Jakie wynagrodzenie jest dla Ciebie odpowiednie?

06 lutego 2014 13:20 / 8 osobom podoba się ten post
No - i temat znowu z tematu zboczył:)
Nie obserwowałam tutaj rozmów Basibur, ale no na przykłąd sas-anka miała odrębne zdanie, ale chyba nikt jej jakoś za to nie krytykował. Po prostu z nią dyskutowano. No nigdy nie jest tak, żeby wszyscy mieli takie samo zdanie. A sas-anka była cenionym (przynajmniej przeze mnie) użytkownikiem, długo na forum już była i powinna kurczę wiedzieć, że po sprzeczce w jednym temacie, można odprężyć się w drugim i te same osoby będą się już z nią gdzie indziej zgadzały.

Nie rozumiem też tego zamieszania z usuwaniem postów. Moich to chyba bardzo dużo zostało w tym temacie usuniętych (wiem to po wiadomościach, ze dostałam plusy za jakąś wypowiedź, wchodzę w tego posta, a przekierowuje mnie na pierwszą stronę dyskusji) i nie ma co robić o to afery - widocznie były nie na temat - nie będę sobie włosów z tego powodu rwała, bo mogę napisać dalszych 2000 postów - ha:)

Powinnyśmy się cieszyć, że forum jest moderowane. Dzięki temu nie ma śmietnika, ale co dla mnie ważniejsze - każdy uczestnik może czuć się bezpieczny - w razie obrażania go, moderator się tym zajmie. Każdy więc się pilnuje, żeby dyskusja była na przyzwoitym poziomie i żeby innym nie ubliżać. Wiem, co mówię, bo udzielałam się kiedyś aktywnie na forum mojego miasta. Na początku była moderacja i było dla mnie ok. Jednak ludzie niektórzy strasznie zaczęli się na to burzyć (podobnie jak tutaj), z forum odchodzić, wracać no i w końcu zaniechano moderacji. I forum zrobiło się bezwartościowe - mam wrażenie, że same dzieciaki zaczęły tam pisać, obrażać się i zeszło to po prostu na psy, na poziom nie odpowiadający większości inteligentnych ludzi, którzy mieli coś do powiedzenia. No i w końcu forum zostało zamknięte. Ja tam nie chcę się chwalić, ani wywoływać wilka z lasu, ale jeszcze nigdy z naszym Moderatorem problemu nie miałam, chociaż ciągle piszę nie na temat i na pewno spędził nie jedną chwilę na czytaniu i wywalaniu moich wypocin.
No - i teraz czekam na czerwone napisy:)
06 lutego 2014 14:41

I znowu usuneli mojego posta, masakra jakas


 



Czy tłumaczenie w tym wątku to za mało? Moderator

06 lutego 2014 15:25 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Andrea, Moderator nie klamie, one same tak zdecydowaly, od jednej dostalam maila, odpowiedzialam pozytywnym kopniakiem w tylek, ale widac byl za slaby.   A tak ogolnie - nieszczegolnie: Zaraz pewnie mnie czesc z Was bedzie gryzla, albo moj post wyleci. Mamy na forum mozliwosc opiniowania roznych, mniejszych i wiekszych firm, dlaczego tam sie nic nie dzieje? A jak temat zbacza w ta strone, to sie faktycznie jeden smietnik robi. Jesli nie ma w "Firmach" tej, o ktorej ktos chce dodac opinie - mail do Moderatora, jesli uzna, ze firma pod wzgledem prawnym jest OK - doda do wykazu. Tu jest niezla wymiana zdan na temat "jak sie nie dac wykiwac", pomijam fakt, ze tego typu watkow jest duzo, ale ten wydawal sie byc na tyle skompensowany, ze w jednym miejscu znalazlo sie kompendium wiedzy, co, jak i dlaczego. Wylonily sie ogromne zasoby checi wzajemnej pomocy, ale i jakies fale gwaltownego bronienia swoich pogladow. OK, wlasne poglady sa sluszne, ale przekonywanie innych na sile, ze tylko "ja wiem lepiej" - nigdy nie bylo ani dobre, ani skuteczne i nie o to chodzi.   Trzy osoby w ferworze walki o swoje zdanie - polegly, coz, szkoda, ale to jest ich decyzja. Wiele razy narazalam sie na takie, czy inne docinki, ale wiem jedno - to jest tez moje forum i mam prawo dyskutowac, pisac i niekoniecznie wszyscy musza sie ze mna zgadzac, bo jestem tylko czlowiekiem i tez sie myle, albo czegos nie wiem, dlatego w zyciu nie przyszloby mi do glowy z powodu wymiany zdan, usuwac swoje konto, urlopik - owszem, na wlasne zyczenie i juz.   Moderatora mamy naprawde dobrego, nie narzekajcie, zadnej z nas krzywdy nie zrobil, zna nas jak lyse konie, interwencje sa sluszne i wykonywane we wlasciwym czasie.  


