Co nas czeka w Szwajcarii?

30 maja 2014 20:44 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Sama nazwa wskazuje,że to musi być pyszne:)Przepisik popłosze:)

Jak wroci gołąb od mozah wyśle go do Ciebie z wielka przyjemnoscią.Inne tez.
02 czerwca 2014 19:21 / 3 osobom podoba się ten post
No tego jeszcze na forum nie było pisze przepis z dedykacja. To dla Tiny- zebyś ten rozmiar 38 utrzymała, az do emerytury.Zaoszczedzisz kase i palta nie bedziesz musiala sobie kupić.A przepraszam to płaszczyk:):):)
Rassiges Tomatenfondue.
 
400 g Tomaten (frische oder aus der  Dose)
600 g Kasefondue - Mischung
    2 dl Rotwein
    1 Essl.Maispude
1-3 Knoblauchzehen (nach Beliben)
 Oregano,Basilikium,Muskat,Pfeffer,Peterli.
500 g Weiss-Halbweiss- oder Ruchbrotwurfel
Zubereitung:
Frische Tomaten wie folgt schalen;Wasser zum Kochen bringen und von der Herdplatte nehmen.Tomaten 2-3 Minuten  ins heisse Wasser legen,herausnehmen und mit einem Messer schalen.Die geschalten Tomaten mit dem Mixer purieren,in die Fonduepfanne geben und aufkochen.Nun die Kasefondue-Mischung dazugebenund so lange ruhren,bis der Kase geschmolzen ist. Maispuder mit etwas Rotwein anruhren und beigeben, Den  restlichen Wein ebenfalls dazugiessen und gut umruhren Kraftig wurzen.Knoblauch fein hacken und am Schluss darunterziehen.
Tip:
Mit etwas Tomatenpuree lasst sich der Tomatengeschmack noch verstarken.
 
Tobie nie trzeba pisac co to jest Maispuder.   Smacznego! wspomni mnie przy robieniu tej potawy.
02 czerwca 2014 19:36 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

No tego jeszcze na forum nie było pisze przepis z dedykacja. To dla Tiny- zebyś ten rozmiar 38 utrzymała, az do emerytury.Zaoszczedzisz kase i palta nie bedziesz musiala sobie kupić.A przepraszam to płaszczyk:):):)
Rassiges Tomatenfondue.
 
400 g Tomaten (frische oder aus der  Dose)
600 g Kasefondue - Mischung
    2 dl Rotwein
    1 Essl.Maispude
1-3 Knoblauchzehen (nach Beliben)
 Oregano,Basilikium,Muskat,Pfeffer,Peterli.
500 g Weiss-Halbweiss- oder Ruchbrotwurfel
Zubereitung:
Frische Tomaten wie folgt schalen;Wasser zum Kochen bringen und von der Herdplatte nehmen.Tomaten 2-3 Minuten  ins heisse Wasser legen,herausnehmen und mit einem Messer schalen.Die geschalten Tomaten mit dem Mixer purieren,in die Fonduepfanne geben und aufkochen.Nun die Kasefondue-Mischung dazugebenund so lange ruhren,bis der Kase geschmolzen ist. Maispuder mit etwas Rotwein anruhren und beigeben, Den  restlichen Wein ebenfalls dazugiessen und gut umruhren Kraftig wurzen.Knoblauch fein hacken und am Schluss darunterziehen.
Tip:
Mit etwas Tomatenpuree lasst sich der Tomatengeschmack noch verstarken.
 
Tobie nie trzeba pisac co to jest Maispuder.   Smacznego! wspomni mnie przy robieniu tej potawy.

Dzięki.Zrobię w weekend,niech syn,co z akademika przyjeżdża też trochę podje;)
Nooo,toż mam zamiar w tym palcie chodzić i chodzić,dlatego tak je okazjonalnie noszę.A na nadmiar kalorii pies mnie po szuwarach przegoni:)
 
02 czerwca 2014 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
A teraz dla Mozah aM .
 
Appenzeller Spiessli.
150 g Weiss - Halbweiis - oder Ruchbrot
    2  Cervelats geschalt
300 g Appenzeller Kase
  16 Cornichons oder
  16 Scheiben Essiggurke
 
Bierteig:
   3 Eier
100 g Mehl
   2 dl Bier
   1 Prise Salz
 
Zubereitung;
Brot in 24, Kase in 16 kleine Stucke (ca. 1 cm dick 3 cm) schneiden,  abwechslugsweise auf  abwechslungsweise in 16 Scheiben(ca.1 cm dick) schneiden. Brot und Kasestucke,Wurstscheiben und Cornichons oder Essiggurke auf Holzspiessli stecken. Zutaten fur den Bierteig verruhren und darin wenden und in der Friteuse goldgelb backen (190 st.C 5-6 min)
 
Dazu passt:
Saisonsalat
 
02 czerwca 2014 19:47 / 2 osobom podoba się ten post
Bede Wam co dzien po przepisiku pisała ale glownie sa to przepisy z chlebkiem róznym.Ale pyszne, moze uda mi sie wkleic fotki.
02 czerwca 2014 20:36 / 2 osobom podoba się ten post
Siedzę sobie przy stole fotografuje przepisy wklejam na forum a moja pdp pyta mnie czy mi nie przeszkadza.Boże,gdzie ja jestem.To jest nowy przepis Schmockerli w nastepnym wpisie bedzie przepis.
02 czerwca 2014 20:46 / 1 osobie podoba się ten post
Schmockerli.
 
