Ile € dostajecie do dyspozycji na zakupy?

09 marca 2014 18:58
jowitaliber

ja mam dla mnie i pdp 60 euro tygodniowo tylko na jedzenie

malutko, skromniutko !
09 marca 2014 19:03
Athenka

malutko, skromniutko !

syn uważa ze to wystarczajaco,to i tak dostałam 10 euro więcej niż moja poprzedniczka
09 marca 2014 19:07 / 2 osobom podoba się ten post
Athenka

ja na marzec dostalam 450 € plus 70€ na restauracje ale juz zuzylismy

na 2 osoby oczywiscie

troche wiecej jak na poczatku ALE niesmialo zbizam sie do 500€ zakupowych :)))

na marzec? juz zuzylas a jest 9 marca?
 
09 marca 2014 19:09 / 4 osobom podoba się ten post
Athenka

malutko, skromniutko !

ja wiem czy malutko skromniutko, jeśli ktoś robi zakupy na bierząco przykładowo robie je w jednym dniu tygodnia to 50 e to wystarczy, na co wy wydajecie 100 e tygodniowo na zakupy???? co wy zapasy na zime robicie. jesli ktos kupuje systematycznie to co jest mu potrzebne to starcza! Wiem bo sama wydaje tyg. 50 e. i wiem ze biedy nie mam.
09 marca 2014 19:11
Ja mam 300 euro na miesiąc na nas dwie,na jedzenie i chemie.
09 marca 2014 19:16 / 1 osobie podoba się ten post
moni19_88

ja wiem czy malutko skromniutko, jeśli ktoś robi zakupy na bierząco przykładowo robie je w jednym dniu tygodnia to 50 e to wystarczy, na co wy wydajecie 100 e tygodniowo na zakupy???? co wy zapasy na zime robicie. jesli ktos kupuje systematycznie to co jest mu potrzebne to starcza! Wiem bo sama wydaje tyg. 50 e. i wiem ze biedy nie mam.

popieram ja mam 100 i szczerze czasem sie zastanawiam co kupowac bo dziadka nie ma my duzo nie jemy fakt ze nie czesto kupuje mieso bo babcia nie jje a mi to nie przeszkadza wole rybe 
09 marca 2014 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
moni19_88

ja wiem czy malutko skromniutko, jeśli ktoś robi zakupy na bierząco przykładowo robie je w jednym dniu tygodnia to 50 e to wystarczy, na co wy wydajecie 100 e tygodniowo na zakupy???? co wy zapasy na zime robicie. jesli ktos kupuje systematycznie to co jest mu potrzebne to starcza! Wiem bo sama wydaje tyg. 50 e. i wiem ze biedy nie mam.

moni mi też wystarcza i powiem ci że jak mam potrzebę to i na łakocie mi starczy bywa tydzień że wydam tylko do 40 euro  reszta mi zostaje i jemy całkiem nie żle głodna nie chodzę
09 marca 2014 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
moni19_88

ja wiem czy malutko skromniutko, jeśli ktoś robi zakupy na bierząco przykładowo robie je w jednym dniu tygodnia to 50 e to wystarczy, na co wy wydajecie 100 e tygodniowo na zakupy???? co wy zapasy na zime robicie. jesli ktos kupuje systematycznie to co jest mu potrzebne to starcza! Wiem bo sama wydaje tyg. 50 e. i wiem ze biedy nie mam.

Wszystko zależy od tego, co się lubi jeść. My też często mało wydajemy (jak wspomniałam 60 euro, ale w tym środki czystości też kupujemy) i biedy nie mamy. No ale dziadek uwielbia takie obiady jak: ryż na mleku, zupy (które na 3 dni starczą), pieczarki z bagietką, pizza mrożona, omlet - więc to wszystko tanie jest. A mnie też smakuje - ja ogólnie lubię wszystko poza mięsem - no za wołowiną tylko przepadam, a reszta by mogła nie istnieć. 
 
Wystarcza nam więc ta kasa na takie obiady (a także na ryby 2 razy w tygodniu), poza tym kupujemy dobre sery, dużo owoców, jogurty i no co tu będę wymieniać - na jedzenie nie narzekam. Ale mogę sobie wyobrazić, że komu innemu takie jedzenie by nie smakowało i by narzekał, że co to za obiad takie pieczarki z bagietką. 
09 marca 2014 19:23 / 4 osobom podoba się ten post
Dla mnie 50eur w sumie wystarczyłoby (jak za 40eur potrafiłąm przeżyć) z tym, że ja lubię mięso. I ziemniaki.
Mój organizm potrzebuje białka, bo mnóstwo energii tracę przez stres. I nieważne czy stella spokojna czy fatalna - ja się zawsze denerwuję lub powód do nerwów znajdę. No taki feler mam.
Ale uważam, że 100eur na 2 osoby na tydzień to optymalna kwota.
09 marca 2014 19:36
Ja na dwie osoby teraz dostałam 400e.
09 marca 2014 20:17
magdalena_k

na marzec? juz zuzylas a jest 9 marca?
 

te 70€ na restauracje zuzylam juz !!! 
09 marca 2014 20:46
moni19_88

ja wiem czy malutko skromniutko, jeśli ktoś robi zakupy na bierząco przykładowo robie je w jednym dniu tygodnia to 50 e to wystarczy, na co wy wydajecie 100 e tygodniowo na zakupy???? co wy zapasy na zime robicie. jesli ktos kupuje systematycznie to co jest mu potrzebne to starcza! Wiem bo sama wydaje tyg. 50 e. i wiem ze biedy nie mam.

To zależy co kto jada. Mój Pdp np. uwielbia pomidory. Do sniadania i kolacji codziennie zjada miseczkę pomidorków. w sezonie to nie problem, ale teraz takie opakowanie 200g w Rewe to koszt ok. 2,80e. Kiedys z ciekawości liczyłam i wyszło mi, ze ok 25 e tygodniowo wydaje na pomidory. Muszą byc te najdroższe, bo te akurat są okrągłe, najbardziej czerwone i odpowiedniej wielkości. tak więc wydając 50e tygodniowo za wiele poza pomidorami nie najedlibysmy sie:)
09 marca 2014 20:48 / 1 osobie podoba się ten post
Myslę,ze 50 € na tydzień to wcale nie jest tak mało,ale 50 CHF to już jest g..o,a 50 zł to jakby bez kasy iść po zakupy.
09 marca 2014 20:56
Ivanilia40, 50€ na tydzien to "nie tak malo" ???? Kto Cie nauczyl tak brzydko mowic ? :D
09 marca 2014 20:58 / 2 osobom podoba się ten post
Myśle że jeżeli chodzi o samo jedzenie to 50 E da się przeżyć