Homofobia

01 listopada 2013 20:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

No dobrze, ale u noworodków to wydawało mi się zbyt wcześnie. Nie da się u tak małych dzieci hormonami "podleczyc" ?? Nie zastanawiałam się nigdy nad tym tematem. Moja znajoma ma córkę, która czuła sie chłopakiem. Bardzo cierpiała z tego powodu. Przeszła cały cykl zmieniający płeć. Myślałam, że tego typu problemy wychodza później, nie u niemowląt !! - już !!

Nie no - chodzi chyba o to, że dzieci rodzą się z narządami płciowymi i kobiety i mężczyzny. 
 
 
No tak - odnosiłam się do wypowiedzi, które na bieżąco czytałam, a nie widziałam, że dalej została sprawa już wyjaśniona. 
01 listopada 2013 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
Ale ja już wiem więcej dzięki Tinie ;-))) Szybko i sprawnie mnie oświeciła ;-)))
01 listopada 2013 20:54
barbarella

Przez 23 lata pracy (położna) widzialam jednego obojnaka i na prawde nie można bylo okeślić płci noworodka. Płec określono w klinice po wielu badaniach i okazało się ,że to chłopiec. Niestety dziecko musiało przejść kilka operacji, ale teraz jest normalnym 8 letnim chłopcem.

Barbarella... Czy ten chłopiec czuje się chłopcem ?)))))))
01 listopada 2013 21:02 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Ale jak dziecko źle zoperują, to tak samo ma problemy przez całe życie. 

I tak źle i tak niedobrze.Załóżmy ,ze rodzice obojniaka zdecyduja  sie na wczesna operacje i "zrobią" z niego chłopca a w póxniejszym etapie rozwoju okaże sie ,że przeważaja u dziecka jednak cechy zeńskie....Moim zdaniem powinno sie  raczej dązyc do tego,zeby można było na podstawie badań,testów genetycznych, antropologicznych,chromosomalnych z duzym procentem prawdopodobieństwa stwierdzić przewage płci i dopiero wtedy podejmowac decyzje o operacji,jak najwczesniej bo przecież trzeba to dziecko wychować albo jako chlopca albo jako dziewczynke jak najmniej boleśnie kalecząc mu psychikę .Ciężki temat-i dopóki osobiscie nie dotyka można sobie dyskutowac do woli.
 
 
01 listopada 2013 21:02
nowadanuta

Barbarella... Czy ten chłopiec czuje się chłopcem ?)))))))

No wiesz, wygląda jak chłpiec, widzę jak gania za piłką , blisko mnie mieszka. Sama jestem ciekawa, ale nie mam odwagi rozmawiać o tym z jego matką. Często gdzieś się mijamy na ulicy, Ona zawsze mówi mi dzień dobry, znamy się właśnie od tego porodu, ale nie rozmawiałam z nią o tym. Tak na oko dziecko wydaje się normalne.
01 listopada 2013 21:04
Czy tak do końca wiemy na pewno czym jest homofobia?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia
01 listopada 2013 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

I tak źle i tak niedobrze.Załóżmy ,ze rodzice obojniaka zdecyduja  sie na wczesna operacje i "zrobią" z niego chłopca a w póxniejszym etapie rozwoju okaże sie ,że przeważaja u dziecka jednak cechy zeńskie....Moim zdaniem powinno sie  raczej dązyc do tego,zeby można było na podstawie badań,testów genetycznych, antropologicznych,chromosomalnych z duzym procentem prawdopodobieństwa stwierdzić przewage płci i dopiero wtedy podejmowac decyzje o operacji,jak najwczesniej bo przecież trzeba to dziecko wychować albo jako chlopca albo jako dziewczynke jak najmniej boleśnie kalecząc mu psychikę .Ciężki temat-i dopóki osobiscie nie dotyka można sobie dyskutowac do woli.
 
