Jakie wynagrodzenie jest dla Ciebie odpowiednie?

04 lutego 2014 12:00
jagoda_12

Dajcie spokój, a ja wciąz czytam na niemieckich stronach, że w Niemczech wciąż brakuje Pflegekräfte i w następnych latach nie będzie lepiej, bo społeczeństwo niemieckie coraz bardziej sie starzeje. To jest głęboki rynek, ale prawdą tez jest, że trzeba znać dobrze język i miec doświadczenie, wtedy można negocjować, a nie godzić się na wszystko.

Zgadza się, tylko z jednej strony wielkie halo dyskusje o stawce minimalnej itd. a z drugiej realny spadek płac w tym zawodzie i to na łeb na szyję. Tłumaczenie lepiej pojechać za 600 niż wcale, sami sobie gotujemy ten los.
04 lutego 2014 12:00
Jesteś niesamowita, powaliłaś nas tym wpisem, w każdym razie masz 100% racje, tak to faktycznie wygląda
04 lutego 2014 12:03 / 1 osobie podoba się ten post
Jagoda - racja , brakuje opiekunek ale Niemcom pasowałoby nas zatrudniać w PFlegeheim , bo zarobiona kase wydamy w DE , zapłacimy tam podatki . Teraz wozimy pieniądze do Polski .
04 lutego 2014 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Andrea a ja dalej swoje... Wypowiadają się opiekunki doświadczone Ty, Mozah, Mleczko z perspektywy opiekunek doświadczonych. Ja jestem nowa, to mój drugi wyjazd, dopiero zaczynam i znalazłam ofertę wyższą długo nie szukając. Nie przekonacie mnie ze lepiej pojechać za 600 niż za 1000. Nie rozumiem waszej logiki rozumowania.
04 lutego 2014 12:07 / 2 osobom podoba się ten post
Wszystko to jest prawdziwe jak w zyciu.Ale nie zgodze sie z jednym zdaniem " Nie możesz w taki sposob rozumowac" - mogę,mogę ,bo kazda nastepna Stella jest dla mnie łatwiejsza i korzystniejsza.A nie z jednego pieca chleb juz jadłam.Jam już twarda opiekunka,nie zadawalam sie obietnicami.
 
Wszystko co napisałaś jest prawdziwe tylko nie wszyscy sie do tego przyznają.
04 lutego 2014 12:07 / 2 osobom podoba się ten post
Asia rozumie cie ,twoj stres, ja tez sie ucze i szukam pr.trzymaj sie,bedzie dobrze,musimy tak myslec (: ja czytam to co dziewczyny pisza i to madre kobiety,czytaj a bedziemy sie uczyc na ich doswiadczeniach,pozdrawiam wszystkich
04 lutego 2014 12:11
mas

Asia rozumie cie ,twoj stres, ja tez sie ucze i szukam pr.trzymaj sie,bedzie dobrze,musimy tak myslec (: ja czytam to co dziewczyny pisza i to madre kobiety,czytaj a bedziemy sie uczyc na ich doswiadczeniach,pozdrawiam wszystkich

Tak, uczmy się , ja nie trace nadziei bo wiem że pojade, nie dam się,oby Bozia dała zdrówko, bo to najważniejsze, dziękuję,pozdrawiam
04 lutego 2014 12:20 / 8 osobom podoba się ten post
sas-anka

Andrea a ja dalej swoje... Wypowiadają się opiekunki doświadczone Ty, Mozah, Mleczko z perspektywy opiekunek doświadczonych. Ja jestem nowa, to mój drugi wyjazd, dopiero zaczynam i znalazłam ofertę wyższą długo nie szukając. Nie przekonacie mnie ze lepiej pojechać za 600 niż za 1000. Nie rozumiem waszej logiki rozumowania.

