Rozwiązanie umowy zlecenie

30 sierpnia 2017 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
Edward

Witam. Muszę wrócić do Polski na 2 tygodnie, dzwoniłem do firmy. Szukają zastępstwa.

Oj,Edwardzie,królu nasz:)Dymu narobiłeś, a tymczasem to żadne wypowiedzenie tylko całkiem inna bajka:)W razie W trzeba jasno i przejrzyście pisac w czym problem:)Obyś pozałatwiał swoje sprawy pomyślnie i wrócił szybko do pracy:)Powodzenia:)
30 sierpnia 2017 21:53 / 4 osobom podoba się ten post
Edward

Witam. Muszę wrócić do Polski na 2 tygodnie, dzwoniłem do firmy. Szukają zastępstwa.

I tys chcial z tego powodu umowe zrywac???!  Trza ino sie dogadac, wracaj szybko bo my tu cierpimy na brak mezczyzn 
Dyskusja, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/2963/cos-na-poprawe-humoru/forumowe-figle---dzial-dla-doroslych-18---7/page/19
31 sierpnia 2017 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Oj,Edwardzie,królu nasz:)Dymu narobiłeś, a tymczasem to żadne wypowiedzenie tylko całkiem inna bajka:)W razie W trzeba jasno i przejrzyście pisac w czym problem:)Obyś pozałatwiał swoje sprawy pomyślnie i wrócił szybko do pracy:)Powodzenia:)

Dzięki.
15 września 2017 11:04 / 4 osobom podoba się ten post
W niedziele wracam do Polski. Zmiennik zostaje na miesiąc, może się okazać, że zostanie moim stałym zmiennikiem. Dziękuję za rady.
25 września 2020 16:17 / 1 osobie podoba się ten post
mam pytanie jak w umowie zleceniu jest okres wypowiedzenia 30 dni na pismie.To od momentu wypowiedzenia mam jeszcze siedziec nawet do 30 dni az mi znajda zmienniczke?Bo co innego jak w domu w Polsce jestem to na spokojnie moge sobie wypowiedziec.a co innego na zleceniu w Niemczech.Czy podpisac taka umowe?prosze o rzetelne info!
25 września 2020 16:54 / 1 osobie podoba się ten post
Margarette51

mam pytanie jak w umowie zleceniu jest okres wypowiedzenia 30 dni na pismie.To od momentu wypowiedzenia mam jeszcze siedziec nawet do 30 dni az mi znajda zmienniczke?Bo co innego jak w domu w Polsce jestem to na spokojnie moge sobie wypowiedziec.a co innego na zleceniu w Niemczech.Czy podpisac taka umowe?prosze o rzetelne info!

A to zależy jaki będzie powód skłaniający Ciebie do zjazdu. Umowa zlecenie jest umową cywilną i tu uwarunkowania są inne niż w umowie o pracę. Są też ustalane okresy wypowiedzenia między zleceniobiorcą a zleceniodawcą i o ile nic poważnego się nie dzieje, to trzeba takiego okresu wypowiedzenia dotrzymać. 30 dniowy okrest wypowiedzenia to trochę długo.
Tu poczytaj sobie
https://msp.money.pl/wiadomosci/okres-wypowiedzenia-umowy-zlecenia-jak-wypowiedziec-umowe-zlecenie-6360692614473345a.html
i tu
https://kadry.infor.pl/zatrudnienie/zlecenie/697279,Rozwiazanie-umowy-zlecenie.html
 
25 września 2020 18:02 / 1 osobie podoba się ten post
no wlasnie 30 dni to dlugo taki okres wypowiedzenia.Ale jesli nie chce wypowiadac wspolpracy firmie tylko to miejsce na ktore bym pojechala to tez taki okres wypowiedzenia czy cos innego mnei trzyma.Czyjesli firma nie znajdzie zmeinniczki to tez 30 dni musze siedziec nawet i czekac?
25 września 2020 18:29 / 1 osobie podoba się ten post
Margarette51

no wlasnie 30 dni to dlugo taki okres wypowiedzenia.Ale jesli nie chce wypowiadac wspolpracy firmie tylko to miejsce na ktore bym pojechala to tez taki okres wypowiedzenia czy cos innego mnei trzyma.Czyjesli firma nie znajdzie zmeinniczki to tez 30 dni musze siedziec nawet i czekac?

