Pomóżcie przy demencjii

10 grudnia 2013 15:33 / 4 osobom podoba się ten post
Babcia

Witam ja mam pania z demencją ale nie wiem czy to sama demencja czy tez charakter podobno poprzednia opiekunka byla tylko 2 tygodnie i ja wygonila .Mnie probuje bic i wyzywa a nawet wygania już nie wiem co mam robić nawet nie chce pomocy przy ubieraniu i rozbieraniu mimo ze sie przewraca ,zieje nienawiscia do polakow mnie nawyzywala od polskich świń i co mam robic poradżcie . Corka mieszka obok i jest w porzadku chce babke oddac do heimu ale jeszcze 3 tygodnie musze tu być jak przetrwac pomozcie

Babciu:)))  od kilku dni mamy pdp-rebeliantke... wyrzucono ja juz z kilku Heimow... my mamy byc ostatecznym ratunkiem... owszem wyrazilismy zgode na jej przyjecie pod warunkiem... ze bedzie leczona przez psychiatre-neurologa... z wielkimi oporami corcia sie zgodzila... pdp do tej pory nie przyjmowala zadnych lekow... zachowyala sie skandalicznie... bila... gryzla... opluwala... szturchala... przewracajac inne pdp... we trzy nie mozna bylo sobie z nia dac rady... Tyle z opowiadan o pdp z ostatniego Heimu... Zobaczymy jak bedzie sie zachowywala u nas... na razie wystraszona... dzisiaj wizyta neurologa... spewnoscia otrzyma cos na uspokojenie... bo takich zachowan nie mozna akceptowac... chyba ze chce do Psychiatryka trafic... czemu goraco sprzeciwia sie corka...
 
Babciu... na takie osoby nie ma rady... to choroba plus cechy charakteru... /choc takich pdp spotykam najczesciej... nie u wszystkich przebiega podobnie... czasami ze spokojnej babuszki lata wyniszczajacej choroby... robia piekielnice...
 
Moja rada... natychmiast skontaktowac sie z rodzina... i kategorycznie zazadac... leczenia i to natychmiastowego... /domowy lekarz moze wyciszajace leki przpisac/ w razie zignorowania Twoich sugestii poinformuj... ze bedziesz zmuszona zjechac z kontraktu...
Oczywiscie poinformuj swoja firme o zamiarach...
Powodzenia..
10 grudnia 2013 15:34
Usunięty

Babciu - córka wcale nie jest ok , gdyby była Ok , to a okres oczekiwania na miejsce w heimie - po prostu wezwałąby karetkę , w momencie kiedy twoja podopieczna jest agresywna i spokojnie babcia by sobie w szpitalu na oddziale geriatrycznym / to taka delikatna nazwa oddziału psychiatrycznego dla seniorów / poczekała na miejsce w Heimie .
 Wydaje mi się , że córka chce sobie zapewnić spokojnie święta , bo mimo iż mieszka obok , do mamusi na świeta wpadnie na chwilkę i pójdzie do siebie a ty zostaniesz z tą babą . Zebrałabym szybko manele / jest szansa , żebyś jeszcze się załapała gdzies indziej na zastepstwo na Świeta / i niech córka się martwi co dalej i co z mamusią zrobić . W życiu bym tam nie została ani dla dłużej

Z ust mi to wyjęłas:))
10 grudnia 2013 15:35
Babcia

nie ona dostaje leki ale podobno ta opiekunka co był we wrześniu i listopadzie sobie radzila a ta co byla przede mną byla tylko 2 tygodnie agencja kręci jak może

Dziewczyno kazda z nas jest tu dla kasy, ale nie na kasie się świat kończy. Przez trzy tygodnie to Ty mozesz nie wytrzymać, a co z Twoja rodzina? Jeżeli dla nich wyjechałaś to o nich pamiętaj, wrócisz jako jeden kłębek nerwów i to sie tylko na twojej rodzinie odbije. Ja na twoim miejscu bym zmieniła stele. Pozdrawiam.
10 grudnia 2013 15:42
Boże dziewczyny jak wam bardzo dziekuje nawet nie wiecie zostane do końca tygodnia ale to juz chyba za póżno cośzłapać na świeta jak sądzicie
10 grudnia 2013 15:43
Babcia

corka jest okey ale tez nic nie może zrobić ale trzeba do drugiego stycznia czekać na heim a ja dopiro jestem tutaj niecaly tydzień i muszę być do drugiego corka mnie prosiła

