Czy niemiecki po kursie dla opiekunek mi wystarczy?

06 listopada 2013 09:56
witam serdecznie drogie forumowiczki. jestem pelna obaw, bo podjelam decyzje o wyjezdzie i choc zrobilam kurs jezykowy to pojawiaja sie obawy czy to napewno wystarczy. pracowalam kiedys we wloszech nieznajac wloskiego prawie wcale i bylo ok ale teraz nie wiem czemu, jak juz liznelam troche niemieckiego to zaczynam sie stresowac. mam jechac do pani, ktora jest na chodzie i calkiem sprawna tylko trzeba pomoc przy kapieli, wchodzenie i wychodzenie do brodzika itp pomoc w domu i wozic autem, bo sama juz nie moze. poradzcie jak pokonac ta treme :) slucham troche niemieckiej telewizji ale wiem ze potrzeba czasu zeby sie poczuc pewnie...
06 listopada 2013 10:36 / 3 osobom podoba się ten post
Ucz się każdego dnia. Sam pobyt w Niemczech też nie wystarczy. No i jedź! Wiele z nas marny miała niemiecki, jak jechała pierwszy raz, ale jaka motywacja do nauki! Powodzenia, będzie dobrze, tylko nie opuszczaj forum - to podstawa.
06 listopada 2013 10:46
katarzynka

witam serdecznie drogie forumowiczki. jestem pelna obaw, bo podjelam decyzje o wyjezdzie i choc zrobilam kurs jezykowy to pojawiaja sie obawy czy to napewno wystarczy. pracowalam kiedys we wloszech nieznajac wloskiego prawie wcale i bylo ok ale teraz nie wiem czemu, jak juz liznelam troche niemieckiego to zaczynam sie stresowac. mam jechac do pani, ktora jest na chodzie i calkiem sprawna tylko trzeba pomoc przy kapieli, wchodzenie i wychodzenie do brodzika itp pomoc w domu i wozic autem, bo sama juz nie moze. poradzcie jak pokonac ta treme :) slucham troche niemieckiej telewizji ale wiem ze potrzeba czasu zeby sie poczuc pewnie...

Z językiem różnie bywa ,nie wiadomo gdzie trafisz ,praktycznie każdy region ma inny niemiecki -taki z kursu to hoch deutch ,czyli książkowy .Ja już pracowłam na północy ,w Hessji i teraz na poludniu i tu najciężej jest mi rozumieć niemiecki ,gdyż na ogól ludzie tu posługują się szwabską gwarą ,która jest niewyrazista.Jestem tu 7 miesiąc i częściej się domyślam o co chodzi niż rozumiem .Ale pragnę Cię pocieszyć ---napewno dasz radę ,bo móc to chcieć -powodzenia:)
06 listopada 2013 10:49
katarzynka

witam serdecznie drogie forumowiczki. jestem pelna obaw, bo podjelam decyzje o wyjezdzie i choc zrobilam kurs jezykowy to pojawiaja sie obawy czy to napewno wystarczy. pracowalam kiedys we wloszech nieznajac wloskiego prawie wcale i bylo ok ale teraz nie wiem czemu, jak juz liznelam troche niemieckiego to zaczynam sie stresowac. mam jechac do pani, ktora jest na chodzie i calkiem sprawna tylko trzeba pomoc przy kapieli, wchodzenie i wychodzenie do brodzika itp pomoc w domu i wozic autem, bo sama juz nie moze. poradzcie jak pokonac ta treme :) slucham troche niemieckiej telewizji ale wiem ze potrzeba czasu zeby sie poczuc pewnie...

dasz rade, trzymam kciuki i pewnie nie tylko ja, mam ogromny sentyment do imienia Katarzyna, tak na imie ma moja corka, a mowie do niej Katarzynka wlasnie
06 listopada 2013 11:37
Dzieki dziewczyny za odpowiedz! I za mile slowa wsparcia. Boje sie wlasnie dialektow bo slyszalam ze niektore trudno zrozumiec. Moja pani mieszka pod Bremen. Ucze sie kazdego dnia i powtarzam tez material z kursu no i ogladam niemieckie programy. ale nigdy wczesniej w DE nie bylam, a wiecie jak na poczatku...
06 listopada 2013 11:39 / 1 osobie podoba się ten post
ANULA62

dasz rade, trzymam kciuki i pewnie nie tylko ja, mam ogromny sentyment do imienia Katarzyna, tak na imie ma moja corka, a mowie do niej Katarzynka wlasnie

no widzisz Anula a moja corka ma na imie Hanna ale dla wielu osob jest Anna wlasnie :)
06 listopada 2013 11:42
katarzynka

Dzieki dziewczyny za odpowiedz! I za mile slowa wsparcia. Boje sie wlasnie dialektow bo slyszalam ze niektore trudno zrozumiec. Moja pani mieszka pod Bremen. Ucze sie kazdego dnia i powtarzam tez material z kursu no i ogladam niemieckie programy. ale nigdy wczesniej w DE nie bylam, a wiecie jak na poczatku...

