Ubezpieczenie OC, NNW i inne zamiast karty EKUZ i druku A1

16 kwietnia 2014 19:15
Greta51

Mnie przysłali na niemiecki adres po ok. 6 tygodniach pracy..mimo, że ten wyjazd był planowany już 2 miesiące temu, no ale to już taka firma..O wszystko trzeba sie upominać niestety. Za to mam kartę EKUZ wydaną na okres 1 roku.

Ale kartę EKUZ dla pracowników wydaje się tylko na czas trwania pracy w Niemczech. No chyba, że masz umowę na rok pracy. Bez zjazdów do domu.
16 kwietnia 2014 19:17 / 2 osobom podoba się ten post
można zadzwonić na infolinię ZUS 0048 22 560 16 00 - numer przeznaczony do obsługi połączeń z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych krajowych i zagranicznych.Konsultanci są dostępni:w dni robocze pon. - pt.: godz. 7.00 - 18.00 http://www.zus.pl/ podać NIP agnecji i swój pesel i Pani poda telefonicznie czy jest się osobą ubezpieczoną i  ma się odprowadzone jakiekolwiek składki.Na platformie można się zalogować, ale najpierw trzeba pójść do oddziału ZUS osobiście i uwierzytelnić konto. Na ubezpiecznu zdrowotnym turystycznym można tylko się leczyć do wysokości kwoty ubezpieczenia i jego zakresu..W przypadku pracy w DE można z niego korzystać tylko podczas pobytu do 3 mc. Nie życzę nikomu wypadku, czy karetki, bo może się  okazać,że ubezpieczenie jest za niskie, bo jest np w złotówkach, a ceny w EU są dużo dużo wyższe za leczenie.Generalnie nie ma ono zbyt wieles wspólnego  z kartą  EKUZ, jak sama nazwa wskazuje jest ubezpieczeniem turystycznym.Koszt często przy ubezpieczeniu grupowym nie przekracza 100zł mc w zależności od firmy ubezpieczniowej.
16 kwietnia 2014 20:13
Polneta

można zadzwonić na infolinię ZUS 0048 22 560 16 00 - numer przeznaczony do obsługi połączeń z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych krajowych i zagranicznych.Konsultanci są dostępni:w dni robocze pon. - pt.: godz. 7.00 - 18.00 http://www.zus.pl/ podać NIP agnecji i swój pesel i Pani poda telefonicznie czy jest się osobą ubezpieczoną i  ma się odprowadzone jakiekolwiek składki.Na platformie można się zalogować, ale najpierw trzeba pójść do oddziału ZUS osobiście i uwierzytelnić konto. Na ubezpiecznu zdrowotnym turystycznym można tylko się leczyć do wysokości kwoty ubezpieczenia i jego zakresu..W przypadku pracy w DE można z niego korzystać tylko podczas pobytu do 3 mc. Nie życzę nikomu wypadku, czy karetki, bo może się  okazać,że ubezpieczenie jest za niskie, bo jest np w złotówkach, a ceny w EU są dużo dużo wyższe za leczenie.Generalnie nie ma ono zbyt wieles wspólnego  z kartą  EKUZ, jak sama nazwa wskazuje jest ubezpieczeniem turystycznym.Koszt często przy ubezpieczeniu grupowym nie przekracza 100zł mc w zależności od firmy ubezpieczniowej.

No proszę jakie konkretne info:). Super!.
10 września 2015 11:42 / 2 osobom podoba się ten post
Kiedyś,gdy jeszcze pracowałam "normalnie" w Pl podlegałam grupowemu ubezpieczeniu. Teraz nie mam żadnego dodatkowego (oprócz oczywiście podstawowego).Chciałabym załozyć sobie polisęa życie. Taką,która też zabezpieczy mnie podczas pobytu za granicą.Myslę,że nie bedzie to reklamą,jak napiszecie,czy macie jakieś (na pewno),jakie firmy polecacie?
10 września 2015 11:45 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Kiedyś,gdy jeszcze pracowałam "normalnie" w Pl podlegałam grupowemu ubezpieczeniu. Teraz nie mam żadnego dodatkowego (oprócz oczywiście podstawowego).Chciałabym załozyć sobie polisęa życie. Taką,która też zabezpieczy mnie podczas pobytu za granicą.Myslę,że nie bedzie to reklamą,jak napiszecie,czy macie jakieś (na pewno),jakie firmy polecacie?

