Jakie wynagrodzenie jest dla Ciebie odpowiednie?

04 lutego 2014 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Ja moze sie łudze,moze jestem niepoprawna optymistka,al mysle ze zawsze beda rodziny szukajace opiekunki z bardzo dobrym jezykiem,prawem jazdy itd,sklonne zaplacic wiecej niz Rumunce,ktorej zdolnosci do opiekowania sie i prowadzenia domu pozostawiaja wiele do życzenia...No coz,ja za 600 jezdzic nie bede,mam nadzieje ze nie dożyję tych czasow
04 lutego 2014 11:01
sas-anka

Nie wiem jak inne rodziny, ale moja np. Rumunki by nie zatrudniła.

mojej babci rodzina zapewne też nie, ale znajdą się takie , które chętnie zapłacą mniej ...
04 lutego 2014 11:04 / 12 osobom podoba się ten post
A ja mysle tak... biorac pod uwage sytuacje w kraju wiem ze dla wielu 800 euro to jest majatek o jakim nie moga nawet pomarzyc w Polsce. Sa to rodziny wielodzietne albo samotne matki, czasami w domu nikt nie pracuje i utrzymuja sie z zasilku o ile go maja. Gdzie w Polsce taka osoba zarobi ok 3 i pol tysiaca miesiecznie? Dodajmy jeszcze ze tutaj przez okres 2-3 miesiecy nie ponosi kosztow "zycia". Nadal myslicie ze osoby ktore decyduja sie na 800 euro sa glupie i nie szanuja siebie i naszej pracy? W Polsce pracujemy za 350 euro ;-)
04 lutego 2014 11:07 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

A ja mysle tak... biorac pod uwage sytuacje w kraju wiem ze dla wielu 800 euro to jest majatek o jakim nie moga nawet pomarzyc w Polsce. Sa to rodziny wielodzietne albo samotne matki, czasami w domu nikt nie pracuje i utrzymuja sie z zasilku o ile go maja. Gdzie w Polsce taka osoba zarobi ok 3 i pol tysiaca miesiecznie? Dodajmy jeszcze ze tutaj przez okres 2-3 miesiecy nie ponosi kosztow "zycia". Nadal myslicie ze osoby ktore decyduja sie na 800 euro sa glupie i nie szanuja siebie i naszej pracy? W Polsce pracujemy za 350 euro ;-)

wiesz, może i masz rację, jednak ja osobiście nikogo, kto jedzie za te 800 ełro do pracy, nie oceniam przez pryzmat głupoty.
Każdy żyje jak chce.
04 lutego 2014 11:07 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

A ja mysle tak... biorac pod uwage sytuacje w kraju wiem ze dla wielu 800 euro to jest majatek o jakim nie moga nawet pomarzyc w Polsce. Sa to rodziny wielodzietne albo samotne matki, czasami w domu nikt nie pracuje i utrzymuja sie z zasilku o ile go maja. Gdzie w Polsce taka osoba zarobi ok 3 i pol tysiaca miesiecznie? Dodajmy jeszcze ze tutaj przez okres 2-3 miesiecy nie ponosi kosztow "zycia". Nadal myslicie ze osoby ktore decyduja sie na 800 euro sa glupie i nie szanuja siebie i naszej pracy? W Polsce pracujemy za 350 euro ;-)

W pewnym sensie masz racje ale pracując na miejscu wracasz codziennie do domku, do dzieci...a na wyjeżdzie niestety wiele się traci
04 lutego 2014 11:08 / 1 osobie podoba się ten post
Tak,ale w Polsce jestesmy za to we wlasnym domu,przy dzieciach,nie cierpimy z powodu rozłaki..nie zyjemy w ciagłym niepokoju,czy tam w domu wszystko ok...Sowa ,wez to pod uwage.Ps.Asia byla szybsza 
04 lutego 2014 11:09
Sówka

A ja mysle tak... biorac pod uwage sytuacje w kraju wiem ze dla wielu 800 euro to jest majatek o jakim nie moga nawet pomarzyc w Polsce. Sa to rodziny wielodzietne albo samotne matki, czasami w domu nikt nie pracuje i utrzymuja sie z zasilku o ile go maja. Gdzie w Polsce taka osoba zarobi ok 3 i pol tysiaca miesiecznie? Dodajmy jeszcze ze tutaj przez okres 2-3 miesiecy nie ponosi kosztow "zycia". Nadal myslicie ze osoby ktore decyduja sie na 800 euro sa glupie i nie szanuja siebie i naszej pracy? W Polsce pracujemy za 350 euro ;-)

Nikt nie napisał że takie osoby są głupie. Są firmy które mają wyższe stawki dla początkujących, ja jedynie nie rozumiem dlaczego godzą się na stawkę 600 czy 800 skoro z innej firmy mogą pojechać za więcej? W ten sposób działają na niekorzyść zarówno swoją jak i wszystkich już pracujących bądź starających się o pracę opiekunek.
04 lutego 2014 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
sas-anka

Nie wiem jak inne rodziny, ale moja np. Rumunki by nie zatrudniła.

