Ojciec chce mnie podać o alimenty

09 czerwca 2014 18:43 / 3 osobom podoba się ten post
Unikanie ojca to najlepsze co możesz zrobić. Jednak pozostaje świadomość problemu, że istnieje duże prawdopodbieństwo, że związesz się z mężczyzną podobnym do niego. To jest typowe dla wielu dziewczyn, których ojcowie mieli problemy z alkoholem. Może to być facet nie uzależniony od alkoholu, ale np. internetu, hazardu czy pracy, jak mój ślubny. Są to może nie tak brutalne formy uzależnienia jak często agresywny, pijany mężczyzna, lecz też dają popalić.

Jesteś jeszcze bardzo młoda. Jeśli z perspektywy swoich doświadczeń mogę Ci coś doradzić, to przepracowanie w jakikolwiek sposób tego problemu, aby uchronić siebie przed kolejnym, toksycznym związkiem.
10 czerwca 2014 11:19
nianta

Co do alimentów, kiedy wróciłam z ostatniej Stelli, zapytałam czy wszystko Ok itd. Ojciec oczywiście wyciągnął rachunki, ba już na mnie 'czekały' w widocznym miejscu. Efekt był taki, że powiedziałam, iż zostałam bez kasy, bo konto bankowe mam zajęte i dużo mi wziął komornik, pokręcił nosem. Później się okazało, że pani z MOPSU zasugerowała, że pracuję za granicą i moim OBOWIĄZKIEM jest wspieranie rodziców FINASOWO... Nie drążyłam tematu... Po prostu unikam kontaktu z ojcem i tyle...

Czyli po prostu liczysz na to, ze ojciec nie pojdzie dalej z ta sprawa alimentow? oby tak bylo w takim razie! :) :) i żebys mogla sobie spokojnie życ :)
10 czerwca 2014 13:52
Tak łatwo nie odpuści, znam go na tyle, żeby móc to powiedzieć...liczę, nie liczę... Będzie co będzie...
31 lipca 2014 08:42
Rozumiem wspierać rodziców finansowo, sama to robię, ale co innego, jeśli rodzic cię zostawił, nie pomagał, a teraz czegoś żąda.
31 lipca 2014 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
ale takie mamy prawo, tak samo Ty masz prawo żądać alimentów od rodziców z uwagi na swoją kiepską sytuację finansową. Niestety. A że czasem aż się nóż w kieszeni otwiera kiedy sobie tatuś/mamusia o dziecku przypomina to całkiem inna sprawa. Ktoś wymyślił coś, nie przemyślał, a wystarczyłoby zrobić kilka dopisków w ustawie i problemu by nie było. Ale jak to u nas - zawsze niedoróbki