Ile € dostajecie do dyspozycji na zakupy?

09 marca 2014 21:59 / 3 osobom podoba się ten post
Athenka

Emi, restauracje to Babcia preferuje i to coraz czesciej . "Za mlodu" chodzila co drugi dzien z mezem... Potem na starosc ograniczyla ale czasami bardzo ma ochote wyjsc i idziemy a co .

Ja na poczatku miesiaca daje Karte i tam pisze ile kasy potrzeba na danym miesiac np.

"März 2014,
Einkaufen - 450€
Medikamenten - 40€
Restaurant - 70€
Besuch von Frau E. - 20€
Kosmetik, Putzmittel etc - 30€-50€
Taxi - 30€
neue Pfanne - 20€
etc ...

I tyle kasy mi zostawiaja ... .

Ja zbieram paragony z miesiaca, zostawiam w biurze i oni rzadko na nie patrzac wyrzucaja do kosza.

No ale skąd wiesz, że przyjdzie pani E., albo że nie przyjdzie nikt inny? Albo, że na taxi 30 euro. No i środki czystości i kosmetyki za 30-50 to bardzo dużo. Chyba że babcia jakieś ekskluzywne Diory używa:)

09 marca 2014 22:08
arabrab , nie przegladaja cichaczem bo wyrzucaja do kosza w biurze a potem wychodza . a w miedzy czasie kosz zostaje oprozniony przeciez.

09 marca 2014 22:11
Wichurko . no bo juz jestem dluuuugo na tej sztelli i sie orientuje kto przychodzi w besuchy i jak czesto ... Moge racjonalnie szacowac.
09 marca 2014 22:12 / 4 osobom podoba się ten post
Uhum - no to tak, ale jeszcze mnie gnębią te środki czystości i kosmetyki za taką kwotę -co Wy tam kupujecie za tyle kasy?
09 marca 2014 22:15
Athenka

arabrab , nie przegladaja cichaczem bo wyrzucaja do kosza w biurze a potem wychodza . a w miedzy czasie kosz zostaje oprozniony przeciez.

E , jak tak to gitarra ...
09 marca 2014 22:18 / 4 osobom podoba się ten post
Ja zapisuje wydatki i na koniec obliczam sobie ile srednio wydałam za dany pobyt,oddzielam od tego wydatki na babuszkowe fajki i kocie żarełko.I tak ostatnio byłam 6 tygodni i wydałam dokładnie 569euro,w tym 38na kota i 124,40 na fajki-22paczki:),średnio na tydzień bez papierosow i kota ,na żywnośc ,chemie i gazetę z krzyzówkami 1x w tyg wyszło mi 57,80.Nie mam konkretnej kwoty na tydzień-jak sie kasa w domowym portfeliku kończy babuszka dokłada ile potrzeba,gotuje i jem to co w domu.Uważam ,ż eto jest wystarczajaco ,zwazywszy na fakt ,że np.chemii nie kupuje sie przeciez codziennie tylko jak sie skonczy-nie robię jakis specjanych zapasów-przed wyjazdem uzupełniam tylko chemie i lodówke dla zmienniczki.
09 marca 2014 22:19
Och Wichurko,
Babcia lubi kremy z apteki bo twierdzi ze ma na inne alergie ( co nie jest prawda, ale niech jej bedzie) . Napisze ci juztro nazwe , bo nie chce mi sie isc do jej lazienki specialnie teraz :))
No i zawsze jakies nowe kolory lakierow do paznokci musza byc - babcia prawie 100lat ale paznokcie zawsze pomalowane.
A ostatnio i makijazowac sie zaczela. Powoli kolekcjonujemy cienie , bo nie miala wcale.

A TE SRODKI czystosci - no to kupuje proszki do prania, kapsle do zmywarki, plyn do plukania, do jednego prania wlewam 1/5 butelki bo lubie jak pranie intensywnie pachnie. dodatkowo woda zapachowa do prasowania. No i inne duperelki.

