Dlaczego ja, czyli gorzkie żale i nie tylko

01 grudnia 2013 10:53
Asik

Chyba ja tutaj nic nie napisze? DLACZEGO? Bo ja juz dawno przestałam sobie zadawać to pytanie :) I jest mi lżej :) Ale poczytac poczytam. Ciekawy temat :)

Chyba tez mozesz zadac sobie to pytanie dlaczego przestalam siebie pytac dlaczego ?
01 grudnia 2013 10:56
emilia

Masz racje !
Ode mnie tylko dopisek:
Gorzkie zale to ja wylewalam, jak w PL do garnka nie bylo co wlozyc i zadawalam sobie to pytanie "dlaczego?" Teraz juz nie, teraz pytam sie, gdzie nastepny wyjazd? Wrocic, czy jechac gdzie indziej?

wiec nie koniecznie gorzkie zale.Moze wiec dlaczego jest mi teraz lepiej chociaz daleko od domu i bliskich.Dlaczego zostawiamy bliskich dla kasy,bo do garnka nie bylo co wlozyc w Polsce.Czy tylko dlatego ? 
01 grudnia 2013 11:08 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

wiec nie koniecznie gorzkie zale.Moze wiec dlaczego jest mi teraz lepiej chociaz daleko od domu i bliskich.Dlaczego zostawiamy bliskich dla kasy,bo do garnka nie bylo co wlozyc w Polsce.Czy tylko dlatego ? 

Wybacz, juz bylo to dyskutowane, o ile pamietam, w temacie "Dlaczego jestem opiekunka".
Poczekaj, temat sam sie rozwinie, zobaczysz.
01 grudnia 2013 11:40
ORIM

Chyba tez mozesz zadac sobie to pytanie dlaczego przestalam siebie pytac dlaczego ?

Też przestałam się pytać"dlaczego",i faktycznie nie potrafię sprecyzować dlaczego?Może do wieczora co wymyślę,tylko czy będzie w temacie,to gwarancji nie dam;-)).
01 grudnia 2013 11:43 / 2 osobom podoba się ten post
Gorzkie żale? To chyba nie ten okres. 
Nie żałuje tego co zrobiłam, żałuję tego czego nie zrobiłam )
 
01 grudnia 2013 11:46 / 5 osobom podoba się ten post
ORIM

Zeby nie bylo ze nie mam takiego pytania sam do siebie to zaczne ten temat.Dlaczego ja myje pupy w Niemczech ? Przez przypadek i nie powiem aby bylo to dla mnie czyms ujmujacym mojemu "ja" Napewno nie dla kasy,bo w Polsce tez nie podejmowalem sie pracy jak nie widzialem conajmniej 2 z przodu przy wyplacie.Dlaczego jestem taki radosny ? Cale zycie bylem smiertelnie powazny jesli chodzi o prace dom,rodzine.Nie wszystko potoczylo sie tak jak bym chcial.Tego jednak sie nie cofnie wiec nie mam zamiaru sie tym teraz zadreczac.Dlaczego lubie sie bawic i smiac ? Bo juz mi nie wiele zostalo i tak lepiej,łatwiej i przyjemniej. Z mojego zycie tez pewnie powstal by scenariusz tego paranormalnego serialu w TV Polsat,ale jakos jeszcze nikt mi nie zaproponowal kasy za prawa do emisji.Dlaczego czasami nie rozumiem innych ? Chyba tak nie jest.Rozumiem lecz czasami nie warto tego okazywac i zaglebiac sie w czyjes problemy jesli nie mozna lub nie chce sie pomoc.Dlaczego pisze na forum ? Lubie Was i nie mam co robic.Jak wroce do domu to zamilkne bo nie bede mial czasu na pisanie.Potem znow zlecenie i steskniony za Waszymi wpisami znow zaczne pisac.

