Rozwiązanie umowy zlecenie

30 marca 2016 14:44
witam mam umowe zlecenia,chce sie zwolnic,a na umowie mam miesięczne wypoeiedzenie a nie dwu czy to jest zgodne z umowa zlecenie,poradćie dziewczyny,ja myślę,ze powinno być dwa tyg.pozdrawiam
30 marca 2016 15:29 / 1 osobie podoba się ten post
ewa162

witam mam umowe zlecenia,chce sie zwolnic,a na umowie mam miesięczne wypoeiedzenie a nie dwu czy to jest zgodne z umowa zlecenie,poradćie dziewczyny,ja myślę,ze powinno być dwa tyg.pozdrawiam

Raczej przeczytaj umowę. W umowie zlec. można okreslić termin i sposób wypowiedzenia . Jesli masz wpisany miesięczny okres wypowiedzenia to taki należy zachować, chyba , że druga strona zgodzi się na inne rozwiązanie, bądź umowa przewiduje możliwość jej rozwiązania bez wypowiedzenia.
Ja mam 2 tyg. ale liczone od dnia otrzymania
Jesli masz tak samo to musisz postarać się aby najpóźniej jutro wypowiedzenie trafiło do firmy. Jesli trafi 1 kwietnia to mogą zacząć liczyć wypowiedzenie od maja, jeśli będą chcieli. 
30 marca 2016 19:58
Dziewczyny kiedys czytalam posty i bylo w nich cos o Sylwi z Berlina pomagajacej opiekunkom.Szukam szukam i nic.Moze ktos cos wie w ktorym kosciele dzwonia i ma jakies namiary?
30 marca 2016 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
Hagal

Dziewczyny kiedys czytalam posty i bylo w nich cos o Sylwi z Berlina pomagajacej opiekunkom.Szukam szukam i nic.Moze ktos cos wie w ktorym kosciele dzwonia i ma jakies namiary?

30 marca 2016 20:03 / 1 osobie podoba się ten post
Hagal

Dziewczyny kiedys czytalam posty i bylo w nich cos o Sylwi z Berlina pomagajacej opiekunkom.Szukam szukam i nic.Moze ktos cos wie w ktorym kosciele dzwonia i ma jakies namiary?

Dr.Sylwia Timm.  10787Berlin.  Telefon  4903021016437
30 marca 2016 20:39
Dzieki bardźo
31 marca 2016 17:17
dzieki,ja mam miesiac..
12 grudnia 2016 19:10
Czy ktoś się zna w temacie terminów wypłat mam jak pewnie większość z was termin wypłacania kasy do 10.10-go jej nie było na koncie więc zadzwoniłam do firmy .Pani m ie poinformowała że obowiązkiem firmy jest wypłacić tzn.zrobić przelew do 10 go  (w tym moesiacu 9tego co tez firma zrobila 9 rano w piatek.Oczywiscie w tej sytuacji nie mialam pieniedzy 9 wiec liczylam ze pieniadze na koncie beda 12 ale 12-ego tez ich nie ma poczekam jeszcze do poludnia dnia nastepnego podobno tak dlugo idzie przelew choc do tej pory pieniądze miałam zawsze następnego dnia nawet gdy były wysyłane po 15.00.
Moje pytanie jest czy do dnia wpłaty fiw rma ma czaś zrobić przelew  wypłaty w tym przypadku jest to 10 czy tez firma powinna stosunkowo wczesniej zrobic przelew 
12 grudnia 2016 19:17 / 4 osobom podoba się ten post
Krystynja

Czy ktoś się zna w temacie terminów wypłat mam jak pewnie większość z was termin wypłacania kasy do 10.10-go jej nie było na koncie więc zadzwoniłam do firmy .Pani m ie poinformowała że obowiązkiem firmy jest wypłacić tzn.zrobić przelew do 10 go  (w tym moesiacu 9tego co tez firma zrobila 9 rano w piatek.Oczywiscie w tej sytuacji nie mialam pieniedzy 9 wiec liczylam ze pieniadze na koncie beda 12 ale 12-ego tez ich nie ma poczekam jeszcze do poludnia dnia nastepnego podobno tak dlugo idzie przelew choc do tej pory pieniądze miałam zawsze następnego dnia nawet gdy były wysyłane po 15.00.
Moje pytanie jest czy do dnia wpłaty fiw rma ma czaś zrobić przelew  wypłaty w tym przypadku jest to 10 czy tez firma powinna stosunkowo wczesniej zrobic przelew 

Jezeli termin wyplaty masz określony na 10 to w tym dniu masz trzymać ( teoretycznie) swoje pieniążki w łapce. Pani błędnie interpretuje przepisy. Jezeli 10 wypada w dnień wolny to wypłata powinna być wcześniej. Normalna ksiegowa puszcza przelewy  dzień lub 2 wcześniej.
12 grudnia 2016 19:22
Gosia 1234

Jezeli termin wyplaty masz określony na 10 to w tym dniu masz trzymać ( teoretycznie) swoje pieniążki w łapce. Pani błędnie interpretuje przepisy. Jezeli 10 wypada w dnień wolny to wypłata powinna być wcześniej. Normalna ksiegowa puszcza przelewy  dzień lub 2 wcześniej.

