Rozwiązanie umowy zlecenie

22 lutego 2017 12:24 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja dzisiaj z koordynatorką rozmawiałam i mówiła, że to firma wklepuje do systemu a ja nie potrzebuję żadnego dokumentu, że rozwiązałam umowe?
Najlepiej zadzwonie do PUP i zobaczymy?

Trochę już się dowiedziałam.Potrzebne dokumenty,to zaświadczenie o okresie wykonywania zlecenia,przychodach i wysokości odprowadzanych składek do ZUS-u.Musimy tego żądać przy każdej zmianie firmy,czyli przy rozwiązaniu umowy.Firma zawiadamia tylko ZUS i US,bo to jej obowiązek.
22 lutego 2017 16:40 / 2 osobom podoba się ten post
nadianaaaa

wiem, ale firma mnie karami straszy. nic nie płacą , ja sie po prostu boje, 

Jeżeli firma nie wypłaca wynagrodzenia i jesteś bita przez pdp to masz prawo do natychmiastowego rozwiązania umowy. Ale musisz mieć dowody np. na to, że Cię pdp bije. Musisz mieć świadka albo zadzwoń po prostu na policję.
Może uprzedź firmę, ze zadzwonisz na policję, ze to koniec żartów.
A co to za firma co nie płaci? Warto napisać żeby inni nie wdepli.
22 lutego 2017 16:58 / 2 osobom podoba się ten post
muszelka

Trochę już się dowiedziałam.Potrzebne dokumenty,to zaświadczenie o okresie wykonywania zlecenia,przychodach i wysokości odprowadzanych składek do ZUS-u.Musimy tego żądać przy każdej zmianie firmy,czyli przy rozwiązaniu umowy.Firma zawiadamia tylko ZUS i US,bo to jej obowiązek.

Naprawdę UP taki dokument potrzebuje podczas rejestracji? Ja dzisiaj w papierach buszowałam i jeszcze nie dzwoniłam do PUP
22 lutego 2017 17:22 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Naprawdę UP taki dokument potrzebuje podczas rejestracji? Ja dzisiaj w papierach buszowałam i jeszcze nie dzwoniłam do PUP

MeryKy, cofnij się do strony 14., tam Kasia63 podała link, i przeczytaj punkt 6. Firma ma obowiązek wydać Ci takie zaświadczenie na Twoją prośbę.
10 czerwca 2017 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Naprawdę UP taki dokument potrzebuje podczas rejestracji? Ja dzisiaj w papierach buszowałam i jeszcze nie dzwoniłam do PUP

Meryky przepisy są u nas popieprzone. Na dodatek cały czas się zmieniają i trzeba zawsze mieć przy sobie dobrego doradcę, który jest na bieżąco. Kiedyś przerabiałam to samo co Ty i musiałam latać po urzędach - znam problem...
29 sierpnia 2017 12:08
Witam. Przy wycofaniu się z umowy w trakcie pracy muszę podać powód?
29 sierpnia 2017 12:13
Edward

Witam. Przy wycofaniu się z umowy w trakcie pracy muszę podać powód?

Jeżeli jesteś w pracy ,to powiedz coś firmie .Chociażby żeby zastępstwo przysłali.Jeśli jesteś w domu wystarczy meil,że kończysz współpracę.Bez powodu.Co to kogo obchodzi.
29 sierpnia 2017 12:21
teresadd

Jeżeli jesteś w pracy ,to powiedz coś firmie .Chociażby żeby zastępstwo przysłali.Jeśli jesteś w domu wystarczy meil,że kończysz współpracę.Bez powodu.Co to kogo obchodzi.

Jestem w pracy.
29 sierpnia 2017 12:27 / 1 osobie podoba się ten post
Edward

Jestem w pracy.

