Czy niemiecki po kursie dla opiekunek mi wystarczy?

07 grudnia 2013 17:08 / 1 osobie podoba się ten post
hogata76

Kochana ja tylko kapturki,tym bardziej ,ze ja hutowe ilosci tych kapturkow mam wydziergac:D:D:D:D:D:D

To bierzemy sie do roboty , bo nam kochany Orimek marznie....
27 grudnia 2013 23:34 / 2 osobom podoba się ten post
dziewczyny nie ma sie czego bac! Najwięcej zależy od tego do kogo traficie. Ja jestem tu 3 miesiąc i coś mi się rozjaśnia jeśli chodzi o język więcej rozumiem gorzej z mową, kiedy moja Babcia do mnie mówi słucham ja uszami, ustami i całą soba i często gó....rozumoiem więc usiłuje się domyslić i wtedy mam tylko w uzyciu "ja" lub "nicht" przewaznie trafiam. Myśle ze pół roku to optimum na niezłe rozumienie reszta powoli w swoim czasie. Żaden kurs nie zapewni wam komfortu swobodnego porozumiewania się jeśli wcześniej nie miałyście styczności z żywym językiem, trzeba konsekwentnie "kuć" tu już na miejscu w wolnym czasie /tylko komu się chce
28 grudnia 2013 20:06
To jest dopiero "stara wyjadaczka"
Zastanawiam się, do kogo podobna
28 grudnia 2013 21:38
Ich decke Sie mit der Wolldecke zu.

Kto mi pomoże i przetłumaczy to zdanie.

W tłumaczeniu z translatora wychodzi - I można zajadać się dywan. Hi, hi
28 grudnia 2013 21:40 / 1 osobie podoba się ten post
anmar

Ich decke Sie mit der Wolldecke zu.

Kto mi pomoże i przetłumaczy to zdanie.

W tłumaczeniu z translatora wychodzi - I można zajadać się dywan. Hi, hi

Przykryję Pana/ Panią tym wełnianym kocem
28 grudnia 2013 21:42
Serdeczzne dzięki.
 
Zakuwam i z zakuwania nici. Stary łeb, tępy łeb!!!
28 grudnia 2013 21:54
anmar

Serdeczzne dzięki.
 
Zakuwam i z zakuwania nici. Stary łeb, tępy łeb!!!

Dasz radę! W każdym wieku można się czegoś nauczyć. Google tłumacz nie zawsze dobrze tłumaczy bo tam są zdania wyrwane z kontekstu. Lepiej sprawdzać w słowniku. 
28 grudnia 2013 21:56
Korzystam z criba, ale też do bani. W tej chwili nie mam dostępu do słownika.   A do depresji jeden krok!!! Jeden jedyny i nic więcej
28 grudnia 2013 22:01
anmar

Korzystam z criba, ale też do bani. W tej chwili nie mam dostępu do słownika.   A do depresji jeden krok!!! Jeden jedyny i nic więcej

Anmar jutro są Twoje urodziny i bądż pewna,że jako jedna z pierwszysch złożę Ci życzenia. Będę Ci życzyć wytrwałości w nauce niemieckiego.
Też uczyła się od postaw,wkuwałam,wkuwałam po kilka godzin dziennie,a rano już niczego nie pamietałam he,he
Nie wolno się zniechęcać,powtarzaj do porzygania. Powinnaś też duzo słuchać,to bardzo pomaga w nauce.
28 grudnia 2013 22:02
anmar

Korzystam z criba, ale też do bani. W tej chwili nie mam dostępu do słownika.   A do depresji jeden krok!!! Jeden jedyny i nic więcej

Wiesz, z internetowych słowników dobry jest też ten:
http://depl.pl/
 
28 grudnia 2013 22:03
anmar

Korzystam z criba, ale też do bani. W tej chwili nie mam dostępu do słownika.   A do depresji jeden krok!!! Jeden jedyny i nic więcej

To pisz jak coś nie wiesz chętnie pomogę i nie załamuj się! Jak masz doła to pisz coś będziemy razem radzić! Początki są zawsze trudne. Ja jak pierwszy raz przyjechałam do DE to tylko umiałam się przedstawić, powiedzieć dzień dobry i do widzenia. 
28 grudnia 2013 22:07
Kurcze, przedstawić się i powiedzieć o sobie potrafię. Znam sporo słówek ale ze skleceniem zdania już mam problem. Nazwy chorób raczej znam bo to w większości pochodne łaciny. Że też nie szukają opiekunki ze znajomością łaciny.

Teraz siedzę nad zwrotami niezbędnymi w opiece i to mnie dobija.
28 grudnia 2013 22:08
hagia

Wiesz, z internetowych słowników dobry jest też ten:
http://depl.pl/
 

Dzięki, będę korzystała
28 grudnia 2013 22:11
ivanilia40

Anmar jutro są Twoje urodziny i bądż pewna,że jako jedna z pierwszysch złożę Ci życzenia. Będę Ci życzyć wytrwałości w nauce niemieckiego.
Też uczyła się od postaw,wkuwałam,wkuwałam po kilka godzin dziennie,a rano już niczego nie pamietałam he,he
Nie wolno się zniechęcać,powtarzaj do porzygania. Powinnaś też duzo słuchać,to bardzo pomaga w nauce.

Takie urodziny, hi hi - to ponoć pierwsza brama do piekła!!!
28 grudnia 2013 22:13
anmar

Takie urodziny, hi hi - to ponoć pierwsza brama do piekła!!!

No coś Ty,teraz dopiero zaczniesz żyć! Wyjedziesz do Niemiec,poznasz nowych ludzi,nowe miejsca,zobaczysz jaka będziesz zadowlona,szczególnie jak wplynie na konto Twoja pierwsza wypłata.:)