Ile € dostajecie do dyspozycji na zakupy?

09 marca 2014 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Myslę,ze 50 € na tydzień to wcale nie jest tak mało,ale 50 CHF to już jest g..o,a 50 zł to jakby bez kasy iść po zakupy.

Z 50 zł to ja po pieczywo chodzę. Za 50 euro we Włoszech miałam kolacje przez cały miesiąc i na słodycze też starczyło...
09 marca 2014 21:02 / 1 osobie podoba się ten post
A mi mąż PDP nie wylicza kasy wogóle . Kiedys on robił zakupy opiekunkom , a jak ja tu nastałam to zakupy są moim zadaniem , on sporadycznie robi zakupy , a raz na miesiąc córka PDP przyjeżdża i robi zakupy wielkie chemia , jedzenie itd . Ja jak ide na zakupy to mąż PDP gada mi co potrzebuje i każe mi kupic , co ja potrzebuje i daje kase 50 eur lub 30 eur i tak około 100eur w tygodniu wyjdzie z tym ,że kupuje tez z tego fajki dla niego . I czasem kupuje mu takie produkty ,że jak widze cene to mózg mi staje .
09 marca 2014 21:05 / 1 osobie podoba się ten post
Athenka

malutko, skromniutko !

Dla mnie 60 euro to wcale nie tak skromniutko . Jesli ta 60- ka na tydzień dla mnie wystarczała na mięso , wędliny , ser, jogurty , owoce dla dwóch osób i uwierz mi , że ani PDP-a , ani ja głodne nie byłyśmy to chyba nie tak skromniutko . Gdyby było mi za mało to miałam wołać , ale nie wołałam , bo po co ? ......Jadałam tak jak u mnie w domu . Gdyby PDP-a była "kumata" i wołała , życzyła sobie jakieś frykasy , to czemu nie ? ,ale jej smakowało wszystko co przygotowałam ... proste , zwyczajne potrawy....Jestem z mięno -wędlinożernych , ale nie co dzień ....
09 marca 2014 21:07
Athenka

Ivanilia40, 50€ na tydzien to "nie tak malo" ???? Kto Cie nauczyl tak brzydko mowic ? :D

Oj Athenka ;-// Ivanilia napisała g.....o tzn. "głodno" a Ty tam coś brzydkiego zobaczyłaś ??? Bo ja nie ;-))))))))))  Hahahaha
09 marca 2014 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
Athenka

ja na marzec dostalam 450 € plus 70€ na restauracje ale juz zuzylismy

na 2 osoby oczywiscie

troche wiecej jak na poczatku ALE niesmialo zbizam sie do 500€ zakupowych :)))



Jestem ciekawa jakich argumentów używasz, aby dostawać więcej kasy na jedzenie, a przede wszystkim na restaurację?
 
Athenka 
Opiekunka

Postów: 423
Lubianych postów: 127
Przyjaciół: 9


13 stycznia 2014 19:10
U mnie jest 400€/miesiecznie na jedzenie na 2osoby (ja i Pani Starsza) plus 30€ raz w miesiacu na restauracje lub 15€ na wyjscie do kawiarnii (ale to tylko raz w miesiacu). Myslicie ze to przyzwoita kwota?  P.S.Na leki jest dodatkowa pula.

09 marca 2014 21:18 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Oj Athenka ;-// Ivanilia napisała g.....o tzn. "głodno" a Ty tam coś brzydkiego zobaczyłaś ??? Bo ja nie ;-))))))))))  Hahahaha

Nie przeczytałaś ze zrozumieniem , Myszeczko !))...Athence , jako naszej forumowej materialistce , chodziło (chyba , że ja nie zrozumiałam ) o to , że 50 euro  to takie coś bleee, malizną zalatujące paskudztwo )))))
09 marca 2014 21:23 / 3 osobom podoba się ten post
No to moja wypowiedź wywołała poruszenie:) ludzie mówią róznie że50 e to mało, ale jeżeli ktoś jest rozrzutny i nie potrafi zarządzać budżetem to i 150e będzie dla niego mało. Tu też nie chodzi o to żeby wymieniać co kto kupuje ale o to że jeżeli ktoś kupuje żeby potem wyrzucic bo straci termin lub warzywo straci świeżość to lepiej nie brać się za coś takiego bo szkoda czyichś pieniędzy.
09 marca 2014 21:24
Barbara niepowtarzalna

Nie przeczytałaś ze zrozumieniem , Myszeczko !:-)))...Athence , jako naszej forumowej materialistce , chodziło (chyba , że ja nie zrozumiałam ) o to , że 50 euro  to takie coś bleee, malizną zalatujące paskudztwo :-))))))

No to każda rozumie po swojemu i zostawmy to tak ;-)))
09 marca 2014 21:28 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

No to każda rozumie po swojemu i zostawmy to tak ;-)))

Ważne , ze my się rozumiemy ....i niech tak zostanie )))))))
09 marca 2014 21:28
Emi, restauracje to Babcia preferuje i to coraz czesciej . "Za mlodu" chodzila co drugi dzien z mezem... Potem na starosc ograniczyla ale czasami bardzo ma ochote wyjsc i idziemy a co .

