Wyłowione z sieci 1

25 listopada 2014 21:54
MeryKy

Hola, hola ale niektórzy sobie nie życzą przepisywania i cytowania nawet jeżeli podasz autora. Możesz cytować sobie Wikipedię podając autora bo jest na wolnej licencji. Ale artykułow prasowych to z pewnością nie należy przepisywać.

25 listopada 2014 21:58 / 2 osobom podoba się ten post
I tez mam pytanie czy nie nalezało bo wywalić z forum takich tematow jak np: wylowione z sieci, muzyka.......,dowcipy,sentencje,i wszystkich tych wpisów zerznietych z roznych publikacji i żródeł.
 
Nie bądź zazdrosna o moderatora no co ty,to przeciez jest kobieta.Ja w kobietach nie gustuje, normalna jestem pod tym względem.:)
25 listopada 2014 22:04
mleczko47

I tez mam pytanie czy nie nalezało bo wywalić z forum takich tematow jak np: wylowione z sieci, muzyka.......,dowcipy,sentencje,i wszystkich tych wpisów zerznietych z roznych publikacji i żródeł.
 
Nie bądź zazdrosna o moderatora no co ty,to przeciez jest kobieta.Ja w kobietach nie gustuje, normalna jestem pod tym względem.:)

A no należałoby,bo pewnego pięknego dnia nam się do t...a dobiorą,a potem zapuka do drzwi smutny pan w garniturze;)
25 listopada 2014 22:07
tina 100%

A no należałoby,bo pewnego pięknego dnia nam się do t...a dobiorą,a potem zapuka do drzwi smutny pan w garniturze;)

A jak sie dobierze jak poczty sie nie odbiera? a dane sa z gruszki?
 
A jak się cytuje wpisy na forum.Dojdziemy do absurdu:) i szkoda,że Pana Bareji nie ma:( a może zastrzeżenie zrobić
25 listopada 2014 22:10
mleczko47

A jak sie dobierze jak poczty sie nie odbiera? a dane sa z gruszki?
 
A jak się cytuje wpisy na forum.Dojdziemy do absurdu:) i szkoda,że Pana Bareji nie ma:( a może zastrzeżenie zrobić:-):-)

Pan w garniturze nie bazuje na emailach.Pisemko do domciu przyjdzie,a dane znajdzie,znajdzie...;)
25 listopada 2014 22:11
tina 100%

A no należałoby,bo pewnego pięknego dnia nam się do t...a dobiorą,a potem zapuka do drzwi smutny pan w garniturze;)

Dlaczego ???
Za zamieszczanie linkow ??? - NIE,
Za dowcipy ? - Alez znajdz autora kazdego z nich !!! I ich wersje, ze tak powiem, podstawowa, ta, ktora ewentualnie podlega ochronie ! Kazdy z tych dowcipow tyle razy zostal "przerobiony" ile razy zostal gdzies tam uslyszany.
Za sentencje ? Jesli sa podane dane autora i jest to tylko krotkie motto, a nie przypisanie sobie autorstwa - tez nikt nie bedzie scigal.
Za linki do muzyki? Tez nie, bo skoro jest muzyka na tym serwerze (you-tube, czy inny), to ow serwer odpowiada za prawa. Link nie jest naruszeniem praw.
25 listopada 2014 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

A no należałoby,bo pewnego pięknego dnia nam się do t...a dobiorą,a potem zapuka do drzwi smutny pan w garniturze;)

no choćby np za kopiowanie fotek z sieci :)))) to żart - nie ma obaw o to - tutaj obowiązuje zasada , że jezeli chcesz aby to co umieściłeś w sieci nie było kopiowane , powielane umieszcza się formułkę pod materiałem , mniej wieecej o takiej treści : nie wyrazam zgody na kopiowanie , powielanie itp , lub stosuje się specjalna nakładkę , która zawsze jak skopiujemy lub wydrukujemy dam nam w tle znak wodny z np nazwiskiem autora .
25 listopada 2014 22:14 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

A no należałoby,bo pewnego pięknego dnia nam się do t...a dobiorą,a potem zapuka do drzwi smutny pan w garniturze;)

