Czy niemiecki po kursie dla opiekunek mi wystarczy?

07 kwietnia 2014 19:09 / 1 osobie podoba się ten post
Nigdy nie zapomne swojej pierwszej steli w DE.Kiedys dobrze mowilam po niemiecku ale zostal skutecznie wyparty przez angielski.W grudniu zjechalam do domu po wielu latach gadania tylko po angielsku i w styczniu pojechalam do DE.:))))Cos tam sobie wczesniej przypomnialam ale nawyk jeszcze jak nie po polsku to po angielsku zostal.W koncu dziadek stanal na wysokosci zadania i on sobie przypominak jak to w strefie amerykanskiej po wojnie uczyl sie angielskiego i zaczal sobie teraz przypominac. To trzeba bylo slyszec. MIx totalny...oboje na zmiane jedno slowo po niemiecku nastepne po angielsku...:))))))))))))Zabawe mialam swietna.U lekarza w sprawach dziadka stanelam na srodku i pytam glosno....przepraszam kto mowi po angielsku i czekalam kto lapke podniesie.
07 kwietnia 2014 19:16
Maura

Nigdy nie zapomne swojej pierwszej steli w DE.Kiedys dobrze mowilam po niemiecku ale zostal skutecznie wyparty przez angielski.W grudniu zjechalam do domu po wielu latach gadania tylko po angielsku i w styczniu pojechalam do DE.:))))Cos tam sobie wczesniej przypomnialam ale nawyk jeszcze jak nie po polsku to po angielsku zostal.W koncu dziadek stanal na wysokosci zadania i on sobie przypominak jak to w strefie amerykanskiej po wojnie uczyl sie angielskiego i zaczal sobie teraz przypominac. To trzeba bylo slyszec. MIx totalny...oboje na zmiane jedno slowo po niemiecku nastepne po angielsku...:))))))))))))Zabawe mialam swietna.U lekarza w sprawach dziadka stanelam na srodku i pytam glosno....przepraszam kto mowi po angielsku i czekalam kto lapke podniesie.

Dlaczego zrezygnowałaś z pracy w Anglii?Miałas dość, czy tez prywatne sprawy pokierowały Cie do kaju ziemniaczanej sałtki z octem?
07 kwietnia 2014 19:21
W Anglii mieszkalam tylko 2 lata a 8 w moim najukochanszym miejscu na swiecie Dublinie.Dosc nie miala i chetnie tam wracam z tesknota w sercu.Sprawy niestety prywatne.Pieniadze to nie wszystko niestety.Emigracja taka stala rwie zwiazki rodzinne i czesto czyni wiele szkod.Musialam naprawic te szkody.:)))Ale kiedys tam wroce.
07 kwietnia 2014 20:05
Maura

W Anglii mieszkalam tylko 2 lata a 8 w moim najukochanszym miejscu na swiecie Dublinie.Dosc nie miala i chetnie tam wracam z tesknota w sercu.Sprawy niestety prywatne.Pieniadze to nie wszystko niestety.Emigracja taka stala rwie zwiazki rodzinne i czesto czyni wiele szkod.Musialam naprawic te szkody.:)))Ale kiedys tam wroce.

Dzieki,że odpisałaś.No coż jest to bolączka wielu z nas.
07 kwietnia 2014 20:13 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Dzieki,że odpisałaś.No coż jest to bolączka wielu z nas.

Aha...i wiem ze czesto efekt naszych dzialan nieobecnosci widac dopiero po jakims czasie. Teraz wiem ze pieniadze to nie wszystko i ciesze sie ze w pore zauwazylam problem.
07 kwietnia 2014 20:15
Ps. Teraz mam duzo gorzej za duzo mniejsze pieniazki ale musi mi to wystarczyc
07 kwietnia 2014 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Ucz się każdego dnia. Sam pobyt w Niemczech też nie wystarczy. No i jedź! Wiele z nas marny miała niemiecki, jak jechała pierwszy raz, ale jaka motywacja do nauki! Powodzenia, będzie dobrze, tylko nie opuszczaj forum - to podstawa.

Benita - ściagnełam Twoj stary wpis. Ucz sie i pisz na forum.A czytanie zostaw jak bedziesz mial  po kilka dioptrii.Bedzisz miala czas. A tu Cie brakuje.
07 kwietnia 2014 20:32 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko, jam czytoholiczka i czytałam od zawsze i zawsze będę. Natomiast nie zawsze mam coś mądrego do powiedzenia - więc piany nie biję. Niezmiennie jednak cenię to forum.
09 maja 2017 17:39
Nie wiem nic o kursach dla opiekunek, pamiętam tyle co ze szkoły. Od kilku tygodni uczę się nowych słówek i przypominam sobie gramatykę. Odmiana czasowników w różnych czasach jest ciężka, wydrukowałam sobie ściągę.
09 maja 2017 18:45 / 3 osobom podoba się ten post
Pati2

Nie wiem nic o kursach dla opiekunek, pamiętam tyle co ze szkoły. Od kilku tygodni uczę się nowych słówek i przypominam sobie gramatykę. Odmiana czasowników w różnych czasach jest ciężka, wydrukowałam sobie ściągę.