Nie jestem pewna swoich pracodawcow nigdy.Wiem,że chętnie widzą tańsze.Dla większości jest to obojętne jakiej narodowości jest opiekunka oby była odpowiednia i na miarę potrzeb podopiecznej.Miałam zmienniczki Rumunki w Austrii nie było problemu dla rodziny ktora z nas jest w pracy,chociaz dla mnie to nie było ułatwienie.
04 lutego 2014 11:10 / 1 osobie podoba się ten post
Nie chce im sie dlugo szukac,a moze nie wiedza lub nie wierza w to ze moga zarobic wiecej.
04 lutego 2014 11:11 / 6 osobom podoba się ten post
Marta

Tak,ale w Polsce jestesmy za to we wlasnym domu,przy dzieciach,nie cierpimy z powodu rozłaki..nie zyjemy w ciagłym niepokoju,czy tam w domu wszystko ok...Sowa ,wez to pod uwage.Ps.Asia byla szybsza:-) 

Wstajac kazdego dnia i zastanawiajac sie co dac dziecku jesc i czy przechodzi jeszcze ten miesiac w tych butach tez nie jest zbyt pokrzepiajace. Nie uwazasz ze te pieniadze daja im wiecej ulgi niz cierpienia?
04 lutego 2014 11:13
sas-anka

Nikt nie napisał że takie osoby są głupie. Są firmy które mają wyższe stawki dla początkujących, ja jedynie nie rozumiem dlaczego godzą się na stawkę 600 czy 800 skoro z innej firmy mogą pojechać za więcej? W ten sposób działają na niekorzyść zarówno swoją jak i wszystkich już pracujących bądź starających się o pracę opiekunek.

Tak tylko że ja juz sie denerwuje bo jednej odmowilam (za 800, zresztą wcześniej pisalam), druga tydzien czekam na propozycje, a trzy kolejne to juz są 4 tygodnie i cisza, jak czytam ze po wyslaniu zgłoszenia wyjezdzacie w ciagu kilku dni to mam doła bo myśle że cos ze mną nie tak
04 lutego 2014 11:13 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Wstajac kazdego dnia i zastanawiajac sie co dac dziecku jesc i czy przechodzi jeszcze ten miesiac w tych butach tez nie jest zbyt pokrzepiajace. Nie uwazasz ze te pieniadze daja im wiecej ulgi niz cierpienia?

Zarabiając 1000 a nie 600 ulga byłaby jeszcze większa? Dalej pytam, dlaczego z własnej nieprzymuszonej woli wybierają 600?
04 lutego 2014 11:16 / 1 osobie podoba się ten post
asia123v

Tak tylko że ja juz sie denerwuje bo jednej odmowilam (za 800, zresztą wcześniej pisalam), druga tydzien czekam na propozycje, a trzy kolejne to juz są 4 tygodnie i cisza, jak czytam ze po wyslaniu zgłoszenia wyjezdzacie w ciagu kilku dni to mam doła bo myśle że cos ze mną nie tak

Asia najłatwiej jest zacząć jadąc pierwszy raz w okresie świątecznym lub wakacyjnym. Czasami warto poczekać, jak zaczniesz z niskiego poziomu trudno będzie Ci go przebić. Szukaj w innych firmach i intensywnie ucz się języka,trzymam za Ciebie kciuki:)
04 lutego 2014 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
Sówka

Wstajac kazdego dnia i zastanawiajac sie co dac dziecku jesc i czy przechodzi jeszcze ten miesiac w tych butach tez nie jest zbyt pokrzepiajace. Nie uwazasz ze te pieniadze daja im wiecej ulgi niz cierpienia?

Zgadza sie,jednak praca z dala od domu,za granica musi byc wyzej oplacana niz na miejscu.Bo niesie wieksze obciazenie dla psychiki pracownika, jes jednak czyms innym niz praca w odleglosci 3 km od domu,czyz nie?
04 lutego 2014 11:18 / 1 osobie podoba się ten post
asia123v

Tak tylko że ja juz sie denerwuje bo jednej odmowilam (za 800, zresztą wcześniej pisalam), druga tydzien czekam na propozycje, a trzy kolejne to juz są 4 tygodnie i cisza, jak czytam ze po wyslaniu zgłoszenia wyjezdzacie w ciagu kilku dni to mam doła bo myśle że cos ze mną nie tak

Nie,z Tobą jest wszystko w porządku.Widzisz ja też czekam,miałam ostatnio 2 propozycje ale w pierwszym przypadku rodzina wybrała inną opiekunkę a drugi to nie wiem ,pewnie też bo wyjazd miał być 3-4 .Nie stresuję się za bardzo.