Jesli  chodzi o konto w Polsce, to rzeczywiscie pieniazki musza byc w okreslonym dniu czyli tak , jak kolezanka pisze ,10 na koncie. Jesli w Niemczech , to firme obowiazuje termin wplaty na konto np. do 10 a pozniej zalezy od banku jak dlugo ida pieniazki.
12 grudnia 2016 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
Pokrętne tłumaczenia agencji...Jeśli napisano w umowie "wypłata do 10 dnia miesiąca" to najpóźniej 10 powinny być na koncie.Czy to ma być pierwsza Twoja wypłata z tej firmy?
12 grudnia 2016 19:52 / 3 osobom podoba się ten post
Gosia 1234

Jezeli termin wyplaty masz określony na 10 to w tym dniu masz trzymać ( teoretycznie) swoje pieniążki w łapce. Pani błędnie interpretuje przepisy. Jezeli 10 wypada w dnień wolny to wypłata powinna być wcześniej. Normalna ksiegowa puszcza przelewy  dzień lub 2 wcześniej.

Ładnie napisałaś "normalna" ale bywają agencje, które przetrzymują pieniądze. Widocznie bardzo trudno się im z nimi rozstać, pomimo że nie należą do nich. 
12 grudnia 2016 19:53 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Pokrętne tłumaczenia agencji...Jeśli napisano w umowie "wypłata do 10 dnia miesiąca" to najpóźniej 10 powinny być na koncie.Czy to ma być pierwsza Twoja wypłata z tej firmy?

Kasiu, czasami jest to różnie napisane i wtedy do 10 muszą zrobić przelew. Jeśli to konto walutowe, to zależy z jakiego banku idzie do jakiego.
12 grudnia 2016 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Krystynja

Czy ktoś się zna w temacie terminów wypłat mam jak pewnie większość z was termin wypłacania kasy do 10.10-go jej nie było na koncie więc zadzwoniłam do firmy .Pani m ie poinformowała że obowiązkiem firmy jest wypłacić tzn.zrobić przelew do 10 go  (w tym moesiacu 9tego co tez firma zrobila 9 rano w piatek.Oczywiscie w tej sytuacji nie mialam pieniedzy 9 wiec liczylam ze pieniadze na koncie beda 12 ale 12-ego tez ich nie ma poczekam jeszcze do poludnia dnia nastepnego podobno tak dlugo idzie przelew choc do tej pory pieniądze miałam zawsze następnego dnia nawet gdy były wysyłane po 15.00.
Moje pytanie jest czy do dnia wpłaty fiw rma ma czaś zrobić przelew  wypłaty w tym przypadku jest to 10 czy tez firma powinna stosunkowo wczesniej zrobic przelew 

21 lutego 2017 21:06 / 2 osobom podoba się ten post
Myślę od kilku dni,bo muszę zmienić swoje najbliższe plany,"co się polepszy,to się popieprzy...." Sprawy osobiste i zdrowotne. Jestem obecnie na tzw.postojowym.Z umowy wynika,że obowiązuje mnie 2-tyg.okres wypowiedzenia.Od dnia zwolnienia do podjęcia pracy na nowo w firmie,będę miała prawdopodobnie dłuższą przerwę. Pozostaje zarejestrować się w UP, żeby mieć ciągłość ubezpieczenia, (m-c ubezpieczenia w PL potrzebny potem do wyjazdu do pracy w De). Żeby tego czasu nie zmarnować,możliwe,że "załapię" się też na kurs opiekunów z jęz.niem.
Będąc na postojowym mam,możliwość korzystania z ubez.zdrowotnego,to tylko taka korzyść. Jak długo mogę być na postojowym? nie mogę określić w firmie,kiedy będę mogła wyjechać do pracy.Możliwe też,że zmienię firmę,od obecnej nie otrzymałam Ekuz,A1,ani umowy zlecenia na konkretny wyjazd.Jakich poświadczeń przy zwolnieniu domagać się od firmy,które będą potrzebne w UP i potem przy ew. podejmowaniu pracy w innej firmie? uff...jestem w czarnej d..ie