Wypowiadając miejsce wypowiadasz pracę w tym miejscu, firmie która ci to zorganizowała. Dogadaj się z nimi jakoś żeby cię przenieśli w inne miejsce. 
25 września 2020 19:39 / 2 osobom podoba się ten post
dzieki za odpowiedz! bardzo mi to objasnialas bo co innego w polsce wypowieddzenie na miejscu a co innego na delegacja,masz racje!ja na razie zastanawiam sie czy podpisac taka umowe bo dotad mialam tylko dwa tyg wypowiedzenia.I boje sie musze dac juz odpowiedz,miejsce tez nie wiem czy takie dobre bedzie jak mowia...hm
25 września 2020 21:50 / 2 osobom podoba się ten post
Ja bym takiej umowy drugi raz nie podpisała. Dając tak długi okres wypowiedzenia firma daje sobie czas aby Ciebie zmusić do pozostania w miejscu pracy aż miesiąc czasu. Zazwyczaj takie sztuczki robią firmy, które nie mają dobrych zleceń- niestety, moja rada nie podpisywać tego. Domyślam się jaka to może być firma. Najlepiej to jakbyś od razu bez czytania umowy im to podpisała- takie firmy omijać z daleka.
25 września 2020 22:20 / 2 osobom podoba się ten post
Margarette51

dzieki za odpowiedz! bardzo mi to objasnialas bo co innego w polsce wypowieddzenie na miejscu a co innego na delegacja,masz racje!ja na razie zastanawiam sie czy podpisac taka umowe bo dotad mialam tylko dwa tyg wypowiedzenia.I boje sie musze dac juz odpowiedz,miejsce tez nie wiem czy takie dobre bedzie jak mowia...hm

Dodam jeszcze , że nawet jakw umowie określono okres wypowiedzenia to na podstawie pzepisów KC - umowe zlecenie mozna wypowiedzeeć ze skutkiem natychmiastowym - czyli z dnia na dzień .
Taka sytuacja może wystąpić gdy np stan podopiecznego znacznie odbiega od przedstawionego  przez rodzinę w Fragebogen przykładowo , miałą byc osoba chodzaca i ew potrzebująca asekuracji przy chodzeniu a zastajemy PDP poruszającą się na wózku w dodatku koniecznością transferu . Wypowiedzenie takiej umowy w trybie natychmiastowym wymaga formy pisemnej - przyjmuje się w orzecznictwie , że zawiadomienie zleceniodawcy mailem z dokładnym określenenim przyczyn wypowiedzenia - jest wypowiedzeniem ze skutkiem prawnym . 
14 stycznia 2021 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
mam nie mały problem , miałam na zlecenie jechac 19,01.2021 ale z przyczyn ode mnie niezależnych musiałam zrezygnowac i odmówiłam zlecenie wyjazdu  a firma na to , że ukara mnie karą pienieżną w wysokości 5 tysiecy zł. Wysłałam rozwiązanie umowy o pracy, okres rozwiązania umowy jest 14 dni ,co dalej mam zrobić?
14 stycznia 2021 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
kociara

mam nie mały problem , miałam na zlecenie jechac 19,01.2021 ale z przyczyn ode mnie niezależnych musiałam zrezygnowac i odmówiłam zlecenie wyjazdu  a firma na to , że ukara mnie karą pienieżną w wysokości 5 tysiecy zł. Wysłałam rozwiązanie umowy o pracy, okres rozwiązania umowy jest 14 dni ,co dalej mam zrobić?

Na FB jest grupa "Opiekunki i opiekunowie w Niemczech- bezpłatne porady prawne. Taki problem wymaga wiedzy, a jeśli nikt tu nie miał takiej sytuacji, to raczej nie udzieli odpowiedzi. Tam jest pani, która udziela fachowych porad. Jeśli przyczyny były niezależne i zostało to opisane w rozwiązaniu umowy, to czemu miałoby dojść do kary?
Proszę tam spróbować zadać pytanie, jak to umowę  w takiej sytuacji rozwiązać prawidłowo.
14 stycznia 2021 11:08 / 1 osobie podoba się ten post
kociara

mam nie mały problem , miałam na zlecenie jechac 19,01.2021 ale z przyczyn ode mnie niezależnych musiałam zrezygnowac i odmówiłam zlecenie wyjazdu  a firma na to , że ukara mnie karą pienieżną w wysokości 5 tysiecy zł. Wysłałam rozwiązanie umowy o pracy, okres rozwiązania umowy jest 14 dni ,co dalej mam zrobić?

A oprócz tego, co Werska powiedziała, to dorzucę jeszcze link na końcu. 
Dwa razy musiałem zrezygnować ze zlecenia kilka dni wczesniej i nie składałem wypowiedzenia, tylko powiadomiłem pisemnie. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby straszyć karą
 
 
https://www.infor.pl/prawo/umowy/uslugi/686002,Kiedy-mozna-odstapic-od-umowy-zlecenia.html.amp
14 stycznia 2021 11:59 / 3 osobom podoba się ten post
kociara

mam nie mały problem , miałam na zlecenie jechac 19,01.2021 ale z przyczyn ode mnie niezależnych musiałam zrezygnowac i odmówiłam zlecenie wyjazdu  a firma na to , że ukara mnie karą pienieżną w wysokości 5 tysiecy zł. Wysłałam rozwiązanie umowy o pracy, okres rozwiązania umowy jest 14 dni ,co dalej mam zrobić?

Cóż to za firma tak nieprzyjazna? Witam serdecznie wszystkie opiekunki i opiekunów.