Tina - teraz te "cholery" :) to w czarnych skórzanych "ramoneskach " chodzą i i w wiekszości przystojniachy :))))))
25 listopada 2014 22:16 / 1 osobie podoba się ten post
Aniak

Tina - teraz te "cholery" :) to w czarnych skórzanych "ramoneskach " chodzą i i w wiekszości przystojniachy :))))))

Mają z kogo ściagać,dużo dłuznikow za granica pracuje a więc i kasa wieksza:(
25 listopada 2014 22:20
Aniak

no choćby np za kopiowanie fotek z sieci :)))) to żart - nie ma obaw o to - tutaj obowiązuje zasada , że jezeli chcesz aby to co umieściłeś w sieci nie było kopiowane , powielane umieszcza się formułkę pod materiałem , mniej wieecej o takiej treści : nie wyrazam zgody na kopiowanie , powielanie itp , lub stosuje się specjalna nakładkę , która zawsze jak skopiujemy lub wydrukujemy dam nam w tle znak wodny z np nazwiskiem autora .

A też to zauważylam:)
25 listopada 2014 22:21
Aniak

Tina - teraz te "cholery" :) to w czarnych skórzanych "ramoneskach " chodzą i i w wiekszości przystojniachy :))))))

To muszą mieć dużą  sciągalność;))
25 listopada 2014 22:23 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Dlaczego ???
Za zamieszczanie linkow ??? - NIE,
Za dowcipy ? - Alez znajdz autora kazdego z nich !!! I ich wersje, ze tak powiem, podstawowa, ta, ktora ewentualnie podlega ochronie ! Kazdy z tych dowcipow tyle razy zostal "przerobiony" ile razy zostal gdzies tam uslyszany.
Za sentencje ? Jesli sa podane dane autora i jest to tylko krotkie motto, a nie przypisanie sobie autorstwa - tez nikt nie bedzie scigal.
Za linki do muzyki? Tez nie, bo skoro jest muzyka na tym serwerze (you-tube, czy inny), to ow serwer odpowiada za prawa. Link nie jest naruszeniem praw.

Emiliaaa,litości:)))) Z przymrużeniem oka to pisałam:))
25 listopada 2014 22:25
tina 100%

Emiliaaa,litości:)))) Z przymrużeniem oka to pisałam:))

Hi, hi, ok, ide spac, widac zbyt zmeczona juz jestem ...
25 listopada 2014 22:44
kasia63

3.........Oni się niby zmieniaja co 4 godz.z zegarkiem w reku,ale co z tego-tylko raz widziałam jak ten co zszedł poszedł spac a tak to siedzi obok tego co kieruje i tak samo sie gapi na droge i do tego gadaja cały czas.....a,kurde szkoda słów....

Jak gadają cały cas to przynajmniej nie zasypiają. ....... szara mać, ja też jeżdżę Sindbadem .......
25 listopada 2014 22:47 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

To linki podawać można a przepisywać nie,albo kopiować?Zgłupiałam:(
 
Szefie-oświeciłbyś nas,co?
 
 
 

Można i jedno i drugie. Podanie linku jest całkowicie legalne, cytowanie, czy klejanie cudzych treści nieco mniej. Co nie zmienia faktu że prędzej się ktoś przyczepi do osób rozsyłających e-booki w pdfach przez forum, niż do osoby, która skopiowała jakąś treść i podała źródło.


Najbardziej mnie zastanawia jednak coś innego: dlaczego nagle zaczyna się tutaj szczucie że ktoś wkleił treść/link/skopiował/przepisał, skoro jakakolwiek forma podania treści dotyczącej Waszej branży może być po prostu przydatna dla wielu użytkowników? Z punktu widzenia użytkowników to chyba dobrze że się takie treści na forum pojawiają? Z punktu widzenia autora treści również jest to korzystne, zwłaszcza jeśli chodzi o treść z podaniem źródła - autor jest promowany w internecie i szczerze wątpię, czy jakakolwiek osoba, której dzieło pisane w formie artykułu złożyła pozew przeciwko internaucie, który ową treśc przepisał/wkleił/skopiował na jakieś forum.


 


Meryky - Mleczko ma u mnie takie same "chody" jak Ty!