Czy agencje powinny mieć zdjęcia podopiecznych przy rekrutacji?

25 listopada 2018 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
Szybkie pytanie co uważacie o wstawianiu na portalach społecznościowych zdjęć swoich pdp bez ich zgody w sytuacji gdzie są kompletnie nie świadomi schorowani itd ?
Pytam bo na jednej z grup dla opiekunek
Dodaje notorycznie zdjęcia swojego pdp
Ale wczoraj pobiła wszystko dziadek śpiący na łóżku widać że dość schorowany a na kolanach pies rasy york . Zdjęcie samo w sobie nieszkodliwe . Ale jednak wydaje mi się że jest to nie zgodne z prawem, Rodo i te inne sprawy . Podpis zdjęcia ,, to pańcia sobie wypije kawkę a ja muszę ( pies ) pilnować Petera ( leżący senior) . W ciągu pół h członkinie objechaly takimi komentarzami że aż szok . Tyle zawiści i agresji w ludziach .
25 listopada 2018 19:56 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Szybkie pytanie co uważacie o wstawianiu na portalach społecznościowych zdjęć swoich pdp bez ich zgody w sytuacji gdzie są kompletnie nie świadomi schorowani itd ?
Pytam bo na jednej z grup dla opiekunek
Dodaje notorycznie zdjęcia swojego pdp
Ale wczoraj pobiła wszystko dziadek śpiący na łóżku widać że dość schorowany a na kolanach pies rasy york . Zdjęcie samo w sobie nieszkodliwe . Ale jednak wydaje mi się że jest to nie zgodne z prawem, Rodo i te inne sprawy . Podpis zdjęcia ,, to pańcia sobie wypije kawkę a ja muszę ( pies ) pilnować Petera ( leżący senior) . W ciągu pół h członkinie objechaly takimi komentarzami że aż szok . Tyle zawiści i agresji w ludziach . :chaplin:

No mnie się wydaje że trzeba wyczuć czy Senior świadomy? Ja m z Heimu mnóstwo wspólnych fotek(bo tez do ref.sie przydały).A teraz zawsze pytam czy możemy wspólne foto.To jednak troche naruszenie godności.My byśmy też nie chciały/li żeby nam ktoś kliknął jak zmieniamy brudnego pampersa ,czy podobne? Więc schorowani ale  "gdzieś tam"świadomi ludzie nieraz słysza rozmowy  i widzą niekoniecznie prawidlowe reakcje opiekunów(np.nasmiewanie, obelgi itp.).Taka osoba może się zamknąć w sobie lub może się pogorszyć stan.Nikt nie zbadał do końca tajnik ludzkiego mózgu i dlatego trzeba delikatnie.Ja mam teraz pdp.ktora prawie nie widzi(jestem trochę jej oczami), ma za to wyostrzony sluch.Ale bardzo dobrze sobie radzi, bo wcześniej całe życie widziała.Podpowiadam gdzie co lezy, co na zewnatrz, jaka pogoda itd.Ale też spytałam czy możemy wspólne zdjęcie?Jest bardzo uparta, ale jakoś tak już się polubilysmy.
25 listopada 2018 21:06
Taki film widziałam kiedyś K-PAX o pacjencie i jego lekarzu, piękny choc trudny film, ale warto zobaczyć
26 listopada 2018 12:28 / 4 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Szybkie pytanie co uważacie o wstawianiu na portalach społecznościowych zdjęć swoich pdp bez ich zgody w sytuacji gdzie są kompletnie nie świadomi schorowani itd ?
Pytam bo na jednej z grup dla opiekunek
Dodaje notorycznie zdjęcia swojego pdp
Ale wczoraj pobiła wszystko dziadek śpiący na łóżku widać że dość schorowany a na kolanach pies rasy york . Zdjęcie samo w sobie nieszkodliwe . Ale jednak wydaje mi się że jest to nie zgodne z prawem, Rodo i te inne sprawy . Podpis zdjęcia ,, to pańcia sobie wypije kawkę a ja muszę ( pies ) pilnować Petera ( leżący senior) . W ciągu pół h członkinie objechaly takimi komentarzami że aż szok . Tyle zawiści i agresji w ludziach . :chaplin:

To nie jest w porządku. Ja nie życzyłabym sobie, żeby ktokolwiek wstawiał moje zdjęcia bez uzgodnienia ze mną. Ktoś kto wstawia takie fotki powinien umieć odwrócić sytuację. Czyli co by było, gdyby to moje zdjęcia wstawiano. 
26 listopada 2018 13:59 / 3 osobom podoba się ten post
Też tak uważam . Co innego kiedy pdp da nam pozwolenie na wspólne zdjęcie ale udostępnianie na Facebooku czy innych portalach to już dla mnie naruszenie prywatności
26 listopada 2018 14:46 / 3 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Też tak uważam . Co innego kiedy pdp da nam pozwolenie na wspólne zdjęcie ale udostępnianie na Facebooku czy innych portalach to już dla mnie naruszenie prywatności

Ja się tu od razu odniosę do głównego pytania w tym wątku. My dajemy swoje zdjęcia świadomie, że rodzince się pokazuje te broszurki z nami czy jak to nazwać to że o nas i rodzinka wybiera. Ale my to robimy bo chcemy prace itd. Ale właśnie jeśli pdp jest już średnio kontaktowy to do zdjęcia pozuje czy nie i tak ma mało do gadania. Ja przez sam szacunek do starości i ułomności nie wymagam żeby mi firma dawała fotografie. Stary jak stary, każdy jest pomarszczony i tak naprawdę wszyscy tacy będziemy, już nie piękni i młodzi jak chcielibyśmy wyglądać zawsze :) Opis mi starczy bo to czy się dogadam z pdp na miejscu to już chemia. Albo będzie albo nie i zdjęcie mi tu mało powie.
26 listopada 2018 15:03
monika.s

Tak czy siak mnie czeka glodowa emerytura..

Taki żywot :P
26 listopada 2018 15:54 / 2 osobom podoba się ten post
basiabasia71

Ja się tu od razu odniosę do głównego pytania w tym wątku. My dajemy swoje zdjęcia świadomie, że rodzince się pokazuje te broszurki z nami czy jak to nazwać to że o nas i rodzinka wybiera. Ale my to robimy bo chcemy prace itd. Ale właśnie jeśli pdp jest już średnio kontaktowy to do zdjęcia pozuje czy nie i tak ma mało do gadania. Ja przez sam szacunek do starości i ułomności nie wymagam żeby mi firma dawała fotografie. Stary jak stary, każdy jest pomarszczony i tak naprawdę wszyscy tacy będziemy, już nie piękni i młodzi jak chcielibyśmy wyglądać zawsze :) Opis mi starczy bo to czy się dogadam z pdp na miejscu to już chemia. Albo będzie albo nie i zdjęcie mi tu mało powie.

To nawet wydaje się być nieetyczne , moi dwaj paliatywni podopieczni nie wyglądali ZX byt zachęcająco , a oboje byli bardzo serdecznie .
Zdjęcia żon to proszę , złośliwość można uchwycić na zdjęciu 
26 listopada 2018 15:55 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

To nawet wydaje się być nieetyczne , moi dwaj paliatywni podopieczni nie wyglądali ZX byt zachęcająco , a oboje byli bardzo serdecznie .
Zdjęcia żon to proszę , złośliwość można uchwycić na zdjęciu :niebo pieklo:

A co babcie zazdrosne?
26 listopada 2018 15:58
Elka40

A co babcie zazdrosne?:oczko2:

A nie? Dawno już żony nie miałam w pakiecie
26 listopada 2018 16:01
dorotee

A nie? Dawno już żony nie miałam w pakiecie:niebo pieklo:

I bardzo dobrze, wiem na razie z opowiadań.. że owszem zlecenie lepiej płatne ale dwupak No thanks
26 listopada 2018 16:04 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

I bardzo dobrze, wiem na razie z opowiadań.. że owszem zlecenie lepiej płatne ale dwupak:klotnia: No thanks:brak wiary:

Ale są też pozytywy , małżonkowie dotrzymują sobie towarzystwa , żonę można czasem oswoić.
26 listopada 2018 18:56
monika.s

Wszystko pieknie ale ile opiekunek daje zdjecie podopiecznych w internet bez zgody rodzin. Nie popieram tego :-(

To tez pisalam o tym kilka dni wczesniej cytuje sama siebie, wstretny nawyk zasmiecania fb fotami biednych staruszkow. Sa jakies granice dobrego smaku
26 listopada 2018 19:01
monika.s

To tez pisalam o tym kilka dni wczesniej cytuje sama siebie, wstretny nawyk zasmiecania fb fotami biednych staruszkow. Sa jakies granice dobrego smaku

No właśnie dla mnie to głupota ..
26 listopada 2018 19:01
basiabasia71

Taki żywot :P

Tacy ludzie u wladzy w kraju