Czy teraz mozesz isc spac spokojnie ???
09 marca 2014 22:25 / 3 osobom podoba się ten post
No Athenka tak sobie będę mogła spokojnie spać z myślą, że 100-letnia babcia wydaje więcej na kosmetyki niż ja, chociaż też tylko kremów z apteki używam:) A i umalować się lubię, a lakierów do paznokci mam z pewnością kilkadziesiąt:)
09 marca 2014 22:29
No to Wichurko zycze ci senkow pieknych , zeby ci sie snilo ze masz taka duzo rente ze nie wiesz co z nia robic :))))))

Moja Babcia az takiej zajebistej renty nie ma, ale jej maz zostawil jej spoooro kasy i sobie podbiera co jakis czas a co dlugo jej zycia jeszcze nie pozostalo niech sobie dogadza.
09 marca 2014 22:30 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra

No Athenka tak sobie będę mogła spokojnie spać z myślą, że 100-letnia babcia wydaje więcej na kosmetyki niż ja, chociaż też tylko kremów z apteki używam:) A i umalować się lubię, a lakierów do paznokci mam z pewnością kilkadziesiąt:)

wichurka , jak dla mnie to wygląda jak bajka , ale niech kobita sobie pisze . ja przez dwa miesiące nie wydam tyle kasy co ona w miesiąc . Też kupuje dla PDP kosmetyki i chemie , jedzenie i to nie byle jakie . PDP nic nie je , ale jej maż zje jak koń i to dobrego jedzenia , a wydajemy mniej i też raz w tyg, jest brat i siostra dziadka z wizytą i ekstra kasa na to nie idzie .
09 marca 2014 22:31 / 4 osobom podoba się ten post
wichurra

No Athenka tak sobie będę mogła spokojnie spać z myślą, że 100-letnia babcia wydaje więcej na kosmetyki niż ja, chociaż też tylko kremów z apteki używam:) A i umalować się lubię, a lakierów do paznokci mam z pewnością kilkadziesiąt:)

A nie wstyd Ci trochę??:)))
09 marca 2014 22:32 / 9 osobom podoba się ten post
Athenka

Och Wichurko,
Babcia lubi kremy z apteki bo twierdzi ze ma na inne alergie ( co nie jest prawda, ale niech jej bedzie) . Napisze ci juztro nazwe , bo nie chce mi sie isc do jej lazienki specialnie teraz :))
No i zawsze jakies nowe kolory lakierow do paznokci musza byc - babcia prawie 100lat ale paznokcie zawsze pomalowane.
A ostatnio i makijazowac sie zaczela. Powoli kolekcjonujemy cienie , bo nie miala wcale.

A TE SRODKI czystosci - no to kupuje proszki do prania, kapsle do zmywarki, plyn do plukania, do jednego prania wlewam 1/5 butelki bo lubie jak pranie intensywnie pachnie. dodatkowo woda zapachowa do prasowania. No i inne duperelki.

Czy teraz mozesz isc spac spokojnie ???

Ha, ha, nie dziwię się, że babka ma alergię, każdy by miał, gdyby musiał chodzić/spać/używać rzeczy, wypłukanych w 1/5 butelki płynu :D.
 
I dziwić się, że badziewia z wypełniaczami są na naszym rynku :/...
09 marca 2014 22:45 / 4 osobom podoba się ten post
efka66

A nie wstyd Ci trochę??:)))

No kurde - trochę tak - dlatego też nie wiem, czy usnę:)
09 marca 2014 22:46 / 3 osobom podoba się ten post
Cali, o tym samym pomyslalam :) Matko toz to sie lepi i takie nie mile w dotyku robi po wysuszeniu...ech wiem bo kiedys moj mlzonek przedobrzyl i wszystko musialam znowu prac :)
Wiecie co ja tak czytam i nie jarze, ja dostaje 300e tak sie umowilismy jestem ja i dwoje pdp plus od piatku do niedzieli syn. Za to kupuje wszystko leki, pampersy, Chemie, jedzonko,swieczki na cmentarz ( raz w tygodniu 5szt) fryzjer (ale to raz w miesiacu). Jedyne co to ja nie place za napoje i Alkohol, ktory przyjezdza do domku. I powiem szczerze, ze teraz nie bralam w ten Weekend, bo mi zostalo jeszcze ponad 100e wiec do nastepnego piatku mi starczy.
Nie wiem, ale ja gotuje dobrze i naprawde nie oszczedzam na kasie,i poza dobrymi obiadkami zawsze ciacho do kawy (ale sama robie bo lubie)jogurciki codziennie i ja i dziadki palaszuja, a i teraz proszek kupowalam i plyny (do naczyn i plukania). No jakos mi sie duzo za duzo wydaje Athenka :)
09 marca 2014 22:48
moment , moje rzeczy tak piore jak opisalam.


a babciowe to inna bajka

a pozatym na babciowe szkoda by mi tyle lenora bylo wlewac . opanujcie sie