Zutaten fur 8 Personen
4 Semmeli
60 g Butter
120 g Magerquark
1 Eigelb
2 Essl. Reibkase
einige Knoblauchzehen,Zwiebelringe und Peterli zum Garniren
 
Zubereitung:
Semmel halbieren mit Butter bestreichen.
Quark,Eigelb und Reibkase verruhren und auf die semmeli streichen.Knoblauch in Scheiben scjceiden und diese nach Belieben auf denSemmeli verteilen.Mit Zwibelringen und Peterli garniren und in eine feuerfeste Formoder auf das Backblech  legen.Im vorgeheizten Ofen starker Oberhitze (230 st.C) etwa 10 Minuten uberbacken.
 
02 czerwca 2014 21:01 / 2 osobom podoba się ten post
to do przepisow powyzej Tina i Mozah aM
02 czerwca 2014 21:05
a to drugiego przepisu.
06 czerwca 2014 06:32 / 1 osobie podoba się ten post
Fajnie Polneta rozwijaj sie, rowijaj.Powodzenia uwieńczonego dobra posada. I pisz.Jak tam się odnalazłaś.Masz teraz skale porownawczą z trzech niemiecko-jezycznych krajów.Teraz wiesz gdzie kasa najlepsza i utrzymanie najdrozsze.Piękny Zurich,co?
06 czerwca 2014 14:28 / 1 osobie podoba się ten post

dzięki mleczko tylko nie wiem czemu moje posty moderaor usunął.Czyżby uznał,że to reklama bloga? bez sensu.Tam było naprawdę dużo praktycznych informacji.....ale może lepiej nie wiedzieć i dawać się robić w balona przez firmy?


 


Moderator usuwa wszelkie formy kryptoreklamy z forum. Również linki do blogów, odsyłających do firm i polecających je. Moderator

17 czerwca 2014 19:44
Tina,Mozah - przepis:
 
Leberknodelsuppe:  4 alte semmeln,Salz, 1/4 l lauwarme Milch ,150-200 g Rindsleber,1 kleine Zwibel, 1-2 Eier,etwas Pfeffer etw.Zitronenschale(gerib.) 30 g Butter,
Petersille,Majoran 1 1/4 l Bruhe,Schnittlauch.
 
Semmeln in feine Scheiben schnaiden,salzen,mit lauwarmer Milch ubergissen,zugedeckt durchziehen lassen.Leber  waschen,hauten,mit Zwiebel durch Fleischmaschine geben oder fein mixen;gewiekte Petersilie in Butter andunsten,mit allen ubringen Zutaten zu Semmeln geben,Teig abarbeiten,abschmecken,kleinen Probeknodel formen, in kochender Bruhe garen,halt er,dann 8 kleine oder 4 grosse Knodel mit nassen Handen,in kochende,gut abgeschmekte Bruhe einlagen,15-25 Minuten je nach Grosse erst leise kochen,dann ziehen lassen,mit Schnittlauch anrichten.Sollte Teig zu weich sein und Probeknodel abkochen,etwas Semmelbrosel zugeben.
 
17 czerwca 2014 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
13 lipca wieczorem bede w Zurichu.Dam znac i namiary.Dzieki Robert.
08 lipca 2014 14:02 / 4 osobom podoba się ten post
Zakladając ten temat myslałam,ze wywiaze sie dyskusja na temat warunkow pracy,warunkow zatrudnienia - bo przecież to inny kraj,inne wymagania,inna kultura, inaczej dojeżdżamy i inaczej nam płaca.
 
Ale opiekunek zatrudnionych przez szwajcarska firme jest jak na lekarstwo to nie ma co nowego wnosić.Bo to nikogo nie interesuje kogoś kto pracuje w DE albo jest zatrudniony przez firmę polsko-niemiecka czy odwrotnie,gdyz warunki nie odbiegaja od normy.
 
Znalazłam dzisiaj nową książke z przepiasami typowo szwajcarskimi, ale łatwymi, bo tu w kazdym jest Jowa - Teigen,ktory mozna kupić w Migros - i zrobić smaczny szybki obiad.
 
Nie chce pisac tylko dla siebie, bo ja już je mam,jesli kogos interesuje to moge podac.
08 lipca 2014 14:04 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Zakladając ten temat myslałam,ze wywiaze sie dyskusja na temat warunkow pracy,warunkow zatrudnienia - bo przecież to inny kraj,inne wymagania,inna kultura, inaczej dojeżdżamy i inaczej nam płaca.
 
Ale opiekunek zatrudnionych przez szwajcarska firme jest jak na lekarstwo to nie ma co nowego wnosić.Bo to nikogo nie interesuje kogoś kto pracuje w DE albo jest zatrudniony przez firmę polsko-niemiecka czy odwrotnie,gdyz warunki nie odbiegaja od normy.
 
Znalazłam dzisiaj nową książke z przepiasami typowo szwajcarskimi, ale łatwymi, bo tu w kazdym jest Jowa - Teigen,ktory mozna kupić w Migros - i zrobić smaczny szybki obiad.
 
Nie chce pisac tylko dla siebie, bo ja już je mam,jesli kogos interesuje to moge podac.

wszystkie nowosci kulinarne mnie interesuja;-