Ubezpieczenie OC, NNW i inne zamiast karty EKUZ i druku A1

14 września 2017 11:41 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Popatrz w Alianz , ale pamietaj , ze zadne ubezpieczenie prywatne , nie zastapi panstwowej sluzby zdrowia.Podejdz do NFZ i zapytaj , mozesz sama oplacac tam skladki ok350 zl miesiecznie 

Dokładnie. Zeby normalnie pójść do lekarza to tylko NFZ dobrowolne. Ale jest też jakiś okres czasu , jeśli jest się nieubezpieczonym, chyba od 3 mcy wzwyż, że naliczają pierwszą opłatę większą. Wszystko jest opisane na stronie NFZ.
14 września 2017 18:43
Diarana

Nie jestem zarejestrowana i nie mam meza ...poprostu pytam czy orientujecie sie jakie ubezpieczenie prywatnie moge wykupic 

Z tego, co znalazłam w necie-


Ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA realizowane we współpracy z Centrami Medycznymi Polmed to unikalny na rynku program opieki medycznej dostępny w dwóch wariantach: indywidualnym i rodzinnym.

Cena pakietu indywidualnego: 62 zł/mies.
Cena pakietu rodzinnego*: 217 zł/mies.

Zakres ubezpieczenia obejmuje:

konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych*
specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne
zabiegi szpitalne
badania laboratoryjne
diagnostyka obrazowa
ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie
szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych
wizyty domowe

Wszystkie świadczenia realizowane są w placówkach medycznych Polmed.
14 września 2017 19:50
basiaim

Z tego, co znalazłam w necie-


Ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA realizowane we współpracy z Centrami Medycznymi Polmed to unikalny na rynku program opieki medycznej dostępny w dwóch wariantach: indywidualnym i rodzinnym.

Cena pakietu indywidualnego: 62 zł/mies.
Cena pakietu rodzinnego*: 217 zł/mies.

Zakres ubezpieczenia obejmuje:

konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych*
specjalistyczne lekarskie zabiegi ambulatoryjne
zabiegi szpitalne
badania laboratoryjne
diagnostyka obrazowa
ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie
szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych
wizyty domowe

Wszystkie świadczenia realizowane są w placówkach medycznych Polmed.

Dużo lepsze niż obowiązkowy nfz...
14 września 2017 20:15 / 1 osobie podoba się ten post
Joanmar

Dużo lepsze niż obowiązkowy nfz...

NFZ nie jest obowiązkowy.Mnóstwo ludzi nie jest ubezpieczonych na NFZ.
07 lipca 2018 15:45
Witam
Drogie panie nigdy nie godzinę sie na to żeby wyjeżdżać bez karty ekuz  wydanie A1 jej zajmuje Zus 7 dni roboczych taki mają czas wykonane jej przez pracodawcy 15 minut wiem bo pracowała w firmie gdzie wysyłamy opiekunki za granicę firma która mówi ze nie trzeba A1 wysyła was nielegalnie ZUS za takie coś będzie karal firmę jak coś wam się stanie w Niemczech to będziecie miały bardzo duże problemy, Bardzo proszę iść do ZUS i się zapytać ze firma nie wykonała wam A1 oraz karty ekuz. Prosze tez sprawdzać w NFZ czy karta wasza ekuz nie jest turystyczna np na rok lub dłużej. Wytłumaczę wam jak to wygląda A1 jest wypisywanie przez pracodawcę znajdują się tam wasze dane oraz dane podopiecznego wraz z miejscowością gdzie przybywali oraz co najważniejsze datę zlecenia np. Wyjeżdżali na zlecenie i od tego czasu jest wypisywanie data wraz z końcowa za np 2 miesiące. Taka wypisana A1 jest za osłona do zusu podbijają przez ZUS i wysyłanie ZUS ma na to 7 dni nigdy nie zdarzyło się żeby się spóźnił firma odbiera taka A1 i wraz z innym dokumenty dotyczący Ekuz zawozi lub wysyła do NFZ najbliższego na podstawie A1 jest wystawiana wam karta ekuz wygląda on atak samo jak turystyczna ale w systemie są wpisanie wasze dane oraz miejsce waszej pracy. Jeżeli przypuśćmy coś wam się stanie na zleceniu zwykle ubezpieczenie nie pokryje pobytu w szpitalu a wam szpital wystawi fakturę na ilkaset tysięcy euro oczywiście jeżeli firma da wam dodatków ubezpieczenie w Allianz lub innej firmie to tak może być ale A1 i ekuz są podstawą. Jeżeli będziecie .wszpitalu w de do szpitalspawdzi czy jesteście delegowanie i czy macie A1 jeżeli ifirma się osiąga z wydanie A1 znacznie nie spełnia warunków delegowania a są one bardzo wymagające w prawie polskim i niemieckim. 
 