Ja na poczatku miesiaca daje Karte i tam pisze ile kasy potrzeba na danym miesiac np.

"März 2014,
Einkaufen - 450€
Medikamenten - 40€
Restaurant - 70€
Besuch von Frau E. - 20€
Kosmetik, Putzmittel etc - 30€-50€
Taxi - 30€
neue Pfanne - 20€
etc ...

I tyle kasy mi zostawiaja ... .

Ja zbieram paragony z miesiaca, zostawiam w biurze i oni rzadko na nie patrzac wyrzucaja do kosza.
09 marca 2014 21:32
Barbara niepowtarzalna

Nie przeczytałaś ze zrozumieniem , Myszeczko !:-)))...Athence , jako naszej forumowej materialistce , chodziło (chyba , że ja nie zrozumiałam ) o to , że 50 euro  to takie coś bleee, malizną zalatujące paskudztwo :-))))))

nie chodzilo mi o to .
czytac ze zrozumieniem , przeciez napisalam do Vanilki na koncu ":D" zeby wziela moj wpis pol zartem .pol serio
nie zmyslaj :) 
09 marca 2014 21:41 / 1 osobie podoba się ten post
No kwota na miesięczne wydatki kosmiczna jak dla mnie .
09 marca 2014 21:50
Andrea, pilnuje przeciez . Bo jak juz pisalam nie jeden raz spokoj, luz tu panuje, mnostwo wolnego . I Babcia dobra dla mnie. Wszystko tu pasuje. Boje sie ze juz tak nie trafie :(((((((
09 marca 2014 21:50 / 3 osobom podoba się ten post
Jeżeli kiedyś mi sie trafi, ze będę miała 50e na tydzień, to też dam rade, w końcu dzieści lat gotuję, nie marnotrawię jedzenia, ale do czego zmierzam. W moim miejscu siostrzeniec Pdp od razu zapowiedział, ze nie ma limitu kasy, ze dla jego wujka ma być wszystko co najlepsze, najlepsze mięso, ryby, warzywa i takie też rzeczy kupuję, dużo wołowiny, (pisałam już kiedyś o wegorzu 15e za kawałeczek)więc kasa idzie, a jeśli Pdp nie ma takich określonych wymagań, to i wydać można mniej i uważać się za oszczędnego.
Ale chyba prędko nie trafię w takie miejsce, bo za tydzień jadę na zastępstwo, juz ze zmienniczką rozmawiałam i dowiedziałam się, że kasy na wydanie jest więcej niż potrzeba.
09 marca 2014 21:58 / 2 osobom podoba się ten post
Athenka

Emi, restauracje to Babcia preferuje i to coraz czesciej . "Za mlodu" chodzila co drugi dzien z mezem... Potem na starosc ograniczyla ale czasami bardzo ma ochote wyjsc i idziemy a co .

Ja na poczatku miesiaca daje Karte i tam pisze ile kasy potrzeba na danym miesiac np.

"März 2014,
Einkaufen - 450€
Medikamenten - 40€
Restaurant - 70€
Besuch von Frau E. - 20€
Kosmetik, Putzmittel etc - 30€-50€
Taxi - 30€
neue Pfanne - 20€
etc ...

I tyle kasy mi zostawiaja ... .

Ja zbieram paragony z miesiaca, zostawiam w biurze i oni rzadko na nie patrzac wyrzucaja do kosza.

A potem cichaczem wyjmują i przeglądają ) ...... może nie powinnam tego pisać , ale co tam , najwyżej dostanę po łbie.... Synowa mojej PDP-ej ze zmienniczkami jeżdziła na zakupy , ale przed jednym z ostatnich urlopów , powiedziałam , żeby dawała jakieś awaryjne pieniądze , bo jedna z kobitek nie powiedziała jej , bo po ludzku wstydziła się , że raz brakło jej czegoś to za swoje kupiła ....No i następna już miała dodatkowe pieniądze .... Problem w tym , ze dziewczę " nie czytało po niemiecku ze zrozumieniem " ...... Wróciłam z urlopu , szybkie przekazanie ..i ...zmienniczka zostawiła końcówkę pieniędzy i rachunki ....Dzięki Bogu , że synowa PDP-ej kazała mi te rachunki wyrzucić !!!....Na jednym z nich , na kwotę ok. 30 e. były jakieś płyny do spryskiwaczy i różności nie związane z jedzeniem , na które te pieniądze były przeznaczone......Dobra rada ....Trza się uczyć niemieckiego .......