Rozwiązanie umowy zlecenie

22 lutego 2017 09:20 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Mam takie pytanie czy w okresie wypowiedzenia można wyjechać z inna firmą?

Nie, Meryjko składki nie mogą sie dublować. Zadzwoń do księgowości i poproś o szybsze rozwiązanie umowy-im to mna rękę bo i tak wypowiadasz umowę, to sie zgodzą. Oszczędza 
22 lutego 2017 09:26 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

Nie, Meryjko składki nie mogą sie dublować. Zadzwoń do księgowości i poproś o szybsze rozwiązanie umowy-im to mna rękę bo i tak wypowiadasz umowę, to sie zgodzą. Oszczędza 

dublować , zwierać kilka umów zleceń ?? poczytajcie dokładnie ten dokument a wszystko będzie jasne . http://www.zus.pl/pliki/poradniki/Poradnik_umowy_cywiloprawne_01.01.2016.pdf
22 lutego 2017 09:35 / 3 osobom podoba się ten post
aniakbis

dublować , zwierać kilka umów zleceń ?? poczytajcie dokładnie ten dokument a wszystko będzie jasne . http://www.zus.pl/pliki/poradniki/Poradnik_umowy_cywiloprawne_01.01.2016.pdf

Chodzi o odprowadzanie skladek
22 lutego 2017 10:04 / 2 osobom podoba się ten post
Nugatka

Nie, Meryjko składki nie mogą sie dublować. Zadzwoń do księgowości i poproś o szybsze rozwiązanie umowy-im to mna rękę bo i tak wypowiadasz umowę, to sie zgodzą. Oszczędza 

Wszystko jasne można za porozumieniem stron dogadać termin wypowiedzenia. 
Co do dublowania to chyba ostatnio weszła ustawa, że chociaż jedna umowa musi być obzusowana od najniższej krajowej. A składki muszą chyba być placone od każdej.
22 lutego 2017 10:21 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja miałam na myśli kiedy jest sie na postojowym w Polsce.

Też mnie to interesuje.
Nie wiem, czy chodzi nam o to samo.

Ot taki przykład:

Mam umowę podpisaną z agencją X na dłuższy okres- rok, czy dłużej nawet. Na konkretny wyjazd otrzymuję zlecenie wyjazdu (daty od-do).
Wracam ze zlecenia i zapowiada mi się np. dwumiesięczne siedzenie w domu, a akurat zauważyłam,że agencja Y ma fajną ofertę na 3 tygodnie.

Co wtedy? Mogę wyjechać z agencją Y bez problemu?
Rozwiązać umowę z agencją X? Ale za 2 miesiące będę chciała z nimi znów wyjechać...nową umowę podpisać?
22 lutego 2017 10:35 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Wszystko jasne można za porozumieniem stron dogadać termin wypowiedzenia. 
Co do dublowania to chyba ostatnio weszła ustawa, że chociaż jedna umowa musi być obzusowana od najniższej krajowej. A składki muszą chyba być placone od każdej.

Składki są płacone od najniższej krajowej, a składka zdrowotna od każdej umowy- tak było w 2016 
22 lutego 2017 10:42 / 5 osobom podoba się ten post
basiaim

Też mnie to interesuje.
Nie wiem, czy chodzi nam o to samo.

Ot taki przykład:

Mam umowę podpisaną z agencją X na dłuższy okres- rok, czy dłużej nawet. Na konkretny wyjazd otrzymuję zlecenie wyjazdu (daty od-do).
Wracam ze zlecenia i zapowiada mi się np. dwumiesięczne siedzenie w domu, a akurat zauważyłam,że agencja Y ma fajną ofertę na 3 tygodnie.

Co wtedy? Mogę wyjechać z agencją Y bez problemu?
Rozwiązać umowę z agencją X? Ale za 2 miesiące będę chciała z nimi znów wyjechać...nową umowę podpisać?

To zależy, co masz w umowie Basiu. Jesli masz zapis, o zakazie konkurencji w czasie trwania umowy i Twoja praca polega naprzemiennie z marketingiem wykonywanym w Polsce, to rozwiąż umowę. Jesli nie masz pracy marketingowej, to napisz do firmy, aby wysłali Ci mailowo, ze zgadzają sie na zawarcie w tym samym czasie na współpracę z firma konkurencyjna. Można sie sprzeczać pod tym katem, ale zawsze jest jakieś ale... 
22 lutego 2017 10:47 / 3 osobom podoba się ten post
basiaim

Też mnie to interesuje.
Nie wiem, czy chodzi nam o to samo.

Ot taki przykład:

Mam umowę podpisaną z agencją X na dłuższy okres- rok, czy dłużej nawet. Na konkretny wyjazd otrzymuję zlecenie wyjazdu (daty od-do).
Wracam ze zlecenia i zapowiada mi się np. dwumiesięczne siedzenie w domu, a akurat zauważyłam,że agencja Y ma fajną ofertę na 3 tygodnie.

Co wtedy? Mogę wyjechać z agencją Y bez problemu?
Rozwiązać umowę z agencją X? Ale za 2 miesiące będę chciała z nimi znów wyjechać...nową umowę podpisać?