Dlaczego myjesz pupy? Bo muszą być czyste. Zanieczyszczone pupa i dłonie bywają przyczyną wielu groźnych chorób.
Pozdrawiam.
01 grudnia 2013 11:51 / 6 osobom podoba się ten post
amelka55

Gorzkie żale? To chyba nie ten okres. 
Nie żałuje tego co zrobiłam, żałuję tego czego nie zrobiłam :-))
 

O,to ,to!!!Jak czego załuje to tylko tego ,że tak późno wpadłam na pomysł "opiekunkowa":)Już dawno dom nad morzem bym miała:):)
A dlaczego - bo z chłopa większy w domu pożytek jak ze mnie - ja albo nie mam siły albo nie umiem wielu koniecznych rzeczy koło domu zrobic to raz , a dwa lepiej znam język.I prace mam lzejszą niz on by miał gdyby to on wyjechał do pracy za granicę.U nas decyzja byłą dobrze rozważona i przemyślana.Tak jest rozsądniej i pozyteczniej ,ja sie nie narobię a zarobię bdb:)On ma w PL prace spokojną ,nie męczącą i czas na wszystkie domowe sprawy które sa do zrobienia .Kredyt sie spłaca szybciej niz oczekiwalismy i o to chodzi:)
01 grudnia 2013 11:53 / 3 osobom podoba się ten post
amelka55

Dlaczego myjesz pupy? Bo muszą być czyste. Zanieczyszczone pupa i dłonie bywają przyczyną wielu groźnych chorób.
Pozdrawiam.

O O tak zgadzam się pupa ma być czysta
01 grudnia 2013 11:54 / 1 osobie podoba się ten post
Dlaczego zaczęłam wyjeżdżać do pracy w DE?
Bo musiałam uciec z domu, od ...prawie SS-manna. I wolałam towarzystwo demencyjnych, niemieckich staruszek niż byłego męża, z którym musiałam dzielić dach, kuchnię i jeszcze kilka pomieszczeń w domu. Bo nie chciałam być darmową sprzątaczką a nie umiałam żyć obok brudu, który mi fundował współmieszkaniec. Teraz mam inną sytuację, dom i współmieszkańca, ale dalej wyjeżdżam, bo... z czegoś trzeba wziąć na spełnianie marzeń? Z jednej pensji trudno wyżyć a pracy w PL dla mnie niestety zabrakło...
01 grudnia 2013 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Chyba tez mozesz zadac sobie to pytanie dlaczego przestalam siebie pytac dlaczego ?

Orim :) Po co? :))
01 grudnia 2013 13:17
Sówka

No więc Ja od rana byłam w nastroju zrobić się na "bóstwo", ogarnoąć mieszkanie na "tip - top" upiec ciasto, ewentualnie zrobić dobry obiad i zaprosić któregoś z dawno niewidzianych znajomych i co? Nikt nie ma dla mnie czasu tak jak ja często nie miałam będąc przelotem w Polsce. Kubeł zimnej wody na głowe. No trudno.

Własnie ja sie na tym samym łapie,że przyjeżdzam ,chciałabym nagadac sie /nawet na zapas/ i okazuje sie,ze coraz mniej tych osób do pogadania.Każdy żyje swoim zyciem .Czuje ,ze wypadam z obiegu.Zostaje na szczeście rodzina.
01 grudnia 2013 15:10
wiewiorka

Własnie ja sie na tym samym łapie,że przyjeżdzam ,chciałabym nagadac sie /nawet na zapas/ i okazuje sie,ze coraz mniej tych osób do pogadania.Każdy żyje swoim zyciem .Czuje ,ze wypadam z obiegu.Zostaje na szczeście rodzina.

Znaczy to, że nigdy tak naprawdę nie byłaś kimś ważnym dla tych osób, albo zbyt późno poinformowałaś, że zapraszasz. 
Zostaje na szczęście Rodzina )
01 grudnia 2013 15:16 / 1 osobie podoba się ten post
amelka55

Znaczy to, że nigdy tak naprawdę nie byłaś kimś ważnym dla tych osób, albo zbyt późno poinformowałaś, że zapraszasz. 
Zostaje na szczęście Rodzina :-))

Właśnie,aż się boję,że to może ta pierwsza możliwość,Ale w takim razie to chyba ,zadna strata.trzeba to przebolec:(
01 grudnia 2013 15:21
Asik

Orim :) Po co? :))

Nie wiem.Moze zadawanie sobie pytanie dlaczego jest motorem ktory nas popycha do przodu ?
01 grudnia 2013 15:24
amelka55

Dlaczego myjesz pupy? Bo muszą być czyste. Zanieczyszczone pupa i dłonie bywają przyczyną wielu groźnych chorób.
Pozdrawiam.

Dlaczego niemieckie pupy myjesz ? Bo lepiej placa ? W Polsce jest tych zanieczyszczonych pup i rak rownie wiele.