibicowac.

Czy widzisz tutaj jakiegoś Niemca?
23 października 2013 23:54 / 2 osobom podoba się ten post
wiewiorka

Chodzi o to,ze Niemcy sami wiedza,ze sa naj...Po co jeszcze im w tym kibicowac.

Nie o kibicowanie chodzi, tylko o nie zaprzeczanie faktom, a one sa jednoznaczne.
24 października 2013 00:14 / 8 osobom podoba się ten post
Ekhm....Niemcy są bardzo pracowici.Znani są na CAŁY ŚWIAT szczególnie przez jednego Pana.I to nie jest powód do dumy.Bo w tym temacie byli "bardzo pracowici"parę milionów niewinnych ludzi zgineło z tego powodu. Uważam,że teraz wszystko się pozmieniało.Nawet słynny niemiecki VW jest produkowany w CZ w kooperacji ze Skodą.Siemens jest sławy,bo przejął obsługę miejskiej sygnalizacji. Tak, musiałby się mocno wysilać, aby utrzymać się na rynku.Nic nie jest czarne i białe.Ja nie odbieram Niemcą pracowitości, ale ich nie gloryfikuje. A szczególnie mi jest trudno, gdyż mam na nieszczęście u siebie w tv TVP Historia.To w jaki sposób piszesz wichurra o dobrach wojennych nie jest do końca prawdą.To był bardzo skomplikowany proces,a wielu najbogatszych wyjechało z Europy, mimo to póżniej przez siatkę powiązań rozwijali biznes w DE.W zachodnią Europę po wojnie kasę pompowało też USA.Niesprawiedliwie też odbierasz polakom osiągnięcia.Musisz być młodziutą osobą, bo uciekło Ci sporo rzeczy zza żelaznej kurtyny.To temat rzeka.A jest wielu Polaków znanych na świecie.I nie tylko Chopin.Jest Polański,Szymborska,Papież,Wałęsa Brzeziński ( doradca prezydenta w USA) Miłosz, Kapuściński i Gombrowicz.Jest Penderecki, Preisner, Komeda,Dudziak.Są to naprawdę znane nazwiska na całym świecie, choć my sami jako naród lubimy tym co się wybijają umiejszyć zasługi.My jesteśmy wciąż niewolnikami starego myślenia,że wszystko to co z zagranicy jest lepsze.A ja tu mieszkam i żadnych fajerwerków nie widzę.Kosmetyki te same, nawet nasza Ziaja jest sprzedawana w tutejszych sklepach i ma branie.Jedzenie chemiczne.O polskiej kiełbasie czy chlebie mogą sobie pomarzyć.Trudno się jednak wybić ze schematu, szczególnie gdy w dzieciństwie paczka z zachodu była świętem.A teraz nie ma zachodu jest UE i wszędzie w sklepach jest to samo.Mam takiego samego lidla w domu jak tutaj pod bokiem.A ze sprzędu AGD polecam Ci Amice.Jest naprawdę dobra i stale się rozwija jeśli chodzi o najnowocześniejsze technologie.Bo pranie...jest jednym z mojego zakresu obowiązków ;-)
I zupełnie nie wiem...skoro są tacy wspaniali to dlaczego inne kraje za nimi nie przepadają? Turysta niemiecki?? o tak, kasa mile widziana, ale nic poza tym.
24 października 2013 00:15
wichurra

Obrażacie mnie przypisując mi germanizację. 
Patriotyzm to nie jest fanatyczne zaślepienie.
Mam zaprzeczać oczywistym faktom?
 
Nie wydaje mi się, żebym tutaj cokolwiek o średniowieczu napisała - o co Ci z nim chodzi? Nie analizujemy tutaj, kto miał największe wpływy poczynając od śreniowiecza, tylko porównujemy dorobek dwóch narodów w dziedzinie kultury, nauki i biznesu. 
 
Co mają rozbiory do tego?

Francja zawsze była kolebką mody, od wielu wieków, kogo było stać na dalekie morskie wyprawy zza ocean? a rozbiory? Poczytaj historię Niemiec, czasy kiedy Niemcy nie były jednym państwem, od kiedy są i dlaczego wspomniałam o rozbiorach. 
 
Reasumując, żeby się nie rozdrabniać, a ja przynajmniej tego uczyłam się w liceum, a więc o dorobku literackim przede wszystkim Angli, Francji, trochę Niemiec. A dlaczego? Bo pierwsze 2 państwa zawsze były znaczące gospodarczo w Europie, później dołaczzyły do nich Niemcy. To był też trzon UE, to tylko na marginesie. A co za tym idzie od wieków miały pieniądze na rozwój.  Miały wpływ na inne państwa i obojętnie jakby to nazwać, nadawały trend, zmienialy dzieje. 
 
Zawsze, obojętnie jaka to dziedzina trzeba mieć na to kasę. Dlatego wspomniałam o historii. O tradycjach..........
 