Jak ci się nie podoba firma ,czy inne masz powody to informuj firmę ,że chcesz np.15 września zakończyć zlecenie .Wracaj co Polski i w międzyczasie mejlowe zakończ współpracę.To jest zlecenie ,więc żadne terminy nas nie obowiązują.A wypada kulturalnie się rozstać.
29 sierpnia 2017 12:57 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Jak ci się nie podoba firma ,czy inne masz powody to informuj firmę ,że chcesz np.15 września zakończyć zlecenie .Wracaj co Polski i w międzyczasie mejlowe zakończ współpracę.To jest zlecenie ,więc żadne terminy nas nie obowiązują.A wypada kulturalnie się rozstać.

Teresko,wprowadzasz w błąd kolegę,niestety.Na zleceniu równiez obowiązują terminy.Twoja umowa zlecenie opiewa na konkretny termin,tj.od /do.Jeśli chcesz zakończyć zlecenie wcześniej,powinienien powiadomić o tym agencję w odpowiednim czasie-czyli wypowiedzieć umowę-zobacz odpowiedni punkt w swoejej dotyczący czasu na wypowiedzenia.Najczęściej to 14 dni kalendarzowych.Wypowiedzenie umowy możesz ,ale nie masz obowiązku argumentować.Wysyłasz meilem i listem poleconym ,oraz oczywiście informujesz firmę telefonicznie,że powziąłeś taki zamiar.Bo wyjechać natychmiast ,bez informowania i zostawić PDP bez opieki nie możesz.

Jeśli chcesz skończyć współpracę z końcem tego zlecenia i zgodnie z ustalonymi terminami,nie musiz robić nic.Koniec danego zlecenia oznacza koniec umowy.
29 sierpnia 2017 13:13 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Teresko,wprowadzasz w błąd kolegę,niestety.Na zleceniu równiez obowiązują terminy.Twoja umowa zlecenie opiewa na konkretny termin,tj.od /do.Jeśli chcesz zakończyć zlecenie wcześniej,powinienien powiadomić o tym agencję w odpowiednim czasie-czyli wypowiedzieć umowę-zobacz odpowiedni punkt w swoejej dotyczący czasu na wypowiedzenia.Najczęściej to 14 dni kalendarzowych.Wypowiedzenie umowy możesz ,ale nie masz obowiązku argumentować.Wysyłasz meilem i listem poleconym ,oraz oczywiście informujesz firmę telefonicznie,że powziąłeś taki zamiar.Bo wyjechać natychmiast ,bez informowania i zostawić PDP bez opieki nie możesz.

Jeśli chcesz skończyć współpracę z końcem tego zlecenia i zgodnie z ustalonymi terminami,nie musiz robić nic.Koniec danego zlecenia oznacza koniec umowy.

Toć 15 września to jest dwa tygodnie,czyli wypowiedzieć można.Z dwoma firmami rozstałam się mejlowo.Już po zakończeniu zlecenia.
29 sierpnia 2017 14:33 / 4 osobom podoba się ten post
Edward

Witam. Przy wycofaniu się z umowy w trakcie pracy muszę podać powód?

Jeśli jesteś w pracy, to powinieneś zgłosić w firmie, że chcesz rozwiązać umowę za porozumieniem stron z dniem takim, a takim (jeśli termin jest krótszy niż 14 dni, to powód byłby potrzebny - tak sądzę) i powinni znaleźć zastępstwo na Twoje miejsce. Ja rozwiązałam tak współpracę z firmą, ale po powrocie do PL.
29 sierpnia 2017 21:03 / 2 osobom podoba się ten post
Edward

Witam. Przy wycofaniu się z umowy w trakcie pracy muszę podać powód?

Ty lepiej gadaj z firma,ty kcesz zmienic firme czy rodzine???
30 sierpnia 2017 11:48 / 1 osobie podoba się ten post
Witam. Muszę wrócić do Polski na 2 tygodnie, dzwoniłem do firmy. Szukają zastępstwa.
30 sierpnia 2017 12:27 / 1 osobie podoba się ten post
Nie chciałem podać powodu, obeszło się bez wyjaśnień.