W kazdym Heimie... czeka miejsce na przyjecie  "w naglej potrzebie"... jesli corka nie zapewni odpowiednio silnego leku /co dostaje w tej chwili... prosze napisz koniecznie/ nie zatanawiaj sie dlugo... szukaj natychmiast innej szteli... ogloszen  typu  "od zaraz i na juz... potrzebna opiekunka"... mozesz znalesc na kazdej stronie... glowa do gory...
10 grudnia 2013 15:44
Babcia

Boże dziewczyny jak wam bardzo dziekuje nawet nie wiecie zostane do końca tygodnia ale to juz chyba za póżno cośzłapać na świeta jak sądzicie

No,grzeczna dziewczynka he,he
Bardzo dobrze,że zrezygnowałaś,a napewno i tak się załapiesz.Spójrz ile jest ogłoszeń,choćby na naszym forum. Załapiesz się z pocałowaniem w rękę :).
 
Powodzenia :)
10 grudnia 2013 15:46 / 1 osobie podoba się ten post
Babcia

Boże dziewczyny jak wam bardzo dziekuje nawet nie wiecie zostane do końca tygodnia ale to juz chyba za póżno cośzłapać na świeta jak sądzicie

Zlapiesz,zlapiesz,nawet na stronce opiekunek ciagle sa ogloszenia:)
A z tego domu,to zwiewaj,naprawde,bo te ok.corki,to jest tylko dlatego ,zeby wzbudzic w Tobie poczucie winy,zebys zostala,a Ona bedzie miala swieta do nowego roku wolne i spokojne.
10 grudnia 2013 15:51 / 2 osobom podoba się ten post
Babcia

Boże dziewczyny jak wam bardzo dziekuje nawet nie wiecie zostane do końca tygodnia ale to juz chyba za póżno cośzłapać na świeta jak sądzicie

Brawo!! Tylko nie daj się przekabacic córce!! Pracę znajdziesz,ofert jest od zatrzęsienia.Juz zacznij szukać,nie czekaj do końca tygodnia,masz internet to sobie poradzisz;)))Powodzenia:)
10 grudnia 2013 18:31
Az zaczelam sie martwic przed czasem,bo wyjezdzam w piatek pierwszy raz wlasnie do Pani z depresja i demencja ale sprawna co wiem ze niejest za dobre :/
10 grudnia 2013 18:47
Nie pomyslalam o tym ? Bo nawet nie wiem czy tam jest jakas opiekuna z Polski,hmm zapytam jutro dzis moja "konsultantke",dziekuje !
10 grudnia 2013 18:47
I coz to jest PDP ?
10 grudnia 2013 18:48
CYGANKA

I coz to jest PDP ?

PDP- nasz skrót- podopieczny
10 grudnia 2013 18:49
ivanilia40

PDP- nasz skrót- podopieczny

Ahh no tak bede wiedziec na przyszlosc :)
10 grudnia 2013 19:40
Usunięty

Babciu - córka wcale nie jest ok , gdyby była Ok , to a okres oczekiwania na miejsce w heimie - po prostu wezwałąby karetkę , w momencie kiedy twoja podopieczna jest agresywna i spokojnie babcia by sobie w szpitalu na oddziale geriatrycznym / to taka delikatna nazwa oddziału psychiatrycznego dla seniorów / poczekała na miejsce w Heimie .
 Wydaje mi się , że córka chce sobie zapewnić spokojnie święta , bo mimo iż mieszka obok , do mamusi na świeta wpadnie na chwilkę i pójdzie do siebie a ty zostaniesz z tą babą . Zebrałabym szybko manele / jest szansa , żebyś jeszcze się załapała gdzies indziej na zastepstwo na Świeta / i niech córka się martwi co dalej i co z mamusią zrobić . W życiu bym tam nie została ani dla dłużej

Babciu, postąpiłabym dokładnie tak samo.
Amelka
10 grudnia 2013 19:48
kika1

W kazdym Heimie... czeka miejsce na przyjecie  "w naglej potrzebie"... jesli corka nie zapewni odpowiednio silnego leku /co dostaje w tej chwili... prosze napisz koniecznie/ nie zatanawiaj sie dlugo... szukaj natychmiast innej szteli... ogloszen  typu  "od zaraz i na juz... potrzebna opiekunka"... mozesz znalesc na kazdej stronie... glowa do gory...

Babciu, posłuchaj Kiki, to bardzo dobra rada. Postąpiłabym dokładnie tak samo.