Zarty sobie stroisz? kazda z nas jako tako liczy,nikt nie napisal ze lepiej za mniej.Ale wracajac do meritum dlaczego tak mało płaca początkującym?bo bez praktyki bez obycia z chorym pdp.To gdzie ma to zdobyć? w domu czekajac na oferty?Warto poswięcić 2 mce za mniejsze wynagrodzenie,żeby potem wiedzieć jak się postawić z praktyki a nie na zasadzie,że ktos mi powiedział. Nie zawsze i nie wszystko jest logiczne czesto trzeba  "mniemanologię" zastosowac.
04 lutego 2014 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
ja sie wczoraj poplakalam,uffff,jakie to zycie ciezkie!!!!!!!!!111
04 lutego 2014 12:21
mozah aM

Jagoda - racja , brakuje opiekunek ale Niemcom pasowałoby nas zatrudniać w PFlegeheim , bo zarobiona kase wydamy w DE , zapłacimy tam podatki . Teraz wozimy pieniądze do Polski .

Też prawda. W Pflegeheimach faktycznie brakuje opiekunek a coraz więcej Niemców do nich trafia. Niedawno oglądałam ciekawy reportaż w niemieckiej tv - pokazywali polski dom starców bodajże w Katowicach. Przyjmuje on niemieckich seniorów. Personel niemieckojęzyczny, wszystko od mebli po talerze kupione w Niemczech, żeby "niemieccy mieszkańcy" czuli się jak w domu. Za miesiąc pobytu Niemcy płacą - uwaga! 1.300 Euro. Nieporównywalnie mniej niż w Niemczech, z opieki są zadowoleni, no tylko że rodziny ich rzadko odwiedzają. Ale mają dostęp do internetu i z rodzinami rozmawiają przez kamerki. Ciekawa jestem ile tam zarabiają polskie niemieckojęzyczne opiekunki. Nie wiem, kto założył ten dom opieki, podejrzewam że Polacy. Może w necie znajdę więcej informacji, bo temat mnie ciekawi.
04 lutego 2014 12:21 / 1 osobie podoba się ten post
mas

ja sie wczoraj poplakalam,uffff,jakie to zycie ciezkie!!!!!!!!!111

Nie płacz nie rob mi konkurecji.Glowa do gory i do przodu.
04 lutego 2014 12:22 / 1 osobie podoba się ten post
Ostatnie trzy grosze dorzucę. Skoro ja znalazłam i kilka innych osób które znam również znalazło wyższe oferty tz że takie oferty na rynku są. Jak długo? Tego nie wiem... Jakbym miała firmę i widziała że w innych firmach opiekunki jadą za 600 euro to i ja zaczęłabym wysyłać za 600 euro. A jeszcze na forum doświadczone opiekunki przekonują że warto brać pierwszą lepszą ofertę i że rozumieją... Ja nie rozumiem.
 
mleczko nie unoś się tak, to tylko dyskusja:)
04 lutego 2014 12:24 / 3 osobom podoba się ten post
sas-anka

Ostatnie trzy grosze dorzucę. Skoro ja znalazłam i kilka innych osób które znam również znalazło wyższe oferty tz że takie oferty na rynku są. Jak długo? Tego nie wiem... Jakbym miała firmę i widziała że w innych firmach opiekunki jadą za 600 euro to i ja zaczęłabym wysyłać za 600 euro. A jeszcze na forum doświadczone opiekunki przekonują że warto brać pierwszą lepszą ofertę i że rozumieją... Ja nie rozumiem.
 
mleczko nie unoś się tak, to tylko dyskusja:)

Jak jestes początkująca to jeszcze wiele nie rozumiesz.Nie rozumiesz naszych wpisow.Zadna z nas nie napisała ze lepiej za mniej jak więcej.
04 lutego 2014 12:25 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Nie płacz nie rob mi konkurecji.Glowa do gory i do przodu.

dzieki,dzisiaj tez mnie bierze,poprostu chwile zwatpienia ,och ciezko
04 lutego 2014 12:27 / 1 osobie podoba się ten post
asia123v

Wysłalam do pięciu, oddzwonily dwie, myślalam że to wystarczy

Oczywiscie ,ze nie.Wysylaj do innych,dzwon.Nie jestes zwiazana  niczym ,nic nie podpisalas.Pilnuj swojego "interesu '.Mam prace w firmie ,ale jak cos mnie zainteresuje to dzwonie i pytam.Nie jestem zwiazana lancuchem.Pilnuje swojego konta a nie ......... .Powodzenie i odwaznie do przodu .