 

No i właśnie według takich wytycznych taką operację się przeprowadza.A jeśliby już doszło wprowadzenia tej trzeciej płci,to faktycznie ,pozostawiając pózniej wybór płci rodzicom,mogłoby być róznie,bo nie wiadomo czym oni by się kierowali,i czy w ogóle istniały by warunki do przeprowadzenia operacji uzyskującą taką płeć,jaką by sobie zyczyli,i czy odwlekając operację nie zrobiłoby się jeszcze większej krzywdy temu dzieciakowi,którego ten problem dotyczy.
01 listopada 2013 21:12 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Czy tak do końca wiemy na pewno czym jest homofobia?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia

He,he Kasia,chyba nie wiemy;-)
01 listopada 2013 21:13 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Czy tak do końca wiemy na pewno czym jest homofobia?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia

Dopiero teraz przeczytałam ten artykuł co Sowa zapodała no i tytuł watku wydaje mi się nietrafiony?
01 listopada 2013 21:17
barbarella

No wiesz, wygląda jak chłpiec, widzę jak gania za piłką , blisko mnie mieszka. Sama jestem ciekawa, ale nie mam odwagi rozmawiać o tym z jego matką. Często gdzieś się mijamy na ulicy, Ona zawsze mówi mi dzień dobry, znamy się właśnie od tego porodu, ale nie rozmawiałam z nią o tym. Tak na oko dziecko wydaje się normalne.

Nie wiesz czy był poddawany leczeniu hormonalnemu..???))))
01 listopada 2013 21:20 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

He,he Kasia,chyba nie wiemy;-)

Otóż to! I w tym kontekscie to co napisała Barbarella - "na oko wydaje sie normalny" to jest właśnie homofobia ,choć ona tak o tym na pewno nie pomyslała....
01 listopada 2013 21:25
Kiedyś oglądałam program w którym naukowcy udowadniali, że swiadomość płci to tylko wychowanie...Ze wystarczy wychowywać kogoś jak dziewczynkę, ubierać jak dziewczynkę, dawać zabawki jak dla dziewczynki i zrobi się z tego dziewczynka... Program był wstrząsający.. To było wiele lat temu, a do dziś go pamiętam... Teraz chyba nie ma takich, którzy chcieliby udowadniać taką tezę, ale zakusy naukowców i ich eksperymentowanie na żywym i czującym organizmie budzi wiele wątpliwości...))))
01 listopada 2013 21:32 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Otóż to! I w tym kontekscie to co napisała Barbarella - "na oko wydaje sie normalny" to jest właśnie homofobia ,choć ona tak o tym na pewno nie pomyslała....

Na oko to znaczy chodzi mi o wygląd zewnętrzny. Jakos nie interesuję się życiem innych ludzi, bo swoich problemów mam dość i jakoś nikogo nie pytałam o to dziecko, podobno jakieś leczenie hormonalne było. Ja tylko pamiętam krzyk rozpaczy tej kobiety na sali porodowej, po tym jak o wszystkim lekarz jej powiedział. Ja też urodziłam chore dziecko i nikomu tego nie życzę.
 
Takiemu dziecku robi się podstawowe badania, np USG jamy brzusznej, jak ma jajniki, albo jądra (też mogą być w jamie brzusznej) to nie ma sprawy. Gorzej gdy ma to i to i  jeszcze w szczątkowej postaci. To są bardzo skomplikowane sprawy.
01 listopada 2013 21:37 / 1 osobie podoba się ten post
Barbarella -toż nie obrażaj sie zaraz !!!Przeczytaj to co napisałam jeszcze raz.Nie miałam zamiaru obrażac Ciebie -raczej chodziło mi o to ,ze do końca nie zdajemy sobie sprawe czym jest homofobia.
01 listopada 2013 21:39
Ciała sie nie oszuka... czyli gdy rodzi się dziewczynka, a czuje się chłopcem leczenie powinno polegać na leczeniu dziewczynki z chłopca a nigdy odwrotnie...!!!!))))