Dasz radę i z dialektami.W zasadzie to każdy trudno na początku zrozumieć,ale brzmią tak komicznie,że łatwo w ucho wpadają.
06 listopada 2013 11:43
katarzynka

no widzisz Anula a moja corka ma na imie Hanna ale dla wielu osob jest Anna wlasnie :)

ale fajnie, tym bardziej bede Ci kibicowac, glowa do gory i do przodu, no i badz na forum, tutaj jest mase fajnych ludzi
06 listopada 2013 11:47
ANULA62

ale fajnie, tym bardziej bede Ci kibicowac, glowa do gory i do przodu, no i badz na forum, tutaj jest mase fajnych ludzi

i uzupelnij profil, chyba, ze chcesz byc anonimowa........, a chcialam edytowac
06 listopada 2013 11:48
Mam nadzieje, ze bede jezdzic dlugo do tej samej pani zeby sie osluchac i nie zmieniac zbyt szybko regionu :) A na forum na pewno zostane, nawet nie wiedzialam, ze nas az tyle.... :)
06 listopada 2013 17:13
uszy do góry,ja jadąc pierwszy raz nie znałam języka niemieckiego.Mój niemiecki nie jest rewelacyjny,ale jakoś się dogaduję w domu i w sklepie,więc Ty Katarzynko będąc po kursie na pewno dasz sobie radę trzymam kciuki powodzenia
07 grudnia 2013 15:23 / 1 osobie podoba się ten post
Witam opiekunki....ostatnio byłam tu w marcu ,tak byłam załamana brakiem pracy,ze nawet tu nie wchodziłam,wziełam się za siebie,uczyłam sie sama j.niemieckiego w domu,złożyłam papiery w kilku agencjach, w niektórych mam wystarczający niemiecki a w niektórych nie,ale czekam cierpliwie na odpowiednią ofertę,chce wyjechać jeszcze przed świętami moze sie uda.............głowy do góry pozdrawiam
07 grudnia 2013 15:36
anna233

Witam opiekunki....ostatnio byłam tu w marcu ,tak byłam załamana brakiem pracy,ze nawet tu nie wchodziłam,wziełam się za siebie,uczyłam sie sama j.niemieckiego w domu,złożyłam papiery w kilku agencjach, w niektórych mam wystarczający niemiecki a w niektórych nie,ale czekam cierpliwie na odpowiednią ofertę,chce wyjechać jeszcze przed świętami moze sie uda.............głowy do góry pozdrawiam

Teraz przed swietami nie powinnaś zbyt długo czekać na oferty. Teraz właśnie osoby ze słabą znajimością języka mają największą szansę na wyjazd. A jak raz sie zaczepisz wtedy juz nie bedzie problemu z wyjazdami.
Życzę powodzenia i wspaniałej steli.
07 grudnia 2013 15:52 / 7 osobom podoba się ten post
wisienka

Teraz przed swietami nie powinnaś zbyt długo czekać na oferty. Teraz właśnie osoby ze słabą znajimością języka mają największą szansę na wyjazd. A jak raz sie zaczepisz wtedy juz nie bedzie problemu z wyjazdami.
Życzę powodzenia i wspaniałej steli.

Maly zarcik:)
 
Dla wszystkich tych,co maja slabo opanowany jezyk niemiecki,zapraszam na Topik pt."List gonczy".
Na 100% osoby te uwierza w siebie i nie bedzie dla Nich stresem ,slaba znajomosc jezyka:)
 
Prosze bez obrazy:)To tylko taki zart:)
 
Podpisuje sie pod Twoim postem:)
07 grudnia 2013 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
anna233

Witam opiekunki....ostatnio byłam tu w marcu ,tak byłam załamana brakiem pracy,ze nawet tu nie wchodziłam,wziełam się za siebie,uczyłam sie sama j.niemieckiego w domu,złożyłam papiery w kilku agencjach, w niektórych mam wystarczający niemiecki a w niektórych nie,ale czekam cierpliwie na odpowiednią ofertę,chce wyjechać jeszcze przed świętami moze sie uda.............głowy do góry pozdrawiam

Temat wraca na forum czesto i wcale sie nie dziwie.Moze to ci pomoze :
http://youtu.be/myHYbLiaxQI
Poza tym tak jak pisza kolezanki Świeta to braki opiekunow i latwiej o prace.Poza tym dam Ci jeszcze jedna rade.Wiecej pewnosci i wiary w siebie.Przy rozmowach z firmami pokazuj swoje dobre strony : doswiadczenie,umiejetnosc tego czy tamtego.Nie daj sie zagadac i zbyc.Powodzenia i mam nadzieje ze bedziesz pisac o swoich postepach na forum.Tu tez zawsze chetnie ktos udzieli rady.Są tu "stare wyjadaczki" (zaraz mi sie dostanie za stare ha ha) byly na roznych zleceniach i spotkaly sie z roznymi przypadkami.