Czy niemiecki po kursie dla opiekunek mi wystarczy?

09 maja 2017 20:32 / 4 osobom podoba się ten post
Rambo8

Wielka pomoc dla mnie, dziękuję wirtualnie :buziaki1: miłej koleżance.

Przeszukaj forum. Nasza forumowa germanistka Wichurra zamieszczała fajne ćwiczenia i testy.
09 maja 2017 21:57 / 1 osobie podoba się ten post
Tak. Na początek wystarczy.
09 maja 2017 23:29 / 2 osobom podoba się ten post
Rambo8

:buziaki1: wirtualnie, szanowna koleżanka pozwoli. Dziękuję za całą pomoc, to forum odmienia się na lepsze w towarzystwie takich kobiet. :chaplin:

Tys jest udany z tym calowaniem i zapraszaniem do znajomych  ale lepiej ciebia widziec w takich tematach gdzie sie uczysz, niz zebys ty sie mial wymadrzac.
10 maja 2017 15:07 / 6 osobom podoba się ten post
Auf jeden Fall Sandra :) Aber er alleine muss das wollen und machen-finde ich :)
Teraz już po ludzku napiszę, że dla poczatkującego jest ważna nauka od podstaw pod okiem kogoś fachowego, po to aby sobie np. nie przyswajał błednie sformułowanych zwrotów. Będzie miał wystarczający mętlik w głowie, dlatego popieram ten kurs od podstaw :)

W międzyczasie znalazłam przydatną stronę m.in. do nauki niemieckiej gramatyki. Objaśnienia są wyłacznie w języku niemieckim, więc jeżeli ktoś nie rozumie, to można sobie przetłumaczyć, a więc nauka 2 w 1 :)

https://deutsch.lingolia.com/de/grammatik/deklination
10 maja 2017 19:05 / 4 osobom podoba się ten post
Vielen dank fur ihre hilfe. Ich lerne deutsch.
10 maja 2017 20:18 / 3 osobom podoba się ten post
Rambo8

Vielen dank fur ihre hilfe. Ich lerne deutsch. :buziaki1:

Sehr gut :) Also- brauchst du nicht mehr jammern, nur handeln :)
10 maja 2017 20:20 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Sehr gut :) Also- brauchst du nicht mehr jammern, nur handeln :)

Rozumiem brauchen oraz sehr gut, dziękuję za wiarę we mnie.
10 maja 2017 20:22 / 1 osobie podoba się ten post
Rambo8

Rozumiem brauchen oraz sehr gut, dziękuję za wiarę we mnie. :chaplin:

Są słowniki on line :) Cieszy mnie to, że od początku uczysz się prawidłowo mówić i pisać :)
10 maja 2017 20:50 / 5 osobom podoba się ten post
Rambo8

Rozumiem brauchen oraz sehr gut, dziękuję za wiarę we mnie. :chaplin:

Ja uczyłam się sama a w szkole niemieckiego nie miałam. Zgłosiłam się do firmy. Niestety nie poszło mi dobrze. Rekruterka dała mi 2 tygodznie na nauczenie się podstawowych zwrotów na podstawowe pytania i pojechałam i dałam sobie rade. Do odważnych swiat należy 
10 maja 2017 20:52 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja uczyłam się sama a w szkole niemieckiego nie miałam. Zgłosiłam się do firmy. Niestety nie poszło mi dobrze. Rekruterka dała mi 2 tygodznie na nauczenie się podstawowych zwrotów na podstawowe pytania i pojechałam i dałam sobie rade. Do odważnych swiat należy :-)

Kobiety bardzo często są odważniejsze od mężczyzn, muszę przyznać.
10 maja 2017 23:02 / 2 osobom podoba się ten post
Rambo8

Vielen dank fur ihre hilfe. Ich lerne deutsch. :buziaki1:

Noooo pacz! wreszcie po pol roku chyba zes pierwsze zdanie po niemiecku napisal Ucz sie i na blogu se pisz cos sie nauczyl to bedziemy pomagac.
10 maja 2017 23:05 / 5 osobom podoba się ten post
Rambo8

Kobiety bardzo często są odważniejsze od mężczyzn, muszę przyznać.

Ano sa jak musza jak nie musza to i wola byscie wy byli odwazniejsi.. juz ty se nie idz tak na latwizne. Zes rozprawial o feministkach a tera piszesz o odwadze. Ty wszystko ma swoje powody! i wtedy nie trza na plec rozrozniac. Sa rozne sytuacje ale nie opisza bo bedzie nie w temacie.
11 maja 2017 19:15 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Ano sa jak musza jak nie musza to i wola byscie wy byli odwazniejsi.. juz ty se nie idz tak na latwizne. Zes rozprawial o feministkach a tera piszesz o odwadze. Ty wszystko ma swoje powody! i wtedy nie trza na plec rozrozniac. Sa rozne sytuacje ale nie opisza bo bedzie nie w temacie.

Nie wracam do tematu feminizmu, by nie wywołać niepotrzebnych wybuchów złości, tudzież zniesmaczenia.
13 maja 2017 20:31
Moim zdaniem sam kurs niemieckiego nie daje za dużo, niestety...język trzeba ćwiczyć non stop bo się zapomina..ciężko jest się ogólnie nauczyć języka komunikatywnie w tak krótkim czasie jak tego typu kursy. Ja polecam jakieś korepetycje indywidualne, ewentualnie prawdziwą, regularną szkołę językową.
14 maja 2017 01:35 / 4 osobom podoba się ten post
Tak, dobrze gadasz.  I już na portierni przebadamy, co potrafi.