Gramatykę sobie daruj na potem ,jak poznasz więcej słówek.Jak bedzie mówić niegramatycznie i rozumieć co do Ciebie mówią to będzie większa korzyśc na początek.Sam kurs na pewno nie wystarczy,najlepszy kurs to w tzw.praniu czyli na wyjeździe:)Ale nie zaszkodzi sie dowiedzieć o kursy organizowane w miejscu zamieszkania w PUP czy w gminie,urzedziemaista.Teraz można trafic na kursy organizowane przez organizacje pozarządowe za darmo albo za niewielką opłatę.Poszperajw  necie ,podzwoń ,a nuż coś trafisz.Poszperaj też na forum -jest sporo linków nt nauki języka.Oglądaj niemeicką TV jak masz mozliwość.I ucz się zdań ,nie pojedyńczych słówek,tych potrzebnych w opiece,w sklepie,u lekarza itp.Powodzenia:)
09 maja 2017 19:06 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Gramatykę sobie daruj na potem ,jak poznasz więcej słówek.Jak bedzie mówić niegramatycznie i rozumieć co do Ciebie mówią to będzie większa korzyśc na początek.Sam kurs na pewno nie wystarczy,najlepszy kurs to w tzw.praniu czyli na wyjeździe:)Ale nie zaszkodzi sie dowiedzieć o kursy organizowane w miejscu zamieszkania w PUP czy w gminie,urzedziemaista.Teraz można trafic na kursy organizowane przez organizacje pozarządowe za darmo albo za niewielką opłatę.Poszperajw  necie ,podzwoń ,a nuż coś trafisz.Poszperaj też na forum -jest sporo linków nt nauki języka.Oglądaj niemeicką TV jak masz mozliwość.I ucz się zdań ,nie pojedyńczych słówek,tych potrzebnych w opiece,w sklepie,u lekarza itp.Powodzenia:)

Również skorzystam z porady drogiej pani. Zapraszam do grona znajomych, całuję rączki.
09 maja 2017 19:43 / 6 osobom podoba się ten post
Rambo8

Również skorzystam z porady drogiej pani. Zapraszam do grona znajomych, całuję rączki.

Całuję rączki
Do nóżek
Padam
I do nauki
Pilnie
Zasiadam
Miast zbijać 
Bąki
Na pogaduszkach
Słownik niemiecki
Biorę 
Do łóżka
Parę wieczorów
Ze  dwa poranki
I tak zawołam
Do swej wybranki:):):)
Zu den Beinen falle ich
Küss die Hand





09 maja 2017 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Całuję rączki
Do nóżek
Padam
I do nauki
Pilnie
Zasiadam
Miast zbijać 
Bąki
Na pogaduszkach
Słownik niemiecki
Biorę 
Do łóżka
Parę wieczorów
Ze  dwa poranki
I tak zawołam
Do swej wybranki:):):)
Zu den Beinen falle ich
Küss die Hand





wirtualnie, szanowna koleżanka pozwoli. Dziękuję za całą pomoc, to forum odmienia się na lepsze w towarzystwie takich kobiet.
09 maja 2017 20:12 / 2 osobom podoba się ten post
Rambo8

:buziaki1: wirtualnie, szanowna koleżanka pozwoli. Dziękuję za całą pomoc, to forum odmienia się na lepsze w towarzystwie takich kobiet. :chaplin:

Padać do nóżek to jest tzw idiom i prawidłowo w języku niemieckim wyglada to tak-Ich stehe zu Diensten
Całuję rączki -Ich küsse die Hände. 
A jak się już tak rozpędziłeś z tym całowaniem to odmień sobie czasownik küssen
http://pl.bab.la/koniugacja/niemiecki/kuessen
Ucz się równolegle mówienia , czytania i pisania-owszem, na początku ucz się całych zwrotów , ale ta gramatyka i tak cię nie ominie, jeżeli chcesz mówić dobrze :)
09 maja 2017 20:25 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Padać do nóżek to jest tzw idiom i prawidłowo w języku niemieckim wyglada to tak-Ich stehe zu Diensten
Całuję rączki -Ich küsse die Hände. 
A jak się już tak rozpędziłeś z tym całowaniem to odmień sobie czasownik küssen
http://pl.bab.la/koniugacja/niemiecki/kuessen
Ucz się równolegle mówienia , czytania i pisania-owszem, na początku ucz się całych zwrotów , ale ta gramatyka i tak cię nie ominie, jeżeli chcesz mówić dobrze :)

Wielka pomoc dla mnie, dziękuję wirtualnie miłej koleżance.