Mam w Alianz,własnie z opcja pracy za granicą:)Wrócę do domu to napiszę dokładniej jak w papiery zajrzę,bo szczegółów niw pamietam,płace miesięcznie 65zł składki.
10 września 2015 11:51 / 3 osobom podoba się ten post
Ja korzystam z PZU..pakiet pelny tylko zagranica w Polsce mam grupowe mialam niemile doswiadczenie kolezanka zmarla we Wloszech wywiazali sie ze wszystkiego pokryli bardzo duze kosztu probujac ja ratowac helikopter i reszta ....place 220 zl miesieczne ale juz z moimi chorobami ktore mam,,bo to najwieksze ryzyko ktorego nie zatajam,,a ktore niezgloszone nie podlega ubezpieczeniu w pracy.Polecam.
10 września 2015 13:27 / 2 osobom podoba się ten post
W agencji w której pracuję mamy polisę na życie i od nieszczęśliwych wypadków,pobyt w szpitalu i inne,za 60 zł miesięcznie.Na początku jak wyjeżdżalam to w Warcie wykupowalam ubezpieczenie.Chyba bałabym się wyjechać bez polisy.
10 września 2015 17:58 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

W agencji w której pracuję mamy polisę na życie i od nieszczęśliwych wypadków,pobyt w szpitalu i inne,za 60 zł miesięcznie.Na początku jak wyjeżdżalam to w Warcie wykupowalam ubezpieczenie.Chyba bałabym się wyjechać bez polisy.

Masz racje ja bez polisy sie nie ruszam potem w razie W na dzieci to spada bo dlug jak bankowy do splaty dla spadkobiercow.Place jak za zboze aby nie skorzystac ale wole,,to niz niepewnosc i strach firma daje ubezpieczenie,,po zboju   turystyczne kapujecie,,GENERALI,,ja wole swoje i ide dali....
11 września 2015 20:06 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Mam w Alianz,własnie z opcja pracy za granicą:)Wrócę do domu to napiszę dokładniej jak w papiery zajrzę,bo szczegółów niw pamietam,płace miesięcznie 65zł składki.

ja kiedys tez ,mialam grupowe w allianz i pzu a teraz to mam tylko erv to chyba zdrowotne ...reszte nie wiem
04 lipca 2017 20:02 / 1 osobie podoba się ten post
Może tu coś znajdziesz ?
04 lipca 2017 20:37 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Może tu coś znajdziesz ?

Dzięki
04 lipca 2017 20:53 / 4 osobom podoba się ten post
Kobietka

Dzięki :super1:

Mam takie ubezpieczenie na 100.000 leczenia , Nw i 50.000 szkody wyrzadzonej komus.W razie w mam w tym transport .Zwrot kosztow poniesionych na leki , dentyste - 200 e na miesiac.

Co do szkody wyrzadzonej zawsze myslalam , ze chodzi o dom u pdp., ale sa rozne przypadki , jezdzimy rowerami , porysujesz auto komus - i wydatek murowany , a tak idzie z ubezpieczenia .
04 lipca 2017 20:59
magdzie

Mam takie ubezpieczenie na 100.000 leczenia , Nw i 50.000 szkody wyrzadzonej komus.W razie w mam w tym transport .Zwrot kosztow poniesionych na leki , dentyste - 200 e na miesiac.

Co do szkody wyrzadzonej zawsze myslalam , ze chodzi o dom u pdp., ale sa rozne przypadki , jezdzimy rowerami , porysujesz auto komus - i wydatek murowany , a tak idzie z ubezpieczenia .

Gdzie takie masz ?
04 lipca 2017 21:03 / 1 osobie podoba się ten post
Kobietka

Gdzie takie masz ?

W Generali , place 0k 130 zl na miesiac 
04 lipca 2017 21:06 / 2 osobom podoba się ten post
Jest jeszcze w tym cos jak uszczerbek na zdrowiu .