 


Och dziękuję! :-)


 


A poza tym - pogoda piekna, zycze wszystkim milego dnia i powodzenia w szukaniu miejsc lepszych, niz za 600 czy 800 euro.

A ja myślę, że wszystkie firmy, które szukają na tym Portalu pracowników powinny mieć " z urzędu" zakładane stronki z opiniami. Sama szukając pracy i przeglądając oferty posiłkowałam się opiniami o danej firmie na tym Forum. A pracę za 800 euro uważam za najniższe minimum - tzn jest do przyjęcia dla zupełnych "zieleninek" i ze słabym niemieckim. Ale tylko tam, gdzie jest tylko 1 PDP i nie trzeba wszystkich czynności fizycznych wykonywać (np. sprzątaczka, pflegedins, catering itp.)
06 lutego 2014 15:56 / 5 osobom podoba się ten post
No ,to się porobiło:(Jejuśku..............chwileczkę poczytałam,ale nie wszystko i oczy mi z orbit wylatały:(A tak w ogóle ,tooo z tym usuwaniem sobie konta,to myślę tak "Obraziłem się i zabieram zabawki ,idę do innej piaskownicy" hmmmmmm,trochę to takie przedszkolne zachowanie.
Natomiast co do moderowania naszego forum....Dobrze,bo pewnie rozkrakałybyśmy się jak stare wrony....A tak,emocje opadają i jest GIT:):):)
06 lutego 2014 15:57
Malgi

A ja myślę, że wszystkie firmy, które szukają na tym Portalu pracowników powinny mieć " z urzędu" zakładane stronki z opiniami. Sama szukając pracy i przeglądając oferty posiłkowałam się opiniami o danej firmie na tym Forum. A pracę za 800 euro uważam za najniższe minimum - tzn jest do przyjęcia dla zupełnych "zieleninek" i ze słabym niemieckim. Ale tylko tam, gdzie jest tylko 1 PDP i nie trzeba wszystkich czynności fizycznych wykonywać (np. sprzątaczka, pflegedins, catering itp.)