Basiu, z agencją Y nie możesz wyjechać bez problemu. Najpierw musisz rozwiązać umowę z agencją X. Też chciałam wyjechać na krótkie zlecenie w marcu. Pani z agencji Y powiedziała, że wystarczy jak podpisze takie oświadczenie, że w tym czasie nie będę wykonywala innej pracy.....natomiast moja agencja mówi, że muszę z nimi rozwiązać umowę. I chodzi tu o kartę EKUZ jak również odprowadzenie składki ZUS. O zakaz konkurencji nawet nie zapytałam. Robią nam wodę z mozgu. Najlepiej chyba zapytać w Zusie. Może jutro tam się wybiorę.
22 lutego 2017 10:56 / 2 osobom podoba się ten post
Ja moge wyjechać z inną agencją podczas urlopu,ponieważ mam umowę tylko na czas twrania zlecenia.Dlatego nie musze wypowiadać umowy,wygasa z dniem zakończenia zlecenia.
Natomiast w poprzedniej agencji miałam umowę zlecenie podpisaną na rok i musiałam wypowiedzieć.
To wszystko zależy na jaki okres podpisana jest umowa.
22 lutego 2017 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
Nugatka

Jeżeli juz byłaś zarejestrowana w PUP, to musisz im przedstawić od wyrejestrowania do dnia dziesiejszego, gdzie byłaś zatrudniona, czyli te wszystkie umowy zlecenia + rozwiązanie ostatniej umowy i tyle. Z tymi dniami, to kiedyś było 7 dni, a rok temu przysłał mi urząd, ze nie pozniej niż 14 dni po zakończeniu umowy trzeba sie zarejestrować ( lepiej 7) - składka zdrowotna jest opłacana do przodu, a wiec po zakończeniu umowy masz przez kolejnych 30 dni jeszcze ubezpieczenie zdrowotne.

Chyba nic nie trzeba przedstawiać. Bo wszystkie formalności dokonuje firma. Tylko trzeba się zgłosić w UP.
22 lutego 2017 11:38 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Chyba nic nie trzeba przedstawiać. Bo wszystkie formalności dokonuje firma. Tylko trzeba się zgłosić w UP.

Meryjko, firma rozwiąże z Tobą umowę, ale nie wyślę do urzedu za Ciebie umów-owy, to musisz zabrać z sobą. Tak jest przynajmniej u mnie, ale znając polska arystokracje urzędowa, to pewnie wszędzie tak samo. 
Nie bede cytować jeszcze Ewy bo zamula mi strasznie opiekunowi i tu napisze: Ewunia ja ostatnio załatwiałam sprawę z Zusem ( nie chodziło o umowy, prywatna sprawa ) i wyobraź sobie, ze jeden ZUS mowil: trzeba zrobić tak, a inny ZUS nie! trzeba inaczej! Oczywiście jak spytasz o podstawy prawne, to ciężko  cokolwiek uslyszec na ten temat - bo tak jest ( odpowiedz), a wiec niby jeden ZUS, a jak przyjdzie cos załatwiać, to idzie zwariowac. 
22 lutego 2017 11:53 / 2 osobom podoba się ten post
Nugatka

Meryjko, firma rozwiąże z Tobą umowę, ale nie wyślę do urzedu za Ciebie umów-owy, to musisz zabrać z sobą. Tak jest przynajmniej u mnie, ale znając polska arystokracje urzędowa, to pewnie wszędzie tak samo. 
Nie bede cytować jeszcze Ewy bo zamula mi strasznie opiekunowi i tu napisze: Ewunia ja ostatnio załatwiałam sprawę z Zusem ( nie chodziło o umowy, prywatna sprawa ) i wyobraź sobie, ze jeden ZUS mowil: trzeba zrobić tak, a inny ZUS nie! trzeba inaczej! Oczywiście jak spytasz o podstawy prawne, to ciężko  cokolwiek uslyszec na ten temat - bo tak jest ( odpowiedz), a wiec niby jeden ZUS, a jak przyjdzie cos załatwiać, to idzie zwariowac. 

Ja dzisiaj z koordynatorką rozmawiałam i mówiła, że to firma wklepuje do systemu a ja nie potrzebuję żadnego dokumentu, że rozwiązałam umowe?
Najlepiej zadzwonie do PUP i zobaczymy?
22 lutego 2017 12:00 / 2 osobom podoba się ten post
Zakaz konkurencji dotyczy osoby albo jego najbliższej rodziny na rzecz której wykonywało się czynności opiekuńcze na podstawie umowy. Okres ten u mnie wynosi 6 mieś. Ja chcę pracować u innej osoby więc ten zakaz konkurencji nie ma tu zastosowania. Natomiast mam druga umowę na czas nieokreślony na dystrybucję materiałów reklamowych i informacyjnych. I tu jest chyba pies pogrzebany. Bo umowa na czynności opiekuńcze wygasa z określonym dniem a w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy obowiązuje mnie 7 dniowy okres wypowiedzenia.
Masz rację Nugatku z tym ZUS - em, zwariować z nimi mozna ale przejdę się i zapytam.
22 lutego 2017 12:05 / 1 osobie podoba się ten post
Czyli nie masz urlopu bo wygasa zobowiązanie wobec firmy?
22 lutego 2017 12:12 / 2 osobom podoba się ten post
Właśnie rozmawiałam z firmą.Przy drugiej umowie,na czas nieokreślony-usługi promocyjne obowiązuje termin wypowiedzenia podany w umowie.Muszą być rozliczone raporty.Przy umowie zleceniu,usługi opiekuńcze,można rozwiązać umowę szybciej,bez okresu wypowiedzenia, za porozumieniem stron.Zgłosiłam taką prośbę,czekam na odpowiedź z firmy.