Mało jest historii o biedakach, którzy z niczego czegoś się dorobili. No dziś można wygrać w totka, jak się ma szczęście.
 
Kto najwięcej się bogaci? Ten, który już i tak ma dużo. Kto ma pieniądze na badania, na rozwój, na zatrudnienie odpowiednich ludzi.To jest dorobek biznesu. I oczywiście odpowiednie znajomości i koligacje,
Byłam w maju w Luwrze........pięknie, ale żeby dorobić się takiej kultury, trzeba też było mieć sporo kasy. Mnie poraził blask złota na bramie wejściowej do Wersalu. Wiesz co pomyślałam? Że teraz przynajmniej rozumiem dlaczego tylu arystokratów straciło życie na gilotynie.
 
Tu opiekun de ma racje, w dziedzinie literatuy współczesnej mamy parę sławnych  nazwisk.
 
Faktem oczywistym, że kilka krajów w Europie zawsze miało wpływ na każdą dziedzinę życia i były to od wieków kraje najbogatsze.
Więc miały od zawsze kase, żeby się więcej rozwijać.............
I myślę, że pod tym względem rację mi przyznasz.
24 października 2013 00:21 / 1 osobie podoba się ten post
natka....ale do Luwru to Francuzi nakradli z całego świata
24 października 2013 00:22 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

Ekhm....Niemcy są bardzo pracowici.Znani są na CAŁY ŚWIAT szczególnie przez jednego Pana.I to nie jest powód do dumy.Bo w tym temacie byli "bardzo pracowici"parę milionów niewinnych ludzi zgineło z tego powodu. Uważam,że teraz wszystko się pozmieniało.Nawet słynny niemiecki VW jest produkowany w CZ w kooperacji ze Skodą.Siemens jest sławy,bo przejął obsługę miejskiej sygnalizacji. Tak, musiałby się mocno wysilać, aby utrzymać się na rynku.Nic nie jest czarne i białe.Ja nie odbieram Niemcą pracowitości, ale ich nie gloryfikuje. A szczególnie mi jest trudno, gdyż mam na nieszczęście u siebie w tv TVP Historia.To w jaki sposób piszesz wichurra o dobrach wojennych nie jest do końca prawdą.To był bardzo skomplikowany proces,a wielu najbogatszych wyjechało z Europy, mimo to póżniej przez siatkę powiązań rozwijali biznes w DE.W zachodnią Europę po wojnie kasę pompowało też USA.Niesprawiedliwie też odbierasz polakom osiągnięcia.Musisz być młodziutą osobą, bo uciekło Ci sporo rzeczy zza żelaznej kurtyny.To temat rzeka.A jest wielu Polaków znanych na świecie.I nie tylko Chopin.Jest Polański,Szymborska,Papież,Wałęsa Brzeziński ( doradca prezydenta w USA) Miłosz, Kapuściński i Gombrowicz.Jest Penderecki, Preisner, Komeda,Dudziak.Są to naprawdę znane nazwiska na całym świecie, choć my sami jako naród lubimy tym co się wybijają umiejszyć zasługi.My jesteśmy wciąż niewolnikami starego myślenia,że wszystko to co z zagranicy jest lepsze.A ja tu mieszkam i żadnych fajerwerków nie widzę.Kosmetyki te same, nawet nasza Ziaja jest sprzedawana w tutejszych sklepach i ma branie.Jedzenie chemiczne.O polskiej kiełbasie czy chlebie mogą sobie pomarzyć.Trudno się jednak wybić ze schematu, szczególnie gdy w dzieciństwie paczka z zachodu była świętem.A teraz nie ma zachodu jest UE i wszędzie w sklepach jest to samo.Mam takiego samego lidla w domu jak tutaj pod bokiem.A ze sprzędu AGD polecam Ci Amice.Jest naprawdę dobra i stale się rozwija jeśli chodzi o najnowocześniejsze technologie.Bo pranie...jest jednym z mojego zakresu obowiązków ;-)
I zupełnie nie wiem...skoro są tacy wspaniali to dlaczego inne kraje za nimi nie przepadają? Turysta niemiecki?? o tak, kasa mile widziana, ale nic poza tym.

Pani Polento(?) ja tez bardzo lubie TVPHistoria, ma pani calkowita racje w swoim poscie. :) A co do pracowitosci to nadal podtrzymuje swoje zdanie ich rece sa pracowite gdy nie naleza do nich. Pracowity jest Polak siedzac w pracy niekiedy 16h( z pampersem na tylku za przeproszeniem) Niemiec minute przed 8h wychodzi z pracy. Siedze w tej pracy tak jak kazda z Was bo ''niemiecka pracowitosc Niemcom nie pozwala na taka prace''( w cudzyslowie nie bez potrzeby)
24 października 2013 00:23 / 2 osobom podoba się ten post
Niemcy też przez całą wojnę..........