 
07 lipca 2018 15:53
Ja dostalam A1 za poprzedni pobyt w Frankfurcie . To chyba jeden druk na jeden rok ? Jakos tak . A jakie ubiezpieczenie prywatne polecacie ? Ja mam grupowe z pzu z narzeczonym z jego pracy ale myslalam o prywatnym dla siebie od nw wrazie jakiegos wypadku w drodze lub w Niemczech ..
19 grudnia 2018 17:08
Gosia84

Witam
Drogie panie nigdy nie godzinę sie na to żeby wyjeżdżać bez karty ekuz  wydanie A1 jej zajmuje Zus 7 dni roboczych taki mają czas wykonane jej przez pracodawcy 15 minut wiem bo pracowała w firmie gdzie wysyłamy opiekunki za granicę firma która mówi ze nie trzeba A1 wysyła was nielegalnie ZUS za takie coś będzie karal firmę jak coś wam się stanie w Niemczech to będziecie miały bardzo duże problemy, Bardzo proszę iść do ZUS i się zapytać ze firma nie wykonała wam A1 oraz karty ekuz. Prosze tez sprawdzać w NFZ czy karta wasza ekuz nie jest turystyczna np na rok lub dłużej. Wytłumaczę wam jak to wygląda A1 jest wypisywanie przez pracodawcę znajdują się tam wasze dane oraz dane podopiecznego wraz z miejscowością gdzie przybywali oraz co najważniejsze datę zlecenia np. Wyjeżdżali na zlecenie i od tego czasu jest wypisywanie data wraz z końcowa za np 2 miesiące. Taka wypisana A1 jest za osłona do zusu podbijają przez ZUS i wysyłanie ZUS ma na to 7 dni nigdy nie zdarzyło się żeby się spóźnił firma odbiera taka A1 i wraz z innym dokumenty dotyczący Ekuz zawozi lub wysyła do NFZ najbliższego na podstawie A1 jest wystawiana wam karta ekuz wygląda on atak samo jak turystyczna ale w systemie są wpisanie wasze dane oraz miejsce waszej pracy. Jeżeli przypuśćmy coś wam się stanie na zleceniu zwykle ubezpieczenie nie pokryje pobytu w szpitalu a wam szpital wystawi fakturę na ilkaset tysięcy euro oczywiście jeżeli firma da wam dodatków ubezpieczenie w Allianz lub innej firmie to tak może być ale A1 i ekuz są podstawą. Jeżeli będziecie .wszpitalu w de do szpitalspawdzi czy jesteście delegowanie i czy macie A1 jeżeli ifirma się osiąga z wydanie A1 znacznie nie spełnia warunków delegowania a są one bardzo wymagające w prawie polskim i niemieckim. 
 
 

Biorąc pod uwagę to wszystko nasuwa się tylko jeden wniosek, my pracujemy w Niemczech i tam też nasze ubezpieczenie powinno być opłacane- np. w AOK-jedna z kas chorych, a nie w Polsce. Ta ubezpieczalnia sama wysyła nam kartę ubezpieczeniową, ale najpierw trzeba wysłać swoje foto aby tą kartę mogli nam wydać i odesłać( jest ważna na okres 3 lata). Problem jest taki, że są Panie, którym zależy na opłacaniu składek w Polsce, bo np. brakuje im kilku lat pracy do emerytury i dlatego też firmy kombinują, bo takich kobiet chętnych do tej pracy jest właśnie najwięcej w przedziale 50-60 lat. Składki
w Niemczech pracodawca opłaca od średniej krajowej- nie ma kombinacji- zakładając, że dostajemy umowę o pracę na określony czas np.1 roku, dlatego też potem nie ma takich problemów, że kasa chorych AOK nie pokryje nam kosztów szpitalnych pod warunkiem, że będziemy leczyć się w Niemczech. Z kolei gdy przykładowo jesteśmy zatrudnieni w Niemczech, a trafiliśmy do szpitala w Polsce, to gdy przedstawimy ten rachunek w kasie AOK po powrocie do pracy w Niemczech, to te pieniądze zostaną nam zwrócone pod warunkiem, że złożymy odpowiedni wniosek i podłączymy fakturę jaką musieliśmy zapłacić w Polsce będąc
w szpitalu- oczywiście oni zwracają nam pieniądze według własnego cennika i może to być np. 10-20 E mniej- ja miałam taką sytuację i pieniądze zostały mi zwrócone na konto w walcie euro. Jeżeli nie mamy ciągłości ubezpieczenia i nie opłacamy składek każdego miesiąca od średniej krajowej to w momencie gdy trafimy do niemieckiego szpitala rachunek zostanie wysłany do polskiego NFZ, a on niekoniecznie musi chcieć ten rachunek zapłacić- bo nasze składki przykładowo były opłacane od minimalnej krajowej albo i mniejszej kwoty- problem polega na tym, że nikt nie będzie za nas płacił w momencie gdy sami nie zadbamy aby firmy płaciły na nasze ubezpieczenie tyle ile powinny. Umowa zlecenie to nie umowa o pracę i w tym tkwi również problem, bo nikt na przestojach nie zapłaci za nas składki od średniej krajowej- to jest logiczne.
21 grudnia 2018 12:26

Generalnie w tych wszystkich sytuacjach w których jest poważne zagrożenie życia czy zdrowia, EKUZ jak najbardiej się przydaje. Natomiast w wielu krajach jest tak, że podstawowa opieka medyczna jest dodatkowo płatna i wówczas rzeczywiście przydaje się takie dodatkowe ubezpieczenie zdorowtne. Koszta w poszczególnych TU można sprawdizć np tutaj(usunięte)

15 stycznia 2019 00:58
Dzień dobry, ZUS w Poznaniu bezczelnie nie wydaje mi A1 - CFR1 i US-54 złożyłem, (jestem ukraińcem - taka tragedia ze mną) powiedz mi, jak można dostać A1 w prywatnej firmie ubezpieczeniowej.