Nie wiem, nie chce mi sie sprawdzac, ile z tych firm ma stronki z ocenami, ale wszystkie musza miec swoj profil. W profilu zas mozna oceniac takie sprawy, jak:
1/ Zarobki (!)
2/ Warunki umowy
3/ Dopasowanie oferty
4/ Jakosc obslugi (tu dla mnie nie jest jasne, czy obslugi rodziny, kontraktu, czy wspolpracy z opiekunka).
Dziala to na zasadzie dodawania gwiazdek, ale lepsze chociazby to, niz zadnych wiadomosci na temat firmy. Wiadomo, jak w profilu firmy malo co widac, oszczednosciowe informacje, brak ocen - no to trzeba temat drazyc.
06 lutego 2014 16:45 / 5 osobom podoba się ten post
Niestety muszę się zegnać z dostępem do internetu na dzisiaj i choć cofnęłam się dość daleko,nie doszłam,dlaczego Arabrab ma problemy(jak domniemywam poprosila o podwyżkę a zarabia jakąś oszałamiającą sumę nieco ponad 800 euro.Dziewczyno,jesli się nie myle,nie bój się.Poczytaj oferty,jest dużo takich,w których proponują 1100,czy 1200 euro.Trzeba tylko wytrwale szukać i pisać wszędzie,gdzie się tylko da.
A tak na marginesie dodam,że czytając oferty z agencji zawsze,ale to zawsze są podane wymagania w stosunku do nas,jest info o tym co jest do naszej dyspozycji na miejscu ale zazwyczaj rzadko jest info za ile mamy pracować.Owszem pisze się,ze od do-ale to jest raczej wabik majacy nas sciagnac do danej firmy,bowiem jak się dzwoni i chce dostać tę najwyższą proponowana stawke,to zaczynają się schody.
07 lutego 2014 08:12 / 1 osobie podoba się ten post
Arabar i jak dalej twoja historia ?
07 lutego 2014 08:27 / 6 osobom podoba się ten post
Athenka

Arabar i jak dalej twoja historia ?

Jak ? ...nie bede zapeszala,wszystko na dobrej drodze a moze na gorszej -tego nigdy nie mozna byc do konca pewnym  .Jade do domu we wtorek -wieczorem, ale juz mam odzewy z innych ag....,w kazdym badz razie duzo lepsze pieniadze oferuja ....za 800 iles tam juz za cholere pracowac nie bede  .......)))))
07 lutego 2014 08:28 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Jak ? ...nie bede zapeszala,wszystko na dobrej drodze a moze na gorszej -tego nigdy nie mozna byc do konca pewnym  .Jade do domu we wtorek -wieczorem, ale juz mam odzewy z innych ag....,w kazdym badz razie duzo lepsze pieniadze oferuja ....za 800 iles tam juz za cholere pracowac nie bede  .......:-))))))

no i widzisz wierzylam w ciebie od amego poczatku:):)
07 lutego 2014 08:36 / 2 osobom podoba się ten post
magdalena_k

no i widzisz wierzylam w ciebie od amego poczatku:):)

Wiem,ze mi (prawie) wszyscy dobrze zyczycie.....nie ,to "prawie" w nawiasach to taki "spass"....Naprawde,bez zadnego kadzenia..Forum Wielkie jestes)))))
07 lutego 2014 08:37 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Wiem,ze mi (prawie) wszyscy dobrze zyczycie.....nie ,to "prawie" w nawiasach to taki "spass"....Naprawde,bez zadnego kadzenia..Forum Wielkie jestes:-))))))

troche wiary w siebie i juz bedzie ze 200euratek wiecej do wydania...................
07 lutego 2014 08:41 / 3 osobom podoba się ten post
magdalena_k

no i widzisz wierzylam w ciebie od amego poczatku:):)

Sie namordowalam,napisalam....i wyslalam w przestworza posta z odpowiedzia,czasami jak chce szybko wyslac ,to odruchowa nie tak klikne))Magdalenko; wiem,ze wszyscy mi dobrze zycza (chyba),trzymaja kciuki......i dlatego (bez kadzenia i wazeliniarstwa)  .....Forum jestes Wielkie :-:):):)........O, jejku doszlo )))))))))
07 lutego 2014 08:45 / 1 osobie podoba się ten post
Arabar zycze powodzenia !
a rodzina co w koncu poczyna ?
07 lutego 2014 09:15 / 1 osobie podoba się ten post
Powodzenia Arabrab,zasługujesz na więcej! B,edzie dobrze:)))
07 lutego 2014 09:23 / 1 osobie podoba się ten post
Athenka

Arabar zycze powodzenia !
a rodzina co w koncu poczyna ?

Athenka,jak patrzę na Twój obrazeczek to wydaje mi się ,że jeszcze w łóżeczku leżysz........